Kvinde Senior 1 7:7 Efterår, P2 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
Runde 1
411541
ma21-08 2023
19:00 Valby Sundby 3 Valby Idrætspark
2
-
2
21. aug 2023
19:00
Valby
2
Sundby 3
2
Runde 1
411545
on23-08 2023
18:00 Copenfalster FF BK Heimdal Lersøparken
5
-
3
23. aug 2023
18:00
Copenfalster FF
5
BK Heimdal
3
Runde 1
411543
to24-08 2023
18:15 B 1908 Vestia Sundby Idrætspark
5
-
0
24. aug 2023
18:15
B 1908
5
Vestia
0
Runde 2
411554
ti29-08 2023
18:00 BK Heimdal B 1908 Fælledparken
0
-
0
29. aug 2023
18:00
BK Heimdal
0
B 1908
0
Runde 2
411546
to31-08 2023
19:30 FC Culpa Copenfalster FF Valby Idrætspark
5
-
0
31. aug 2023
19:30
FC Culpa
5
Copenfalster FF
0
Runde 3
411557
ma04-09 2023
19:00 Valby Vestia Valby Idrætspark
1
-
2
04. sep 2023
19:00
Valby
1
Vestia
2
Runde 3
411558
ti05-09 2023
19:00 Dragør BK BK Heimdal Dragør Bk
1
-
2
05. sep 2023
19:00
Dragør BK
1
BK Heimdal
2
Runde 2
411547
ti05-09 2023
20:15 Sundby 3 Skjold Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
3
05. sep 2023
20:15
Sundby 3
0
Skjold
3
Runde 3
411560
on06-09 2023
18:00 Copenfalster FF B 1908 Lersøparken
1
-
3
06. sep 2023
18:00
Copenfalster FF
1
B 1908
3
Runde 2
411548
to07-09 2023
19:15 CBS Sport Valby Jens Jessens Vej
2
-
3
07. sep 2023
19:15
CBS Sport
2
Valby
3
Runde 4
429908
ti12-09 2023
18:00 BK Heimdal Valby Fælledparken
0
-
3
12. sep 2023
18:00
BK Heimdal
0
Valby
3
Runde 1
411542
ti12-09 2023
19:00 Dragør BK CBS Sport Dragør Bk
5
-
4
12. sep 2023
19:00
Dragør BK
5
CBS Sport
4
Runde 4
411561
on13-09 2023
20:15 Sundby 3 Copenfalster FF Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
1
13. sep 2023
20:15
Sundby 3
4
Copenfalster FF
1
Runde 4
429907
on13-09 2023
20:15 Vestia Skjold Bavnehøj Idrætsanlæg
1
-
1
13. sep 2023
20:15
Vestia
1
Skjold
1
Runde 4
429906
to14-09 2023
18:15 B 1908 Dragør BK Sundby Idrætspark
0
-
0
14. sep 2023
18:15
B 1908
0
Dragør BK
0
Runde 4
429904
17-09 2023
14:00 CBS Sport FC Culpa Jens Jessens Vej
0
-
1
17. sep 2023
14:00
CBS Sport
0
FC Culpa
1
Runde 5
429910
ma18-09 2023
19:00 Valby B 1908 Valby Idrætspark
1
-
2
18. sep 2023
19:00
Valby
1
B 1908
2
Runde 5
429916
on20-09 2023
18:00 Copenfalster FF Dragør BK Lersøparken
0
-
5
20. sep 2023
18:00
Copenfalster FF
0
Dragør BK
5
Runde 5
429913
on20-09 2023
20:15 Sundby 3 CBS Sport Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
4
20. sep 2023
20:15
Sundby 3
1
CBS Sport
4
Runde 5
429909
to21-09 2023
19:30 FC Culpa Vestia Valby Idrætspark
1
-
2
21. sep 2023
19:30
FC Culpa
1
Vestia
2
Runde 5
429914
ma25-09 2023
19:00 Skjold BK Heimdal Ryparken Idrætsanlæg
1
-
2
25. sep 2023
19:00
Skjold
1
BK Heimdal
2
Runde 6
476827
ma25-09 2023
20:15 Vestia Sundby 3 Bavnehøj Idrætsanlæg
2
-
1
25. sep 2023
20:15
Vestia
2
Sundby 3
1
Runde 6
429917
ti26-09 2023
18:00 Dragør BK Valby Dragør Bk
4
-
1
26. sep 2023
18:00
Dragør BK
4
Valby
1
Runde 6
514053
ti26-09 2023
