Herre Senior 4 7:7 Forår - Dommerløs, P5

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
304491
on10-04 2024
18:00 Lersøparken
2
-
7
10. apr
18:00
Bispebjerg
2
B.93 5
7
304486
on10-04 2024
20:30 Jens Jessens Vej
2
-
3
10. apr
20:30
FB 16
2
Slægtens BK
3
304852
to11-04 2024
19:30 Tingbjerg Idrætspark
5
-
2
11. apr
19:30
Brønshøj
5
HB 12
2
304785
14-04 2024
14:00
Oversidder
Grøndal Multicenter
14. apr
14:00
Union 9
Oversidder
304492
14-04 2024
18:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
1
14. apr
18:00
Sundby KFUM
2
Skjold 19
1
304854
ma15-04 2024
18:00 Valby Idrætspark
7
-
2
15. apr
18:00
Slægtens BK
7
Union 9
2
304853
on17-04 2024
20:45
Oversidder
17. apr
20:45
Oversidder
Brønshøj
304940
fr19-04 2024
18:15 Lundehusparken
3
-
0
19. apr
18:15
Skjold 19
3
Bispebjerg
0
305044
20-04 2024
14:00 Lundehusparken
6
-
0
20. apr
14:00
HB 12
6
Sundby KFUM
0
304855
21-04 2024
15:00 B 93 Svanemølleanlæg.
3
-
1
21. apr
15:00
B.93 5
3
FB 16
1
305398
on24-04 2024
19:15 Lersøparken
2
-
5
24. apr
19:15
Bispebjerg
2
HB 12
5
305309
on24-04 2024
20:30 Jens Jessens Vej
2
-
4
24. apr
20:30
FB 16
2
Skjold 19
4
305160
on24-04 2024
20:45
Oversidder
24. apr
20:45
Oversidder
Slægtens BK
305402
28-04 2024
14:00 Grøndal Multicenter
HHT
28. apr
14:00
Union 9
B.93 5
HHT
305516
28-04 2024
14:00 Tingbjerg Idrætspark
5
-
2
28. apr
14:00
Brønshøj
5
Sundby KFUM
2
305517
ma29-04 2024
20:30 Valby Idrætspark
3
-
3
29. apr
20:30
Slægtens BK
3
Brønshøj
3
305963
fr03-05 2024
18:15 Lundehusparken
1
-
4
03. maj
18:15
Skjold 19
1
Union 9
4
305957
05-05 2024
13:45
Oversidder
B 93 Svanemølleanlæg.
05. maj
13:45
B.93 5
Oversidder
305958
05-05 2024
18:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
7
-
0
05. maj
18:00
Sundby KFUM
7
Bispebjerg
0
306613
ma06-05 2024
18:00 Valby Idrætspark
7
-
7
06. maj
18:00
Slægtens BK
7
B.93 5
7
306616
ti07-05 2024
19:30 Tingbjerg Idrætspark
1
-
0
07. maj
19:30
Brønshøj
1
Bispebjerg
0
306611
on08-05 2024
20:30 Jens Jessens Vej
2
-
1
08. maj
20:30
FB 16
2
Sundby KFUM
1
306259
on08-05 2024
20:45
Oversidder
08. maj
20:45
Oversidder
Skjold 19
306615
12-05 2024
14:00 Grøndal Multicenter
4
-
3
12. maj
14:00
Union 9
4
HB 12
3
306626
ma13-05 2024
19:00 Lersøparken
2
-
6
13. maj
19:00
Bispebjerg
2
FB 16
6
314303
ti14-05 2024
19:30 Lundehusparken
3
-
1
14. maj
19:30
Skjold 19
3
Slægtens BK
1
306709
on15-05 2024
20:30 B 93 Svanemølleanlæg.
3
-
1
15. maj
20:30
B.93 5
3
Brønshøj
1
318186
18-05 2024
14:00
Oversidder
Lundehusparken
18. maj
14:00
HB 12
Oversidder
314194
19-05 2024
18:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
4
19. maj
18:00
Sundby KFUM
1
Union 9
4
318835
ma20-05 2024
18:00 Valby Idrætspark
2
-
2
20. maj
18:00
Slægtens BK
2
HB 12
2
318187
on22-05 2024
20:45
Oversidder
22. maj
20:45
Oversidder
Sundby KFUM
327777
26-05 2024
14:00 Tingbjerg Idrætspark
4
-
2
26. maj
14:00
Brønshøj
4
FB 16
2
319364
ma27-05 2024
20:00 Lersøparken
0
-
4
27. maj
20:00
Bispebjerg
0
Union 9
4
327778
on29-05 2024
20:30 Jens Jessens Vej
7
-
1
29. maj
20:30
FB 16
7
Union 9
1
327781
to30-05 2024
18:30
Oversidder
Lersøparken
30. maj
18:30
Bispebjerg
Oversidder
333073
to30-05 2024
19:30 Tingbjerg Idrætspark
2
-
5
30. maj
19:30
Brønshøj
2
Skjold 19
5
333074
01-06 2024
14:00 Lundehusparken
3
-
6
01. jun
14:00
HB 12
3
B.93 5
6
327782
02-06 2024
18:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
6
-
5
02. jun
18:00
Sundby KFUM
6
Slægtens BK
5
319051
ti04-06 2024
19:30 Kunst, Lundehusparken
2
-
5
04. jun
19:30
Skjold 19
2
B.93 5
5
305964
on05-06 2024
21:00 Ryparken Idrætsanlæg
4
-
2
05. jun
21:00
HB 12
4
FB 16
2
333075
08-06 2024
10:00
Oversidder
08. jun
10:00
Oversidder
FB 16
333076
08-06 2024
16:15 Valby Idrætspark
0
-
4
08. jun
16:15
Slægtens BK
0
Bispebjerg
4
333077
08-06 2024
16:15 Valby Idrætspark
3
-
7
08. jun
16:15
B.93 5
3
Sundby KFUM
7
333078
08-06 2024
16:15 Valby Idrætspark
HHT
08. jun
16:15
Union 9
Brønshøj
HHT
333079
08-06 2024
16:15 Valby Idrætspark
7
-
1
08. jun
16:15
Skjold 19
7
HB 12
1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 18 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i pulje 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle otte puljer rykker ned

Log ind