U10 drenge 5-mands (14) 1 Efterårsserie, Pulje 2 (2023)

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
søndag den. 01-10 2023
Spillested:
Elverroad Elverhøjen 64 2730 Herlev
269326 10:00 B. 1973, Herlev Oversidder
10:00
B. 1973, Herlev
Oversidder
269328 10:00 Bagsværd BK Albertslund IF
10:00
Bagsværd BK
Albertslund IF
269329 10:25 Nivå-Kokkedal FK Oversidder
10:25
Nivå-Kokkedal FK
Oversidder
269330 10:25 Hørsholm-Usserød IK B. 1973, Herlev
10:25
Hørsholm-Usserød IK
B. 1973, Herlev
269331 10:50 Albertslund IF Nivå-Kokkedal FK
10:50
Albertslund IF
Nivå-Kokkedal FK
269332 10:50 Oversidder Bagsværd BK
10:50
Oversidder
Bagsværd BK
269347 11:15 Oversidder Hørsholm-Usserød IK
11:15
Oversidder
Hørsholm-Usserød IK
269348 11:15 B. 1973, Herlev Bagsværd BK
11:15
B. 1973, Herlev
Bagsværd BK
269349 11:40 Nivå-Kokkedal FK Hørsholm-Usserød IK
11:40
Nivå-Kokkedal FK
Hørsholm-Usserød IK
269350 11:40 Oversidder Albertslund IF
11:40
Oversidder
Albertslund IF
269351 12:05 Bagsværd BK Oversidder
12:05
Bagsværd BK
Oversidder
269352 12:05 Nivå-Kokkedal FK B. 1973, Herlev
12:05
Nivå-Kokkedal FK
B. 1973, Herlev
269353 12:30 Albertslund IF Oversidder
12:30
Albertslund IF
Oversidder
269354 12:30 Hørsholm-Usserød IK Oversidder
12:30
Hørsholm-Usserød IK
Oversidder
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Bemærk at der spilles på to 5-mandsbaner pr. pulje.

Mød i god tid og tilmeld jer hos værtsklubbens stævneleder. Alle hold møder senest 15 minutter før første kamp i puljen.
Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau. 
Førstnævnte hold stiller kvalificeret bane/kampleder.

Efterårsserien består af 4 stævner, bemærk datoerne for det enkelte stævne. Bemærk at der kan forekomme ændringer i kampprogrammet til de enkelte stævner, så husk at holde jer opdateret på appen eller via www.dbusjaelland.dk.

Ved udeblivelser bedes I aftale på dagen så alle får fire kampe.
Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind til clan@dbusjaelland.dk

Log ind