Kvindesjællandsserien - Efterår (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
720430
to17-08 2023
18:30 Herstedøster IC Espergærde IF Herstedøster Stadion
3
-
4
17. aug 2023
18:30
Herstedøster IC
3
Espergærde IF
4
720432
19-08 2023
13:30 B. 1973, Herlev Tuse IF Elverroad Kunstgræs
1
-
1
19. aug 2023
13:30
B. 1973, Herlev
1
Tuse IF
1
720433
20-08 2023
12:30 BSF RB 1906 Ballerup Idrætspark
3
-
2
20. aug 2023
12:30
BSF
3
RB 1906
2
720434
20-08 2023
14:00 Allerød FK Terslev G&IF Allerød Idrætspark
1
-
0
20. aug 2023
14:00
Allerød FK
1
Terslev G&IF
0
720431
ma21-08 2023
19:00 Ringsted Pigefodbold Frederikssund IK Ringsted Stadion
1
-
1
21. aug 2023
19:00
Ringsted Pigefodbold
1
Frederikssund IK
1
720439
on23-08 2023
18:30 Herlufsholm GF Allerød FK Maglemølle Storhallen
0
-
2
23. aug 2023
18:30
Herlufsholm GF
0
Allerød FK
2
720438
to24-08 2023
18:30 RB 1906 B. 1973, Herlev Roskilde Idrætspark
3
-
2
24. aug 2023
18:30
RB 1906
3
B. 1973, Herlev
2
720435
to24-08 2023
19:00 Terslev G&IF BSF Terslev Stadion
0
-
0
24. aug 2023
19:00
Terslev G&IF
0
BSF
0
720440
26-08 2023
11:00 Frederikssund IK Køge BK Frederikssund Stadion
UHT
26. aug 2023
11:00
Frederikssund IK
Køge BK
UHT
720437
26-08 2023
11:45 Tuse IF Herstedøster IC Tusehallen
2
-
3
26. aug 2023
11:45
Tuse IF
2
Herstedøster IC
3
720436
26-08 2023
12:00 Espergærde IF Ringsted Pigefodbold Mørdrup Idrætsanlæg
UHT
26. aug 2023
12:00
Espergærde IF
Ringsted Pigefodbold
UHT
720441
to31-08 2023
18:00 Herstedøster IC RB 1906 Herstedøster Stadion
8
-
1
31. aug 2023
18:00
Herstedøster IC
8
RB 1906
1
720443
02-09 2023
12:00 Espergærde IF Tuse IF Mørdrup Idrætsanlæg
9
-
0
02. sep 2023
12:00
Espergærde IF
9
Tuse IF
0
720444
02-09 2023
13:30 B. 1973, Herlev Terslev G&IF Elverroad Kunstgræs
UHT
02. sep 2023
13:30
B. 1973, Herlev
Terslev G&IF
UHT
720445
03-09 2023
12:30 BSF Herlufsholm GF Ballerup Idrætspark
1
-
2
03. sep 2023
12:30
BSF
1
Herlufsholm GF
2
720446
03-09 2023
14:00 Allerød FK Frederikssund IK Allerød Idrætspark
2
-
1
03. sep 2023
14:00
Allerød FK
2
Frederikssund IK
1
720447
on06-09 2023
19:00 Terslev G&IF Herstedøster IC Terslev Stadion
1
-
4
06. sep 2023
19:00
Terslev G&IF
1
Herstedøster IC
4
720451
to07-09 2023
19:00 Herlufsholm GF B. 1973, Herlev Maglemølle Storhallen
0
-
0
07. sep 2023
19:00
Herlufsholm GF
0
B. 1973, Herlev
0
720452
09-09 2023
11:00 Frederikssund IK BSF Frederikssund Stadion
2
-
3
09. sep 2023
11:00
Frederikssund IK
2
BSF
3
720449
09-09 2023
13:00 Tuse IF Ringsted Pigefodbold Tusehallen
1
-
2
09. sep 2023
13:00
Tuse IF
1
Ringsted Pigefodbold
2
720450
10-09 2023
11:00 RB 1906 Espergærde IF Roskilde Idrætspark
HHT
10. sep 2023
11:00
RB 1906
Espergærde IF
HHT
720448
ma11-09 2023
19:30 Køge BK Allerød FK Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
0
-
5
11. sep 2023
19:30
Køge BK
0
Allerød FK
5
720457
16-09 2023
11:45 Tuse IF RB 1906 Tuse Kunstgræs 2020
5
-
1
