Serie 5 - Forår, Pulje 3

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
121425
06-04 2024
11:00
AB
Akademisk Boldklub, Kunstgræs
3
-
2
06. apr
11:00
AB
3
Bagsværd BK
2
121427
06-04 2024
16:00
Oversidder
Lyngholmskolen
06. apr
16:00
Kultur Foreningen Lilleasien
Oversidder
121424
07-04 2024
11:00 Albertslund Stadion Kunstgræs
0
-
1
07. apr
11:00
Albertslund IF (1)
0
Lundtofte Boldklub
1
121426
07-04 2024
11:00
Oversidder
07. apr
11:00
Oversidder
Kr. Værløse IF
121423
07-04 2024
14:00 Elverroad Kunstgræs
0
-
2
07. apr
14:00
B. 1973, Herlev
0
Nerashté, Ballerup
2
121422
07-04 2024
14:30 Top Danmark Hallen, kunstgræs
4
-
3
07. apr
14:30
FC Ballerup
4
BSF (1)
3
121432
13-04 2024
16:15 Top Danmark Hallen, kunstgræs
5
-
2
13. apr
16:15
BSF (1)
5
Kultur Foreningen Lilleasien
2
121429
14-04 2024
11:00 Ballerup Idrætspark, Kunstgræs
0
-
1
14. apr
11:00
Nerashté, Ballerup
0
Albertslund IF (1)
1
121428
14-04 2024
13:00
Oversidder
Oversidder
14. apr
13:00
Oversidder
Oversidder
121431
14-04 2024
13:00
AB
Værløse Stadion
3
-
3
14. apr
13:00
Kr. Værløse IF
3
AB
3
121430
14-04 2024
16:00 Bagsværd Stadion
UHT
14. apr
16:00
Bagsværd BK
B. 1973, Herlev
UHT
121437
20-04 2024
13:00
AB
Oversidder
Akademisk Boldklub
20. apr
13:00
AB
Oversidder
121586
21-04 2024
11:00
Oversidder
21. apr
11:00
Oversidder
BSF (1)
121957
21-04 2024
11:00 Lyngholmskolen
5
-
5
21. apr
11:00
Kultur Foreningen Lilleasien
5
Lundtofte Boldklub
5
121436
21-04 2024
12:30 Damgårdsparken, Ballerup
13
-
3
21. apr
12:30
Nerashté, Ballerup
13
Bagsværd BK
3
121435
21-04 2024
13:30 Albertslund Stadion
1
-
2
21. apr
13:30
Albertslund IF (1)
1
FC Ballerup
2
122978
to25-04 2024
18:00
Oversidder
Lundtofte Idrætsplads
25. apr
18:00
Lundtofte Boldklub
Oversidder
122977
27-04 2024
16:00
AB
Ballerup Idrætspark
4
-
2
27. apr
16:00
BSF (1)
4
AB
2
122971
28-04 2024
12:00 Højagerskolen
6
-
2
28. apr
12:00
FC Ballerup
6
Kultur Foreningen Lilleasien
2
122976
28-04 2024
13:00 Sandet Stadion
3
-
5
28. apr
13:00
Kr. Værløse IF
3
Nerashté, Ballerup
5
122970
28-04 2024
13:00
Oversidder
28. apr
13:00
Oversidder
B. 1973, Herlev
122975
28-04 2024
16:00 Bagsværd Stadion Kunstgræs
2
-
3
28. apr
16:00
Bagsværd BK
2
Albertslund IF (1)
3
122981
05-05 2024
11:00
Oversidder
Damgårdsparken, Ballerup
05. maj
11:00
Nerashté, Ballerup
Oversidder
122984
05-05 2024
11:00
Oversidder
05. maj
11:00
Oversidder
FC Ballerup
122980
05-05 2024
13:30 Albertslund Stadion
5
-
2
05. maj
13:30
Albertslund IF (1)
5
Kultur Foreningen Lilleasien
2
122979
05-05 2024
15:00 Elverroad Kunstgræs
HHT
05. maj
15:00
B. 1973, Herlev
BSF (1)
HHT
122983
05-05 2024
16:00 Bagsværd Stadion
5
-
6
05. maj
16:00
Bagsværd BK
5
Kr. Værløse IF
6
122990
ti07-05 2024
18:30 Lundtofte Idrætsplads
7
-
0
07. maj
18:30
Lundtofte Boldklub
7
B. 1973, Herlev
0
122988
11-05 2024
11:00
Oversidder
Lyngholmskolen
11. maj
11:00
Kultur Foreningen Lilleasien
Oversidder
122986
11-05 2024
12:00
AB
Højagerskolen
4
-
3
11. maj
12:00
FC Ballerup
4
AB
3
122989
11-05 2024
16:00 Ballerup Idrætspark
1
-
6
11. maj
16:00
BSF (1)
1
Nerashté, Ballerup
6
122985
12-05 2024
13:00
Oversidder
12. maj
13:00
Oversidder
Bagsværd BK
122987
12-05 2024
13:00 Sandet Stadion
1
-
3
12. maj
13:00
Kr. Værløse IF
1
Albertslund IF (1)
3
122982
ti14-05 2024
18:00
AB
Akademisk Boldklub
2
-
0
14. maj
18:00
AB
2
Lundtofte Boldklub
0
123738
18-05 2024
13:00
AB
Akademisk Boldklub
UHT
18. maj
13:00
AB
Kultur Foreningen Lilleasien
UHT
123267
19-05 2024
12:30 Damgårdsparken, Ballerup
UHT
19. maj
12:30
Nerashté, Ballerup
