Serie 4, P2/9 Efterår, Pulje 6 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
769730
on23-08 2023
20:15 FA 2000 8 Frem 5 Jens Jessens Vej
4
-
2
23. aug 2023
20:15
FA 2000 8
4
Frem 5
2
769731
to24-08 2023
20:30 B.93 5 Hellas 2 B 93 Svanemølleanlæg.
HHT
24. aug 2023
20:30
B.93 5
Hellas 2
HHT
769729
27-08 2023
10:00 Østerbro IF 5 Heimdal 4 Fælledparken
3
-
1
27. aug 2023
10:00
Østerbro IF 5
3
Heimdal 4
1
769732
27-08 2023
10:00 Oversidder Bispebjerg 3
27. aug 2023
10:00
Oversidder
Bispebjerg 3
769733
27-08 2023
12:00 FB 14 Skjold 13 Jens Jessens Vej
1
-
4
27. aug 2023
12:00
FB 14
1
Skjold 13
4
769734
02-09 2023
10:00 Bispebjerg 3 FB 14 Lersøparken
0
-
5
02. sep 2023
10:00
Bispebjerg 3
0
FB 14
5
769737
02-09 2023
10:00 Hellas 2 FA 2000 8 Engdraget
3
-
1
02. sep 2023
10:00
Hellas 2
3
FA 2000 8
1
769735
03-09 2023
12:00 Heimdal 4 Oversidder Fælledparken
03. sep 2023
12:00
Heimdal 4
Oversidder
769738
03-09 2023
14:00 Skjold 13 B.93 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
4
03. sep 2023
14:00
Skjold 13
1
B.93 5
4
769736
03-09 2023
16:00 Frem 5 Østerbro IF 5 Valby Idrætspark
4
-
1
03. sep 2023
16:00
Frem 5
4
Østerbro IF 5
1
769739
09-09 2023
10:00 Bispebjerg 3 Heimdal 4 Lersøparken
5
-
1
09. sep 2023
10:00
Bispebjerg 3
5
Heimdal 4
1
769740
10-09 2023
10:00 Østerbro IF 5 Hellas 2 Fælledparken
5
-
2
10. sep 2023
10:00
Østerbro IF 5
5
Hellas 2
2
769742
10-09 2023
10:00 Oversidder Frem 5
10. sep 2023
10:00
Oversidder
Frem 5
769743
10-09 2023
12:00 FB 14 B.93 5 Jens Jessens Vej
1
-
6
10. sep 2023
12:00
FB 14
1
B.93 5
6
769741
10-09 2023
16:00 FA 2000 8 Skjold 13 Jens Jessens Vej
5
-
3
10. sep 2023
16:00
FA 2000 8
5
Skjold 13
3
769744
ti12-09 2023
19:00 Heimdal 4 FB 14 Fælledparken
HHT
12. sep 2023
19:00
Heimdal 4
FB 14
HHT
769747
16-09 2023
10:00 Hellas 2 Oversidder Engdraget
16. sep 2023
10:00
Hellas 2
Oversidder
769746
17-09 2023
10:00 B.93 5 FA 2000 8 B 93 Svanemølleanlæg.
8
-
1
17. sep 2023
10:00
B.93 5
8
FA 2000 8
1
769748
17-09 2023
10:00 Skjold 13 Østerbro IF 5 Fælledparken
5
-
7
17. sep 2023
10:00
Skjold 13
5
Østerbro IF 5
7
769745
17-09 2023
16:00 Frem 5 Bispebjerg 3 Valby Idrætspark
4
-
1
17. sep 2023
16:00
Frem 5
4
Bispebjerg 3
1
769751
fr22-09 2023
20:00 Heimdal 4 Frem 5 Fælledparken
1
-
3
22. sep 2023
20:00
Heimdal 4
1
Frem 5
3
769749
23-09 2023
12:00 Bispebjerg 3 Hellas 2 Lersøparken
2
-
2
23. sep 2023
12:00
Bispebjerg 3
2
Hellas 2
2
769750
24-09 2023
10:00 Østerbro IF 5 B.93 5 Fælledparken
2
-
7
24. sep 2023
10:00
Østerbro IF 5
2
B.93 5
7
769752
24-09 2023
10:00 Oversidder Skjold 13
24. sep 2023
10:00
Oversidder
Skjold 13
769753
24-09 2023
16:00 FB 14 FA 2000 8 Jens Jessens Vej
4
-
2
24. sep 2023
16:00
FB 14
4
FA 2000 8
2
769757
30-09 2023
10:00 Hellas 2 Heimdal 4 Engdraget
8
-
2
30. sep 2023
10:00
Hellas 2
8
Heimdal 4
2
769756
01-10 2023
10:00 B.93 5 Oversidder B 93 Svanemølleanlæg.
