Ungdomspokalen U13 Drenge 8:8 (11) 23/24

Seneste resultater

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Resultat
831264
ti05-09 2023
18:00
Hørsholm-Usserød IK (Liga 3)
Brønshøj / Fix (Liga 3)
5
-
1
05. sep 2023
18:00
Hørsholm-Usserød IK (Liga 3)
5
Brønshøj / Fix (Liga 3)
1
831269
ti05-09 2023
19:00
B 1903 (2)
Hillerød Fodbold (Liga 3)
3
-
1
05. sep 2023
19:00
B 1903 (2)
3
Hillerød Fodbold (Liga 3)
1
831263
on06-09 2023
18:00
Nørrebro United (M)
Farum BK (Liga 1)
1
-
10
06. sep 2023
18:00
Nørrebro United (M)
1
Farum BK (Liga 1)
10
831272
on06-09 2023
18:00
Hvidovre IF (Liga 2)
Brøndbyernes IF (Liga 1)
6
-
1
06. sep 2023
18:00
Hvidovre IF (Liga 2)
6
Brøndbyernes IF (Liga 1)
1
831265
to07-09 2023
17:30
FA 2000 (1)
HIK (Liga 2)
0
-
3
07. sep 2023
17:30
FA 2000 (1)
0
HIK (Liga 2)
3
831277
to07-09 2023
18:00
Rosenhøj BK (1)
Union (1)
6
-
1
07. sep 2023
18:00
Rosenhøj BK (1)
6
Union (1)
1
831276
fr08-09 2023
19:00
FC Nakskov (1)
KFUM BK, Roskilde (Liga 3)
1
-
0
08. sep 2023
19:00
FC Nakskov (1)
1
KFUM BK, Roskilde (Liga 3)
0
831270
on13-09 2023
18:00
Skjold (1)
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
1
-
7
13. sep 2023
18:00
Skjold (1)
1
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
7
680156
ti10-10 2023
17:00
B 1903 (2)
KB (Liga 1)
0
-
7
10. okt 2023
17:00
B 1903 (2)
0
KB (Liga 1)
7
679953
ti10-10 2023
18:00
Frederiksværk Fodbold Klub (M)
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
0
-
10
10. okt 2023
18:00
Frederiksværk Fodbold Klub (M)
0
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
10
680146
ti10-10 2023
18:00
A27 (Liga 3)
Farum BK (Liga 1)
1
-
2
10. okt 2023
18:00
A27 (Liga 3)
1
Farum BK (Liga 1)
2
679941
ti10-10 2023
18:30
Rosenhøj BK (1)
FC Nakskov (1)
7
-
8
10. okt 2023
18:30
Rosenhøj BK (1)
7
FC Nakskov (1)
8
679952
ti10-10 2023
18:30
Hørsholm-Usserød IK (Liga 3)
HIK (Liga 2)
4
-
2
10. okt 2023
18:30
Hørsholm-Usserød IK (Liga 3)
4
HIK (Liga 2)
2
679954
ti10-10 2023
18:30
Næstved I.F. (Liga 2)
AB (Liga 2)
8
-
9
10. okt 2023
18:30
Næstved I.F. (Liga 2)
8
AB (Liga 2)
9
680147
ti10-10 2023
18:30
Kalundborg GB (2)
Vanløse (Liga 3)
0
-
6
10. okt 2023
18:30
Kalundborg GB (2)
0
Vanløse (Liga 3)
6
684698
ti10-10 2023
19:00
Ringsted IF (Liga 3)
Hvidovre IF (Liga 2)
3
-
0
10. okt 2023
19:00
Ringsted IF (Liga 3)
3
Hvidovre IF (Liga 2)
0
877714
ti07-11 2023
19:00
Ringsted IF (Liga 3)
AB (Liga 2)
5
-
6
07. nov 2023
19:00
Ringsted IF (Liga 3)
5
AB (Liga 2)
6
877713
12-11 2023
15:00
FC Nakskov (1)
Farum BK (Liga 1)
1
-
12
12. nov 2023
15:00
FC Nakskov (1)
1
Farum BK (Liga 1)
12
877715
on15-11 2023
18:45
Hørsholm-Usserød IK (Liga 3)
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
4
-
6
15. nov 2023
18:45
Hørsholm-Usserød IK (Liga 3)
4
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
6
877716
to23-11 2023
18:00
Vanløse (Liga 3)
KB (Liga 1)
1
-
3
23. nov 2023
18:00
Vanløse (Liga 3)
1
KB (Liga 1)
3

Stilling

Kommende kampe

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Resultat
597595
on24-04 2024
18:30
Farum BK (Liga 1)
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
24. apr
18:30
Farum BK (Liga 1)
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
597737
on24-04 2024
18:30
AB (Liga 2)
KB (Liga 1)
24. apr
18:30
AB (Liga 2)
KB (Liga 1)
188692
26-05 2024
14:00
Vinder AB/KB
Vinder Farum/Lyngby
26. maj
14:00
Vinder AB/KB
Vinder Farum/Lyngby
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

1. runde 16.8

2. runde 23.8 Pokalkampe kan i runde 2-3 max rykkes til ugen efter.

3. runde 5.9 Lodtrækning 4 runde 8.9 kl 1200 facebook DBU Sjælland

4. runde 10.10 Lodtrækning 5 runde 13.10 kl 1200 facebook DBU Sjælland

5. runde Kvart 11.11.23. Lodtrækning semifinaler 1.12 kl. 1200 facebook DBU Sjælland

24.4.24 Semifinaler 

26.5.24 Finale 

Log ind