18:00 BK Heimdal FC Culpa Fælledparken
3
-
1
26. sep 2023
18:00
BK Heimdal
3
FC Culpa
1
Runde 6
429918
ti26-09 2023
19:00 CBS Sport Copenfalster FF Jens Jessens Vej
6
-
0
26. sep 2023
19:00
CBS Sport
6
Copenfalster FF
0
Runde 6
429919
to28-09 2023
18:15 B 1908 Skjold Sundby Idrætspark
4
-
0
28. sep 2023
18:15
B 1908
4
Skjold
0
Runde 7
517147
ma02-10 2023
18:30 Copenfalster FF Valby Valby Idrætspark
2
-
0
02. okt 2023
18:30
Copenfalster FF
2
Valby
0
Runde 2
411549
on04-10 2023
20:15 Vestia Dragør BK Bavnehøj Idrætsanlæg
3
-
4
04. okt 2023
20:15
Vestia
3
Dragør BK
4
Runde 7
514061
on04-10 2023
20:30 Sundby 3 BK Heimdal Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
3
04. okt 2023
20:30
Sundby 3
1
BK Heimdal
3
Runde 7
514054
to05-10 2023
19:30 FC Culpa B 1908 Valby Idrætspark
1
-
2
05. okt 2023
19:30
FC Culpa
1
B 1908
2
Runde 7
514070
08-10 2023
10:00 CBS Sport Vestia Jens Jessens Vej
UHT
08. okt 2023
10:00
CBS Sport
Vestia
UHT
Runde 3
411555
ma09-10 2023
17:45 FC Culpa Sundby 3 Valby Idrætspark
3
-
2
09. okt 2023
17:45
FC Culpa
3
Sundby 3
2
Runde 8
517148
ma09-10 2023
19:00 Valby Skjold Valby Idrætspark
1
-
2
09. okt 2023
19:00
Valby
1
Skjold
2
Runde 8
517149
ti10-10 2023
19:00 Dragør BK FC Culpa Dragør Bk
2
-
1
10. okt 2023
19:00
Dragør BK
2
FC Culpa
1
Runde 8
615018
ti10-10 2023
19:15 CBS Sport BK Heimdal Jens Jessens Vej
8
-
2
10. okt 2023
19:15
CBS Sport
8
BK Heimdal
2
Runde 8
517150
to12-10 2023
18:15 B 1908 Sundby 3 Sundby Idrætspark
3
-
0
12. okt 2023
18:15
B 1908
3
Sundby 3
0
Runde 8
575495
to12-10 2023
19:30 Copenfalster FF Vestia Valby Idrætspark
5
-
1
12. okt 2023
19:30
Copenfalster FF
5
Vestia
1
Runde 7
514071
to12-10 2023
20:00 Dragør BK Skjold Dragør Bk
0
-
1
12. okt 2023
20:00
Dragør BK
0
Skjold
1
Runde 1
411544
22-10 2023
12:45 Skjold FC Culpa Lundehusparken
1
-
2
22. okt 2023
12:45
Skjold
1
FC Culpa
2
Runde 9
615021
22-10 2023
14:00 CBS Sport B 1908 Jens Jessens Vej
4
-
1
22. okt 2023
14:00
CBS Sport
4
B 1908
1
Runde 9
615022
ma23-10 2023
20:45 Skjold Copenfalster FF Lundehusparken
1
-
0
23. okt 2023
20:45
Skjold
1
Copenfalster FF
0
Runde 9
615023
on25-10 2023
20:15 Vestia BK Heimdal Bavnehøj Idrætsanlæg
8
-
0
25. okt 2023
20:15
Vestia
8
BK Heimdal
0
Runde 9
615020
on25-10 2023
20:30 Sundby 3 Dragør BK Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
1
25. okt 2023
20:30
Sundby 3
2
Dragør BK
1
Runde 3
411559
to26-10 2023
19:15 CBS Sport Skjold Jens Jessens Vej
2
-
1
26. okt 2023
19:15
CBS Sport
2
Skjold
1
Runde 9
615019
to26-10 2023
19:30 FC Culpa Valby Valby Idrætspark
4
-
0
26. okt 2023
19:30
FC Culpa
4
Valby
0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 3 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de to puljer rykker op

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de to puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning: nr. 8,9 og 10 i begge puljer rykker ned

Log ind