Ungdomspokalen U15 Drenge (09) 23/24

Seneste resultater

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Resultat
844239
ti05-09 2023
18:00
Sundby Bk.(Liga 3)
Næstved I.F. (Liga 2)
2
-
5
05. sep 2023
18:00
Sundby Bk.(Liga 3)
2
Næstved I.F. (Liga 2)
5
845052
ti05-09 2023
18:00
Hekla (4)
Glostrup (Liga 3)
1
-
4
05. sep 2023
18:00
Hekla (4)
1
Glostrup (Liga 3)
4
845349
on06-09 2023
18:30
Herlufsholm GF (M)
Brøndbyernes IF (Liga 1)
0
-
8
06. sep 2023
18:30
Herlufsholm GF (M)
0
Brøndbyernes IF (Liga 1)
8
845351
on06-09 2023
18:45
Solrød FC (M)
Greve Fodbold (Liga 3)
0
-
8
06. sep 2023
18:45
Solrød FC (M)
0
Greve Fodbold (Liga 3)
8
845610
10-09 2023
16:00
B 1903 (Liga 3)
Gladsaxe-Hero BK (Liga 3)
4
-
6
10. sep 2023
16:00
B 1903 (Liga 3)
4
Gladsaxe-Hero BK (Liga 3)
6
845350
ti12-09 2023
18:00
KFUM BK, Roskilde (Liga 3)
Roskilde Boldklub (Liga 2)
0
-
5
12. sep 2023
18:00
KFUM BK, Roskilde (Liga 3)
0
Roskilde Boldklub (Liga 2)
5
845645
on13-09 2023
17:45
FC Helsingør (Liga 2)
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
3
-
4
13. sep 2023
17:45
FC Helsingør (Liga 2)
3
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
4
845644
ti26-09 2023
19:15
B.93 (Liga 2)
FC København (Liga 1)
6
-
5
26. sep 2023
19:15
B.93 (Liga 2)
6
FC København (Liga 1)
5
389103
30-09 2023
11:00
BK Frem (Liga 3)
Brøndbyernes IF (Liga 1)
0
-
9
30. sep 2023
11:00
BK Frem (Liga 3)
0
Brøndbyernes IF (Liga 1)
9
389081
ti03-10 2023
19:00
Farum BK (Liga 1)
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
7
-
8
03. okt 2023
19:00
Farum BK (Liga 1)
7
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
8
388936
ti10-10 2023
18:30
Glostrup (Liga 3)
Greve Fodbold (Liga 3)
2
-
7
10. okt 2023
18:30
Glostrup (Liga 3)
2
Greve Fodbold (Liga 3)
7
389082
ti10-10 2023
18:30
Gladsaxe-Hero BK (Liga 3)
Roskilde Boldklub (Liga 2)
1
-
2
10. okt 2023
18:30
Gladsaxe-Hero BK (Liga 3)
1
Roskilde Boldklub (Liga 2)
2
389100
ti10-10 2023
18:30
HB Køge (Liga 2)
Næstved I.F. (Liga 2)
2
-
1
10. okt 2023
18:30
HB Køge (Liga 2)
2
Næstved I.F. (Liga 2)
1
389102
ti10-10 2023
18:30
Husum Bk (2)
Brønshøj/Fix (Liga 3)
2
-
8
10. okt 2023
18:30
Husum Bk (2)
2
Brønshøj/Fix (Liga 3)
8
388926
ti10-10 2023
19:15
B.93 (Liga 2)
HIK (Liga 2)
6
-
5
10. okt 2023
19:15
B.93 (Liga 2)
6
HIK (Liga 2)
5
389080
ti10-10 2023
19:30
Frederiksværk Fodbold Klub (M)
Hvidovre IF (Liga 2)
HHT
10. okt 2023
19:30
Frederiksværk Fodbold Klub (M)
Hvidovre IF (Liga 2)
HHT
566646
on08-11 2023
18:30
Hvidovre IF (Liga 2)
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
0
-
3
08. nov 2023
18:30
Hvidovre IF (Liga 2)
0
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
3
566648
11-11 2023
12:00
Greve Fodbold (Liga 3)
Brønshøj/Fix (Liga 3)
5
-
2
11. nov 2023
12:00
Greve Fodbold (Liga 3)
5
Brønshøj/Fix (Liga 3)
2
566647
11-11 2023
13:30
Roskilde Boldklub (Liga 2)
HB Køge (Liga 2)
0
-
2
11. nov 2023
13:30
Roskilde Boldklub (Liga 2)
0
HB Køge (Liga 2)
2
566645
on15-11 2023
19:00
B.93 (Liga 2)
Brøndbyernes IF (Liga 1)
0
-
5
15. nov 2023
19:00
B.93 (Liga 2)
0
Brøndbyernes IF (Liga 1)
5

Stilling

Kommende kampe

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Resultat
598143
on24-04 2024
18:30
HB Køge (Liga 2)
Brøndbyernes IF (Liga 1)
24. apr
18:30
HB Køge (Liga 2)
Brøndbyernes IF (Liga 1)
598142
to25-04 2024
18:30
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
Greve Fodbold (Liga 3)
25. apr
18:30
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
Greve Fodbold (Liga 3)
322780
on29-05 2024
18:30
Vinder HB Køge/Brøndby
Vinder Lyngby/Greve
29. maj
18:30
Vinder HB Køge/Brøndby
Vinder Lyngby/Greve
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

1. runde 22.8 Pokalkampe kan i runde 1-2 max rykkes til ugen efter.

2. runde 5.9. Lodtrækning 3 runde 8.9 kl 1200 facebook DBU Sjælland

3. runde 10.10. Lodtrækning 4 runde 13.10 kl 1200 facebook DBU Sjælland

4. runde Kvartfinaler 12.11 dog liga 1 8.11. Lodtrækning semifinaler 1.12 kl. 1200 facebook DBU Sjælland

24.4.24 Semifinaler 

Finale 26.5.24 eller 29.5.2024

Log ind