Serie 3 , Pulje 8

Seneste resultater

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Resultat
365156
fr19-04 2024
19:15
Køge BK (1)
Karrebæk IF
4
-
1
19. apr
19:15
Køge BK (1)
4
Karrebæk IF
1
365157
20-04 2024
12:00
AIK 65 Strøby Fodbold
Næstved IF
3
-
3
20. apr
12:00
AIK 65 Strøby Fodbold
3
Næstved IF
3
365159
20-04 2024
13:00
Præstø IF
Faxe Ladeplads IF
2
-
3
20. apr
13:00
Præstø IF
2
Faxe Ladeplads IF
3
365160
20-04 2024
13:00
Toksværd Olstrup Fodbold
Herlufsholm GF
1
-
1
20. apr
13:00
Toksværd Olstrup Fodbold
1
Herlufsholm GF
1
365502
to25-04 2024
18:30
Karise IK
Præstø IF
25. apr
18:30
Karise IK
Præstø IF
365501
to25-04 2024
19:00
Næstved IF
FK Sydsjælland 05
UHT
25. apr
19:00
Næstved IF
FK Sydsjælland 05
UHT

Stilling

K V U T Score P
1 14 11 1 2
49
-
9
34
2 14 9 3 2
52
-
23
30
3 14 9 3 2
47
-
22
30
4 14 9 1 4
44
-
29
28
5 14 8 2 4
38
-
33
26
6 14 6 2 6
31
-
27
20
7 14 5 1 8
18
-
29
16
!
8 13 3 3 7
14
-
35
12
9 13 3 2 8
20
-
36
11
10 14 3 1 10
21
-
37
10
11 14 1 1 12
15
-
67
4
!
12 14 6 0 8
28
-
30
18
!

Kommende kampe

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Resultat
365503
fr26-04 2024
18:30
Karrebæk IF
Toksværd Olstrup Fodbold
26. apr
18:30
Karrebæk IF
Toksværd Olstrup Fodbold
365504
27-04 2024
14:00
Herlufsholm GF
Herfølge BK
27. apr
14:00
Herlufsholm GF
Herfølge BK
365505
27-04 2024
14:00
Nyråd/Langebæk Alliancen.
AIK 65 Strøby Fodbold
27. apr
14:00
Nyråd/Langebæk Alliancen.
AIK 65 Strøby Fodbold
365162
27-04 2024
14:30
Faxe Ladeplads IF
Køge BK (1)
27. apr
14:30
Faxe Ladeplads IF
Køge BK (1)
366324
ma29-04 2024
19:00
Herfølge BK
Karrebæk IF
29. apr
19:00
Herfølge BK
Karrebæk IF
365506
fr03-05 2024
19:15
Køge BK (1)
Karise IK
03. maj
19:15
Køge BK (1)
Karise IK
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Turneringsafslutning: 

Kvartfinaler tirsdag den 18. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 2 - Vinder pulje 3
kamp 2 Vinder pulje 4 - Vinder pulje 1
kamp 3 Vinder pulje 6 - Vinder pulje 8
kamp 4 Vinder pulje 7 - Vinder pulje 5

Semifinaler lørdag den 22. juni kl. 13.00
Semifinale 1: Vinder kamp 1 - Vinder kamp 3
Semifinale 2: Vinder kamp 4 - Vinder kamp 2

Vinderne af semifinalerne spiller finale onsdag den 26. juni kl. 19.00: Vinder semifinale 2 - Vinder semifinale 1

Log ind