01. okt 2023
10:00
B.93 5
Oversidder
769758
01-10 2023
10:00 Skjold 13 Bispebjerg 3 Fælledparken
1
-
0
01. okt 2023
10:00
Skjold 13
1
Bispebjerg 3
0
769754
01-10 2023
16:00 FA 2000 8 Østerbro IF 5 Jens Jessens Vej
2
-
4
01. okt 2023
16:00
FA 2000 8
2
Østerbro IF 5
4
769755
01-10 2023
16:00 Frem 5 FB 14 Valby Idrætspark
3
-
2
01. okt 2023
16:00
Frem 5
3
FB 14
2
769759
07-10 2023
10:00 Bispebjerg 3 B.93 5 Lersøparken
1
-
4
07. okt 2023
10:00
Bispebjerg 3
1
B.93 5
4
769762
08-10 2023
10:00 Oversidder FA 2000 8
08. okt 2023
10:00
Oversidder
FA 2000 8
769760
08-10 2023
12:00 Heimdal 4 Skjold 13 Fælledparken
2
-
1
08. okt 2023
12:00
Heimdal 4
2
Skjold 13
1
769761
08-10 2023
16:00 Frem 5 Hellas 2 Valby Idrætspark
1
-
1
08. okt 2023
16:00
Frem 5
1
Hellas 2
1
769763
08-10 2023
16:00 FB 14 Østerbro IF 5 Jens Jessens Vej
3
-
4
08. okt 2023
16:00
FB 14
3
Østerbro IF 5
4
769766
15-10 2023
10:00 B.93 5 Heimdal 4 B 93 Svanemølleanlæg.
5
-
2
15. okt 2023
10:00
B.93 5
5
Heimdal 4
2
769767
15-10 2023
12:00 FB 14 Hellas 2 Jens Jessens Vej
3
-
0
15. okt 2023
12:00
FB 14
3
Hellas 2
0
769768
15-10 2023
12:00 Skjold 13 Frem 5 Fælledparken
2
-
0
15. okt 2023
12:00
Skjold 13
2
Frem 5
0
769764
15-10 2023
12:00 Østerbro IF 5 Oversidder Fælledparken
15. okt 2023
12:00
Østerbro IF 5
Oversidder
769765
15-10 2023
12:00 FA 2000 8 Bispebjerg 3 Jens Jessens Vej
6
-
0
15. okt 2023
12:00
FA 2000 8
6
Bispebjerg 3
0
769769
28-10 2023
10:00 Bispebjerg 3 Østerbro IF 5 Grøndal Multicenter
0
-
4
28. okt 2023
10:00
Bispebjerg 3
0
Østerbro IF 5
4
769773
28-10 2023
10:00 Hellas 2 Skjold 13 Engdraget
1
-
3
28. okt 2023
10:00
Hellas 2
1
Skjold 13
3
769772
29-10 2023
10:00 Oversidder FB 14
29. okt 2023
10:00
Oversidder
FB 14
769770
29-10 2023
14:00 Heimdal 4 FA 2000 8 Fælledparken
4
-
4
29. okt 2023
14:00
Heimdal 4
4
FA 2000 8
4
769771
29-10 2023
16:00 Frem 5 B.93 5 Valby Idrætspark
5
-
6
29. okt 2023
16:00
Frem 5
5
B.93 5
6
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 8 puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 8 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 10 i alle 8 puljer rykker ned

Log ind