U13 Drenge Liga Øst 3 8M (11) efterår, Pulje E (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
250517
fr18-08 2023
18:30 Ringsted IF Taastrup FC Ringsted Stadion Kunstgræs
7
-
2
18. aug 2023
18:30
Ringsted IF
7
Taastrup FC
2
250518
19-08 2023
11:15 Køge BK (2) Herfølge BK (2) Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
3
-
1
19. aug 2023
11:15
Køge BK (2)
3
Herfølge BK (2)
1
250609
19-08 2023
12:00 B. 73, Slagelse Himmelev-Veddelev BK Stadion Vest
1
-
0
19. aug 2023
12:00
B. 73, Slagelse
1
Himmelev-Veddelev BK
0
250612
26-08 2023
11:15 Taastrup FC Køge BK (2) NyBolig Park
2
-
5
26. aug 2023
11:15
Taastrup FC
2
Køge BK (2)
5
250611
27-08 2023
09:30 Herfølge BK (2) B. 73, Slagelse Herfølge Stadion
6
-
3
27. aug 2023
09:30
Herfølge BK (2)
6
B. 73, Slagelse
3
250610
27-08 2023
12:00 Himmelev-Veddelev BK Ringsted IF Himmelev Idrætspark
2
-
6
27. aug 2023
12:00
Himmelev-Veddelev BK
2
Ringsted IF
6
250614
02-09 2023
11:15 Køge BK (2) Himmelev-Veddelev BK Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
5
-
5
02. sep 2023
11:15
Køge BK (2)
5
Himmelev-Veddelev BK
5
250615
02-09 2023
11:15 Taastrup FC Herfølge BK (2) NyBolig Park
1
-
4
02. sep 2023
11:15
Taastrup FC
1
Herfølge BK (2)
4
250613
03-09 2023
10:00 Ringsted IF B. 73, Slagelse Ringsted Stadion
2
-
2
03. sep 2023
10:00
Ringsted IF
2
B. 73, Slagelse
2
250616
09-09 2023
11:30 Ringsted IF Herfølge BK (2) Ringsted Stadion
6
-
3
09. sep 2023
11:30
Ringsted IF
6
Herfølge BK (2)
3
250617
10-09 2023
10:00 Himmelev-Veddelev BK Taastrup FC Himmelev Idrætspark
6
-
0
10. sep 2023
10:00
Himmelev-Veddelev BK
6
Taastrup FC
0
250618
10-09 2023
12:00 B. 73, Slagelse Køge BK (2) Stadion Vest
3
-
1
10. sep 2023
12:00
B. 73, Slagelse
3
Køge BK (2)
1
250619
16-09 2023
11:15 Køge BK (2) Ringsted IF Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
2
-
1
16. sep 2023
11:15
Køge BK (2)
2
Ringsted IF
1
250621
16-09 2023
11:15 Taastrup FC B. 73, Slagelse NyBolig Park
0
-
4
16. sep 2023
11:15
Taastrup FC
0
B. 73, Slagelse
4
250620
17-09 2023
09:30 Herfølge BK (2) Himmelev-Veddelev BK Herfølge Stadion
5
-
3
17. sep 2023
09:30
Herfølge BK (2)
5
Himmelev-Veddelev BK
3
251850
23-09 2023
11:15 Taastrup FC Ringsted IF NyBolig Park
1
-
2
23. sep 2023
11:15
Taastrup FC
1
Ringsted IF
2
250623
24-09 2023
09:30 Herfølge BK (2) Køge BK (2) Herfølge Stadion
4
-
1
24. sep 2023
09:30
Herfølge BK (2)
4
Køge BK (2)
1
250622
24-09 2023
10:00 Himmelev-Veddelev BK B. 73, Slagelse Himmelev Idrætspark
4
-
2
24. sep 2023
10:00
Himmelev-Veddelev BK
4
B. 73, Slagelse
2
251851
30-09 2023
11:00 Ringsted IF Himmelev-Veddelev BK Ringsted Stadion
2
-
0
30. sep 2023
11:00
Ringsted IF
2
Himmelev-Veddelev BK
0
251880
30-09 2023
11:15 Køge BK (2) Taastrup FC Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
1
-
1
30. sep 2023
11:15
Køge BK (2)
1
Taastrup FC
1
251881
30-09 2023
12:00 B. 73, Slagelse Herfølge BK (2) Stadion Vest
2
-
4
30. sep 2023
12:00
B. 73, Slagelse
2
Herfølge BK (2)
4
251884
07-10 2023
12:00 B. 73, Slagelse Ringsted IF Stadion Vest
1
-
2
07. okt 2023
12:00
B. 73, Slagelse
1
Ringsted IF
2
251883
08-10 2023
09:30 Herfølge BK (2) Taastrup FC Herfølge Stadion
1
-
3
08. okt 2023
09:30
Herfølge BK (2)
1
Taastrup FC
3
251882
08-10 2023
12:00 Himmelev-Veddelev BK Køge BK (2) Himmelev Idrætspark
1
-
1
08. okt 2023
12:00
Himmelev-Veddelev BK
1
Køge BK (2)
1
251887
to12-10 2023
18:30 Himmelev-Veddelev BK Taastrup FC Himmelev Idrætspark
6
-
0
12. okt 2023
18:30
Himmelev-Veddelev BK
6
Taastrup FC
0
251885
14-10 2023
11:15 Køge BK (2) B. 73, Slagelse Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
2
-
4
14. okt 2023
11:15
Køge BK (2)
2
B. 73, Slagelse
4
251886
15-10 2023
09:30 Herfølge BK (2) Ringsted IF Herfølge Stadion
0
-
2
15. okt 2023
09:30
Herfølge BK (2)
0
Ringsted IF
2
251890
28-10 2023
10:00 B. 73, Slagelse Taastrup FC Stadion Vest
3
-
1
28. okt 2023
10:00
B. 73, Slagelse
3
Taastrup FC
1
251888
29-10 2023
12:00 Ringsted IF Køge BK (2) Ringsted Stadion
7
-
1
29. okt 2023
12:00
Ringsted IF
7
Køge BK (2)
1
251889
29-10 2023
12:00 Himmelev-Veddelev BK Herfølge BK (2) Himmelev Idrætspark
7
-
1
29. okt 2023
12:00
Himmelev-Veddelev BK
7
Herfølge BK (2)
1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Husk frist til Futsal/Indefodbold 23-24 er den 25.9.23 via kluboffice. Tilmelding på de enkelte datoer.

Læs mere Fodbold til vinter? Tilmeld jer DBU Sjællands vintertilbud for sæsonen 2023/24 (dbusjaelland.dk)

Alle puljer afvikles som dobbeltturnering. Pulje A er udelukkende licenslubber.

Efter første turneringshalvdel vil de 2 bedst placerede hold fra pulje A rykke op til liga 2.

Nummer 1 fra pulje B-C-D-E rykker op i liga 3 pulje A i foråret 2024.
Nummer 2-6 i pulje B og C spiller liga 3 pulje B i foråret 2024.
Nummer 2-6 i pulje D og E spiller liga 3 pulje C i foråret 2024.

OBS: Til 2. turneringshalvdel forbeholder det fælles indrangeringsudvalg sig retten til at ændre på U13-U15 rækkernes sammensætning, samt at omplacere hold til og fra lokalunion.

Log ind