Herre Senior 3 7:7 Forår - Dommerløs, P2

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
250078
06-04 2024
12:00 Valby Idrætspark
4
-
3
06. apr
12:00
Folehaven
4
Uganda Danish Cranes
3
250011
ma08-04 2024
22:00
Oversidder
Kløvermarkens Idrætsanlæg
08. apr
22:00
ØKF
Oversidder
250076
ti09-04 2024
18:30 Rådvadsvej
2
-
2
09. apr
18:30
Stefan 2
2
B.93 2
2
250079
ti09-04 2024
19:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
5
-
2
09. apr
19:00
Olympia 1921
5
HB 7
2
250080
ma15-04 2024
20:30 Valby Idrætspark
11
-
5
15. apr
20:30
Uganda Danish Cranes
11
Olympia 1921
5
250101
ma15-04 2024
22:00
Oversidder
15. apr
22:00
Oversidder
Folehaven
250178
on17-04 2024
19:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
1
17. apr
19:00
FC Nyhavn
3
Stefan 2
1
250171
to18-04 2024
20:30 B 93 Svanemølleanlæg.
4
-
1
18. apr
20:30
B.93 2
4
ØKF
1
250184
20-04 2024
13:45 Fælledparken
5
-
1
20. apr
13:45
HB 7
5
FB 11
1
250234
ma22-04 2024
18:00
Oversidder
Valby Idrætspark
22. apr
18:00
Uganda Danish Cranes
Oversidder
250239
ma22-04 2024
18:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT
22. apr
18:00
Folehaven
B.93 2
UHT
250240
ti23-04 2024
19:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
6
-
2
23. apr
19:00
Olympia 1921
6
FB 11
2
250235
on24-04 2024
19:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
5
24. apr
19:00
ØKF
2
FC Nyhavn
5
250238
to25-04 2024
18:30 Rådvadsvej
1
-
4
25. apr
18:30
Stefan 2
1
HB 7
4
250241
ma29-04 2024
22:00
Oversidder
29. apr
22:00
Oversidder
Olympia 1921
250242
ti30-04 2024
20:30 B 93 Svanemølleanlæg.
4
-
6
30. apr
20:30
B.93 2
4
Uganda Danish Cranes
6
250255
on01-05 2024
19:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
5
-
1
01. maj
19:00
FC Nyhavn
5
Folehaven
1
250246
fr03-05 2024
18:30 Jens Jessens Vej
6
-
5
03. maj
18:30
FB 11
6
Stefan 2
5
250256
04-05 2024
11:15 Fælledparken
3
-
1
04. maj
11:15
HB 7
3
ØKF
1
250260
ma06-05 2024
19:15 Valby Idrætspark
6
-
2
06. maj
19:15
Uganda Danish Cranes
6
FC Nyhavn
2
250262
ma06-05 2024
22:00
Oversidder
UHT
06. maj
22:00
Oversidder
B.93 2
UHT
250264
ti07-05 2024
19:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
8
-
2
07. maj
19:00
Olympia 1921
8
Stefan 2
2
250261
to09-05 2024
18:30 Kløvermarkens Idrætsanlæg
8
-
4
09. maj
18:30
ØKF
8
FB 11
4
250263
11-05 2024
14:00 Vigerslevparken
4
-
3
11. maj
14:00
Folehaven
4
HB 7
3
250266
ti14-05 2024
20:30 B 93 Svanemølleanlæg.
2
-
4
14. maj
20:30
B.93 2
2
Olympia 1921
4
250268
on15-05 2024
19:00
Oversidder
Kløvermarkens Idrætsanlæg
15. maj
19:00
FC Nyhavn
Oversidder
250265
to16-05 2024
18:30 Rådvadsvej
4
-
3
16. maj
18:30
Stefan 2
4
ØKF
3
250267
fr17-05 2024
18:30 Jens Jessens Vej
4
-
3
17. maj
18:30
FB 11
4
Folehaven
3
250270
19-05 2024
13:45 Fælledparken
2
-
3
19. maj
13:45
HB 7
2
Uganda Danish Cranes
3
250271
ma20-05 2024
18:00 Valby Idrætspark
2
-
1
20. maj
18:00
Uganda Danish Cranes
2
FB 11
1
250272
ma20-05 2024
22:00
Oversidder
20. maj
22:00
Oversidder
HB 7
250276
ti21-05 2024
19:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
4
21. maj
19:00
Olympia 1921
3
ØKF
4
250273
to23-05 2024
20:30 B 93 Svanemølleanlæg.
HHT
23. maj
20:30
B.93 2
FC Nyhavn
HHT
250274
25-05 2024
14:00 Vigerslevparken
UHT
25. maj
14:00
Folehaven
Stefan 2
UHT
250278
ti28-05 2024
18:30 Rådvadsvej
3
-
8
28. maj
18:30
Stefan 2
3
Uganda Danish Cranes
8
250281
ti28-05 2024
19:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
4
28. maj
19:00
Olympia 1921
3
FC Nyhavn
4
250277
to30-05 2024
18:30 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
2
30. maj
18:30
ØKF
1
Folehaven
2
250279
fr31-05 2024
19:45
Oversidder
Jens Jessens Vej
31. maj
19:45
FB 11
Oversidder
250282
02-06 2024
11:15 Fælledparken
UHT
02. jun
11:15
HB 7
B.93 2
UHT
250077
ma03-06 2024
20:30 Jens Jessens Vej
2
-
5
03. jun
20:30
FB 11
2
FC Nyhavn
5
250286
08-06 2024
10:00
Oversidder
08. jun
10:00
Oversidder
Stefan 2
250287
08-06 2024
13:45 Valby Idrætspark
HHT
08. jun
13:45
B.93 2
FB 11
HHT
250289
08-06 2024
13:45 Valby Idrætspark
UHT
08. jun
13:45
Folehaven
Olympia 1921
UHT
250290
08-06 2024
13:45 Valby Idrætspark
4
-
4
08. jun
13:45
FC Nyhavn
4
HB 7
4
250284
08-06 2024
13:45 Valby Idrætspark
3
-
4
08. jun
13:45
Uganda Danish Cranes
3
ØKF
4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de seks puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i pulje 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning:
Nr. 8,9 og 10 i alle seks puljer rykker ned

Log ind