Lundtofte Boldklub
UHT
123747
19-05 2024
13:00
Oversidder
Sandet Stadion
19. maj
13:00
Kr. Værløse IF
Oversidder
123171
19-05 2024
13:30
Oversidder
Albertslund Stadion
19. maj
13:30
Albertslund IF (1)
Oversidder
123170
19-05 2024
14:00 Elverroad Kunstgræs
6
-
1
19. maj
14:00
B. 1973, Herlev
6
FC Ballerup
1
123746
19-05 2024
16:00 Bagsværd Stadion
5
-
7
19. maj
16:00
Bagsværd BK
5
BSF (1)
7
121434
ti21-05 2024
19:15 Elverroad
2
-
2
21. maj
19:15
B. 1973, Herlev
2
Kr. Værløse IF
2
124310
to23-05 2024
18:00 Lundtofte Idrætsplads
4
-
2
23. maj
18:00
Lundtofte Boldklub
4
Bagsværd BK
2
123917
25-05 2024
11:00 Lyngholmskolen
UHT
25. maj
11:00
Kultur Foreningen Lilleasien
B. 1973, Herlev
UHT
123773
25-05 2024
12:00 Højagerskolen
2
-
5
25. maj
12:00
FC Ballerup
2
Nerashté, Ballerup
5
123969
25-05 2024
16:00 Ballerup Idrætspark
3
-
2
25. maj
16:00
BSF (1)
3
Kr. Værløse IF
2
123916
26-05 2024
11:00
Oversidder
AB
26. maj
11:00
Oversidder
AB
123748
26-05 2024
14:45
Oversidder
26. maj
14:45
Oversidder
Albertslund IF (1)
124499
to30-05 2024
19:00
AB
Albertslund Stadion
4
-
3
30. maj
19:00
Albertslund IF (1)
4
AB
3
124578
02-06 2024
12:30 Damgårdsparken, Ballerup
UHT
02. jun
12:30
Nerashté, Ballerup
Kultur Foreningen Lilleasien
UHT
124596
02-06 2024
13:00 Sandet Stadion
4
-
7
02. jun
13:00
Kr. Værløse IF
4
Lundtofte Boldklub
7
124497
02-06 2024
14:00
Oversidder
02. jun
14:00
Oversidder
BSF (1)
124498
02-06 2024
14:10
Oversidder
Elverroad Kunstgræs
02. jun
14:10
B. 1973, Herlev
Oversidder
124579
02-06 2024
16:30 Bagsværd Stadion Kunstgræs
2
-
8
02. jun
16:30
Bagsværd BK
2
FC Ballerup
8
124659
to06-06 2024
18:00
Oversidder
Lundtofte Idrætsplads
06. jun
18:00
Lundtofte Boldklub
Oversidder
124604
08-06 2024
13:00
AB
Akademisk Boldklub
UHT
08. jun
13:00
AB
B. 1973, Herlev
UHT
124605
09-06 2024
11:00
Oversidder
09. jun
11:00
Oversidder
Nerashté, Ballerup
124625
09-06 2024
11:00 Lyngholmskolen
HHT
09. jun
11:00
Kultur Foreningen Lilleasien
Bagsværd BK
HHT
124658
09-06 2024
13:30 Albertslund Stadion
3
-
4
09. jun
13:30
Albertslund IF (1)
3
BSF (1)
4
124597
09-06 2024
14:00 Højagerskolen
3
-
1
09. jun
14:00
FC Ballerup
3
Kr. Værløse IF
1
121433
to13-06 2024
18:00 Lundtofte Idrætsplads
1
-
4
13. jun
18:00
Lundtofte Boldklub
1
FC Ballerup
4
124810
15-06 2024
13:30 Sandet Stadion
UHT
15. jun
13:30
Kr. Værløse IF
Kultur Foreningen Lilleasien
UHT
124860
15-06 2024
16:00 Ballerup Idrætspark
UHT
15. jun
16:00
BSF (1)
Lundtofte Boldklub
UHT
124808
16-06 2024
12:30
AB
Damgårdsparken, Ballerup
4
-
5
16. jun
12:30
Nerashté, Ballerup
4
AB
5
124809
16-06 2024
14:00
Oversidder
Bagsværd Stadion Kunstgræs
16. jun
14:00
Bagsværd BK
Oversidder
124806
16-06 2024
14:45
Oversidder
16. jun
14:45
Oversidder
FC Ballerup
124807
16-06 2024
15:00 Elverroad
2
-
6
16. jun
15:00
B. 1973, Herlev
2
Albertslund IF (1)
6
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Turneringsafslutning:  

1/8 dels finaler tirsdag den 18. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 1 - Vinder pulje 2
kamp 2 Vinder pulje 5 - Vinder pulje 7

Kvartfinaler fredag den 21. juni kl. 19.00
kamp 3: Vinder kamp 1 - Vinder pulje 3
kamp 4: Vinder kamp 2 - Vinder pulje 8
kamp 5: Vinder pulje 4 - Vinder pulje 6
kamp 6: Vinder pulje 9 - Vinder pulje 10

Semifinaler mandag den 24. juni kl. 19.00
Semifinale 1: Vinder kamp 3 - Vinder kamp 4
Semifinale 2: Vinder kamp 6 - Vinder kamp 5

Vinderne af semifinalerne spiller finale torsdag den 27. juni kl. 19.00: Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2.

Log ind