Herre Senior 2 7:7 Forår - Dommerløs, P1

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
240535
ma08-04 2024
22:00
Oversidder
KFB
08. apr
22:00
Oversidder
KFB
239532
ti09-04 2024
20:30 Jens Jessens Vej
2
-
3
09. apr
20:30
FB 5
2
Fremad Valby 4
3
239068
on10-04 2024
20:30 Kunst, KB, P. Bangs Vej
6
-
0
10. apr
20:30
KB 3
6
FC Culpa
0
239078
13-04 2024
11:30 Lundehusparken
0
-
1
13. apr
11:30
Skjold 4
0
Amager FF 2
1
239535
14-04 2024
11:00 Rødovre Stadion
8
-
0
14. apr
11:00
Rødovre
8
Hekla
0
240537
to18-04 2024
20:00 Valby Idrætspark
4
-
1
18. apr
20:00
FC Culpa
4
Rødovre
1
240536
20-04 2024
16:00
Oversidder
Hekla Park
20. apr
16:00
Hekla
Oversidder
240542
21-04 2024
11:15
KFB
Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
2
21. apr
11:15
KFB
2
FB 5
2
240541
21-04 2024
12:00 Valby Idrætspark
5
-
3
21. apr
12:00
Fremad Valby 4
5
Skjold 4
3
240538
ma22-04 2024
20:00 Kastrup IA ved Diget
3
-
5
22. apr
20:00
Amager FF 2
3
KB 3
5
240550
ma22-04 2024
22:00
Oversidder
22. apr
22:00
Oversidder
FB 5
240547
on24-04 2024
20:30 Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
3
24. apr
20:30
KB 3
4
Fremad Valby 4
3
240548
27-04 2024
11:30
KFB
Lundehusparken
2
-
3
27. apr
11:30
Skjold 4
2
KFB
3
240549
28-04 2024
11:00 Rødovre Stadion
4
-
3
28. apr
11:00
Rødovre
4
Amager FF 2
3
240543
on01-05 2024
19:00 Hekla Park
4
-
1
01. maj
19:00
Hekla
4
FC Culpa
1
240555
on01-05 2024
19:00
KFB
Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
2
01. maj
19:00
KFB
4
KB 3
2
240551
to02-05 2024
20:00
Oversidder
Valby Idrætspark
02. maj
20:00
FC Culpa
Oversidder
240554
05-05 2024
10:00 Valby Idrætspark
0
-
2
05. maj
10:00
Fremad Valby 4
0
Rødovre
2
240553
05-05 2024
16:00 Jens Jessens Vej
UHT
05. maj
16:00
FB 5
Skjold 4
UHT
240552
ma06-05 2024
19:30 Kastrup IA ved Diget
2
-
1
06. maj
19:30
Amager FF 2
2
Hekla
1
241078
ma06-05 2024
22:00
Oversidder
06. maj
22:00
Oversidder
Skjold 4
241023
on08-05 2024
19:15 Valby Idrætspark
1
-
3
08. maj
19:15
FC Culpa
1
Amager FF 2
3
240874
on08-05 2024
20:30 Kunst, KB, P. Bangs Vej
10
-
5
08. maj
20:30
KB 3
10
FB 5
5
240556
11-05 2024
14:00 Hekla Park
4
-
4
11. maj
14:00
Hekla
4
Fremad Valby 4
4
241076
12-05 2024
11:00
KFB
Rødovre Stadion
6
-
4
12. maj
11:00
Rødovre
6
KFB
4
241085
ma13-05 2024
22:00
Oversidder
Kastrup IA ved Diget
13. maj
22:00
Amager FF 2
Oversidder
241086
ti14-05 2024
20:30 Jens Jessens Vej
1
-
6
14. maj
20:30
FB 5
1
Rødovre
6
241098
to16-05 2024
19:00
KFB
Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
3
16. maj
19:00
KFB
2
Hekla
3
241127
ma20-05 2024
22:00
Oversidder
20. maj
22:00
Oversidder
KB 3
241091
ti21-05 2024
20:15 Valby Idrætspark
1
-
1
21. maj
20:15
Fremad Valby 4
1
FC Culpa
1
241079
to23-05 2024
21:00 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
4
23. maj
21:00
Skjold 4
1
KB 3
4
241103
25-05 2024
13:00 Kastrup IA ved Diget
UHT
25. maj
13:00
Amager FF 2
Fremad Valby 4
UHT
241126
26-05 2024
11:00 Rødovre Stadion
4
-
2
26. maj
11:00
Rødovre
4
Skjold 4
2
241102
ma27-05 2024
18:00
KFB
Valby Idrætspark
1
-
3
27. maj
18:00
FC Culpa
1
KFB
3
241132
ma27-05 2024
22:00
Oversidder
27. maj
22:00
Oversidder
Fremad Valby 4
241128
on29-05 2024
20:30 Kunst, KB, P. Bangs Vej
6
-
2
29. maj
20:30
KB 3
6
Rødovre
2
241131
on29-05 2024
20:30 Jens Jessens Vej
3
-
2
29. maj
20:30
FB 5
3
FC Culpa
2
241130
02-06 2024
11:30 Lundehusparken
2
-
3
02. jun
11:30
Skjold 4
2
Hekla
3
241100
ma03-06 2024
19:00 Hekla Park
UHT
03. jun
19:00
Hekla
FB 5
UHT
241138
ti04-06 2024
20:00
KFB
Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
1
04. jun
20:00
KFB
3
Amager FF 2
1
241140
on05-06 2024
19:30 Hekla Park
1
-
11
05. jun
19:30
Hekla
1
KB 3
11
241145
08-06 2024
10:00
Oversidder
Valby Idrætspark
08. jun
10:00
Rødovre
Oversidder
241146
08-06 2024
11:15
KFB
Valby Idrætspark
2
-
5
08. jun
11:15
Fremad Valby 4
2
KFB
5
241143
08-06 2024
11:15 Valby Idrætspark
5
-
4
08. jun
11:15
FC Culpa
5
Skjold 4
4
241144
08-06 2024
11:15 Valby Idrætspark
0
-
5
08. jun
11:15
Amager FF 2
0
FB 5
5
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de fire puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i pulje 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning:
Nr. 8,9 og 10 i alle fire puljer rykker ned

Log ind