16. sep 2023
11:45
Tuse IF
5
RB 1906
1
720455
16-09 2023
12:00 Espergærde IF Terslev G&IF Mørdrup Idrætsanlæg
3
-
0
16. sep 2023
12:00
Espergærde IF
3
Terslev G&IF
0
720456
16-09 2023
13:30 B. 1973, Herlev Frederikssund IK Elverroad Kunstgræs
4
-
1
16. sep 2023
13:30
B. 1973, Herlev
4
Frederikssund IK
1
720453
16-09 2023
15:30 Herstedøster IC Herlufsholm GF Herstedøster Stadion
2
-
3
16. sep 2023
15:30
Herstedøster IC
2
Herlufsholm GF
3
720454
16-09 2023
15:30 Ringsted Pigefodbold Allerød FK Ringsted Stadion
1
-
1
16. sep 2023
15:30
Ringsted Pigefodbold
1
Allerød FK
1
720458
17-09 2023
11:00 BSF Køge BK Ballerup Idrætspark
UHT
17. sep 2023
11:00
BSF
Køge BK
UHT
720463
ti19-09 2023
18:30 Herlufsholm GF Espergærde IF Maglemølle Storhallen
2
-
1
19. sep 2023
18:30
Herlufsholm GF
2
Espergærde IF
1
720442
on20-09 2023
19:00 Ringsted Pigefodbold Køge BK Ringsted Stadion
13
-
0
20. sep 2023
19:00
Ringsted Pigefodbold
13
Køge BK
0
720459
on20-09 2023
19:00 Terslev G&IF Tuse IF Terslev Stadion
4
-
2
20. sep 2023
19:00
Terslev G&IF
4
Tuse IF
2
720490
23-09 2023
11:00 Frederikssund IK Herstedøster IC Frederikssund Stadion
2
-
4
23. sep 2023
11:00
Frederikssund IK
2
Herstedøster IC
4
720429
23-09 2023
15:00 Køge BK Herlufsholm GF Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
HHT
23. sep 2023
15:00
Køge BK
Herlufsholm GF
HHT
720461
24-09 2023
11:00 RB 1906 Ringsted Pigefodbold Roskilde Idrætspark
1
-
7
24. sep 2023
11:00
RB 1906
1
Ringsted Pigefodbold
7
720462
24-09 2023
14:00 Allerød FK BSF Allerød Idrætspark
3
-
0
24. sep 2023
14:00
Allerød FK
3
BSF
0
720460
ma25-09 2023
19:45 Køge BK B. 1973, Herlev Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
0
-
4
25. sep 2023
19:45
Køge BK
0
B. 1973, Herlev
4
720541
30-09 2023
11:45 Tuse IF Herlufsholm GF Tuse Kunstgræs 2020
1
-
1
30. sep 2023
11:45
Tuse IF
1
Herlufsholm GF
1
720539
30-09 2023
12:00 Espergærde IF Frederikssund IK Mørdrup Idrætsanlæg
7
-
0
30. sep 2023
12:00
Espergærde IF
7
Frederikssund IK
0
720540
30-09 2023
13:30 B. 1973, Herlev Allerød FK Elverroad Kunstgræs
2
-
2
30. sep 2023
13:30
B. 1973, Herlev
2
Allerød FK
2
720542
01-10 2023
11:00 RB 1906 Terslev G&IF Roskilde Idrætspark
2
-
3
01. okt 2023
11:00
RB 1906
2
Terslev G&IF
3
720538
01-10 2023
13:00 Ringsted Pigefodbold BSF Ringsted Stadion
2
-
0
01. okt 2023
13:00
Ringsted Pigefodbold
2
BSF
0
720537
01-10 2023
13:30 Herstedøster IC Køge BK Herstedøster Stadion
UHT
01. okt 2023
13:30
Herstedøster IC
Køge BK
UHT
720547
ti03-10 2023
18:30 Herlufsholm GF RB 1906 Maglemølle Storhallen
3
-
0
03. okt 2023
18:30
Herlufsholm GF
3
RB 1906
0
720543
on04-10 2023
19:00 Terslev G&IF Ringsted Pigefodbold Terslev Stadion
1
-
2
04. okt 2023
19:00
Terslev G&IF
1
Ringsted Pigefodbold
2
720548
07-10 2023
13:00 Frederikssund IK Tuse IF Frederikssund Stadion
2
-
1
07. okt 2023
13:00
Frederikssund IK
2
Tuse IF
1
720545
08-10 2023
15:00 BSF B. 1973, Herlev Ballerup Idrætspark
