Serie 3 , Pulje 8

AIK 65 Strøby Fodbold

Spillested

Strøbyhallen
Gul/Sort
Sort
Gul

Holdleder

Henriette Bøgeskov Holmgaard Tel: / Mobil: 23365535

Målmandstræner

Andreas Friis Tel: / Mobil: 51489591

Målmandstræner

Peter Kusk Høier Tel: / Mobil: 30321035

Faxe Ladeplads IF

Spillested

Faxe Ladeplads Stadion
Blå
Blå
Blå

Holdleder

Andreas Pedersen Vive Tel: / Mobil: 42761394

Holdleder

Carl Knudsen Tel: / Mobil:

Træner

Benjaminbaki Olsen Tel: 60947769 / Mobil: 30440959

Træner

Rene Jensen Tel: / Mobil: 26367505

Herresenior

Lars Villumsen Tel: 22226175 / Mobil: 22226175

FK Sydsjælland 05

Spillested

Fladsåhallen
Lyseblå
Sort
Sort

Holdleder

Pia Nygaard Tel: / Mobil: 40972121

Træner

Sofus Petersen Tel: / Mobil: 22515581

Herfølge BK

Spillested

Capelli Sport Stadion
Gul
Blå

Sportschef

Steen Riiskjær Knudsen Tel: / Mobil: 40424559

Assistenttræner

Brian Teubert Tel: / Mobil: 25671197

Målmandstræner

Morten Madsen Tel: / Mobil: 61359391

Cheftræner

Benjamin Lassur Tel: / Mobil: 30307830

Cheftræner

Morten Smidt Andersen Tel: / Mobil: 30272834

Herlufsholm GF

Spillested

Herlufsholm Stadion
Hvid
Blå
Hvid

Træner

Michael Klausen Tel: / Mobil: +4527597211

Sportschef

Michael Helsinghoff Tel: / Mobil:

Assistenttræner

Søren Stenkil Tel: / Mobil: 25566216

Karise IK

Spillested

Karise Hallen
Grøn
Grøn

Holdleder

Simon Kjær Tel: 35824968 / Mobil: 29632240

Træner

Marc Lylloff Tel: / Mobil: 2870 6814

Assistent

Mads Dehn Tel: 50754652 / Mobil: 50754652

Assistent

Kenni Rasmussen Tel: +45 41824757 / Mobil: +45 41824757

Kampklar assistent

Thomas Rue Hemmingsen Tel: 26241053 / Mobil: 26241053

Karrebæk IF

Spillested

Karrebæk Skole
Blå
Blå
Blå

Holdleder

Lasse Daniel Hansen Tel: 24974636 / Mobil: 24974636

Assistent

Poul Villadsen Tel: / Mobil: 22941021

Målmandstræner

Anders Holt Bendtsen Tel: / Mobil: 22262494

Kampklar assistent

Casper Ring Tel: / Mobil: 28732915

Kampklar assistent

Emil Jensen Tel: / Mobil: 27843248

Cheftræner

Carsten Madsen Tel: / Mobil: 30547266

Køge BK (1)

Spillested

Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
Sort/Hvid
Sort
Sort

Holdleder

Brian Hansen Tel: / Mobil: 27236702

Holdleder

Tom Aagaard Larsen Tel: / Mobil: 30206917

Holdleder

Kristina Altenburg Tel: / Mobil: 26299339

Træner

Kurt Fossnie Tel: / Mobil: 28198060

Træner

Mikkel Røder Tel: / Mobil: 60541718

Træner

Theis Jarl Olsen Tel: / Mobil: 69300697

Assistent

Johan Christensen Tel: / Mobil: 42304004

Assistent

Victor Rybak Frandsen Tel: / Mobil: 29775370

Teamleder

Brian Hansen Tel: / Mobil: 27236702

Nyråd/Langebæk Alliancen.

Spillested

Stensved Stadion
Mørkeblå
Sort
Mørkeblå

Holdleder

Martin Thune Tel: / Mobil: +45 28989430

Seniorformand

Michael Rysgaard Tel: / Mobil: 20810526

Assistenttræner

Thomas Brabrand Tel: / Mobil: 51885213

Cheftræner

Mathias Eriksson Tel: 22520742 / Mobil: 22520742

Cheftræner

Michael Jochumsen Tel: / Mobil: 23909102

Næstved IF

Spillested

Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
Grøn
Hvid
Grøn

Træner

Donald Varonic Tel: / Mobil: 26144246

Træner

Brian Grosen Jensen Tel: / Mobil: 53736481

Cheftræner

Donald Varonic Tel: / Mobil: 26144246

Præstø IF

Spillested

Nybolig Stadion Præstø
Rød/Hvid
Hvid
Rød

Træner

Christian Fini Helveg Olsen Tel: / Mobil: 22902643

Træner

Kasper Andersen Tel: / Mobil: 25385356

Kampklar assistent

Lennart Brendstrup laursen Tel: / Mobil: 6136 1966

Årgangsansvarlig

Mads Storm Overgaard Tel: / Mobil: 40554662

Toksværd Olstrup Fodbold

Spillested

Toksværd Idrætsplads
Rød
Hvid
Rød

Træner

Kenneth Sørensen Tel: / Mobil: 2614 9039

Træner

Morten Pedersen Tel: / Mobil: 42524684

Assistenttræner

Rasmus Stark Tel: / Mobil: 22422803

Cheftræner

Preben Buckflash Tel: / Mobil: 41300200
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Turneringsafslutning: 

Kvartfinaler tirsdag den 18. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 2 - Vinder pulje 3
kamp 2 Vinder pulje 4 - Vinder pulje 1
kamp 3 Vinder pulje 6 - Vinder pulje 8
kamp 4 Vinder pulje 7 - Vinder pulje 5

Semifinaler lørdag den 22. juni kl. 13.00
Semifinale 1: Vinder kamp 1 - Vinder kamp 3
Semifinale 2: Vinder kamp 4 - Vinder kamp 2

Vinderne af semifinalerne spiller finale onsdag den 26. juni kl. 19.00: Vinder semifinale 2 - Vinder semifinale 1

Log ind