0
-
1
08. okt 2023
15:00
BSF
0
B. 1973, Herlev
1
720546
ma09-10 2023
18:45 Allerød FK Herstedøster IC Blovstrød idrætsanlæg
3
-
1
09. okt 2023
18:45
Allerød FK
3
Herstedøster IC
1
720544
ma09-10 2023
19:30 Køge BK Espergærde IF Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
HHT
09. okt 2023
19:30
Køge BK
Espergærde IF
HHT
720549
ti10-10 2023
19:00 Terslev G&IF Herlufsholm GF Terslev Stadion
1
-
1
10. okt 2023
19:00
Terslev G&IF
1
Herlufsholm GF
1
720553
14-10 2023
11:45 Tuse IF Køge BK Tuse Kunstgræs 2020
UHT
14. okt 2023
11:45
Tuse IF
Køge BK
UHT
720552
14-10 2023
12:00 Espergærde IF Allerød FK Mørdrup Idrætsanlæg
4
-
0
14. okt 2023
12:00
Espergærde IF
4
Allerød FK
0
720554
15-10 2023
11:00 RB 1906 Frederikssund IK Roskilde Idrætspark Kunstgræs
3
-
9
15. okt 2023
11:00
RB 1906
3
Frederikssund IK
9
720551
15-10 2023
12:00 Ringsted Pigefodbold B. 1973, Herlev Ringsted Stadion
2
-
0
15. okt 2023
12:00
Ringsted Pigefodbold
2
B. 1973, Herlev
0
720550
15-10 2023
13:30 Herstedøster IC BSF Herstedøster Stadion
2
-
3
15. okt 2023
13:30
Herstedøster IC
2
BSF
3
722867
21-10 2023
11:00 Frederikssund IK Terslev G&IF Frederikssund Stadion
3
-
0
21. okt 2023
11:00
Frederikssund IK
3
Terslev G&IF
0
722864
21-10 2023
11:30 B. 1973, Herlev Herstedøster IC Elverroad Kunstgræs
1
-
4
21. okt 2023
11:30
B. 1973, Herlev
1
Herstedøster IC
4
720556
22-10 2023
12:00 Ringsted Pigefodbold Herlufsholm GF Ringsted Stadion
1
-
1
22. okt 2023
12:00
Ringsted Pigefodbold
1
Herlufsholm GF
1
722865
22-10 2023
12:30 BSF Espergærde IF Ballerup Idrætspark
3
-
1
22. okt 2023
12:30
BSF
3
Espergærde IF
1
722866
22-10 2023
14:00 Allerød FK Tuse IF Allerød Idrætspark
0
-
2
22. okt 2023
14:00
Allerød FK
0
Tuse IF
2
720555
ma23-10 2023
19:30 Køge BK RB 1906 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
HHT
23. okt 2023
19:30
Køge BK
RB 1906
HHT
722906
28-10 2023
12:00 RB 1906 Allerød FK Roskilde Idrætspark Kunstgræs
HHT
28. okt 2023
12:00
RB 1906
Allerød FK
HHT
722907
28-10 2023
13:30 Herlufsholm GF Frederikssund IK SEIFFERT ARENA (Kunstgræs)
UHT
28. okt 2023
13:30
Herlufsholm GF
Frederikssund IK
UHT
722868
28-10 2023
13:30 Terslev G&IF Køge BK Terslev Stadion
UHT
28. okt 2023
13:30
Terslev G&IF
Køge BK
UHT
722869
28-10 2023
13:30 Herstedøster IC Ringsted Pigefodbold Herstedøster Stadion
3
-
1
28. okt 2023
13:30
Herstedøster IC
3
Ringsted Pigefodbold
1
722904
28-10 2023
13:30 Espergærde IF B. 1973, Herlev Mørdrup Idrætsanlæg
7
-
4
28. okt 2023
13:30
Espergærde IF
7
B. 1973, Herlev
4
722905
28-10 2023
13:30 Tuse IF BSF Tusehallen
3
-
1
28. okt 2023
13:30
Tuse IF
3
BSF
1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

DBU Sjælland
Husk frist til Futsal/Indefodbold 23-24 er den 25.9.23 via kluboffice. Tilmelding på de enkelte datoer.

Læs mere Fodbold til vinter? Tilmeld jer DBU Sjællands vintertilbud for sæsonen 2023/24 (dbusjaelland.dk)

Log ind