Serie 5 - Forår, Pulje 5

Albertslund IF (2)

Spillested

Albertslund Stadion
Rød
Hvid
Rød

Holdleder

Lena Kjøller Tel: / Mobil: 53764551

Holdleder

Sandra Busk Tel: / Mobil:

Træner

Tobias Holm Andersen Tel: / Mobil: 22224420

Træner

Marco Rønneberg Tel: / Mobil: 23983223

Kampklar assistent

Tonny Brogaard Tel: / Mobil: 28183316

Cheftræner

Tonny Max Tinning Tel: / Mobil: 71903595

CFK

Spillested

Charlotteskolen
Gul/Sort
Sort/Gul

Assistent

Muhammed Taskin Tel: / Mobil: 50479149

Fløng-Hedehusene Fodbold (1)

Spillested

Hedehusene Idrætspark
Grøn/Hvid
Grøn
Hvid

Assistenttræner

Ammar Topuz Tel: / Mobil: 2138 4437

Assistenttræner

Oktay Ceylan Tel: 4046 7557 / Mobil: 4046 7557

Havdrup Fodbold

Spillested

Havdrup Idrætscenter kunstgræs
Gul
Blå
Blå

Holdleder

Christoffer Brundert Andersen Tel: / Mobil: 60836261

Holdleder

Jakob Hellsten Tel: / Mobil: 53 25 31 24

Træner

Kurt Silber Larsen Tel: / Mobil: 40 81 66 00

Træner

Kristian Israelsen Jensen Tel: / Mobil: 31 22 01 38

Sportschef

Steen Gammelvind Tel: 41 27 77 18 / Mobil: 41 27 77 18

Målmandstræner

Nicklas Olsson Tel: 27 13 14 89 / Mobil: 27 13 14 89

Himmelev-Veddelev BK

Spillested

Himmelev Idrætspark
Grøn
Sort
Grøn

Træner

Nicolai Jokumsen Tel: / Mobil: 23360232

Cheftræner

Nicolai Jokumsen Tel: / Mobil: 23360232

Hundige BK (2)

Spillested

Hundige Boldfælled
Rød
Sort
Sort

Holdleder

Jakob Reinecke Tel: / Mobil: 51949669

Holdleder

Marcus Erkfeldt Tel: / Mobil: 52589495

Træner

Patrick Skov Tel: 50514181 / Mobil: 50514181

KFUM BK, Roskilde

Spillested

Lillevang Idrætscenter
Hvid/Blå
Blå
Blå

Holdleder

Mikkel Jensen Tel: / Mobil: 25713037

Mosede BK

Spillested

Mosede-skolen
Gul
Blå
Gul/Blå

Træner

Thomas Sørensen Tel: / Mobil: 26202098

Roskilde Boldklub (2)

Spillested

Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Hvid
Blå
Blå

Teamleder

Cecilie Wydojnik Tel: / Mobil: 60176931

Cheftræner

Christian Westergaard Tel: / Mobil: 20486559

Røde Stjerne BK

Spillested

Roskilde IC (Darup)
Hvid
Hvid
Hvid

Holdleder

Jonas Lundgren Larsen Tel: / Mobil: 26 16 46 36

Svogerslev BK (2)

Spillested

Svogerslev Idrætspark
Rød
Rød
Rød

Holdleder

Christian Vang Sørensen Tel: / Mobil: 25170808

Holdleder

Lauge Estrup Nielsen Tel: / Mobil: 60625026

Holdleder

Laurits Winther Bjerregaard Tel: / Mobil: 61786299

Træner

Thomas Løgtved Tel: / Mobil: 42272607

Kampklar assistent

Ulrich Krog Tel: / Mobil: 4071 8397
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Turneringsafslutning:  

1/8 dels finaler tirsdag den 18. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 1 - Vinder pulje 2
kamp 2 Vinder pulje 5 - Vinder pulje 7

Kvartfinaler fredag den 21. juni kl. 19.00
kamp 3: Vinder kamp 1 - Vinder pulje 3
kamp 4: Vinder kamp 2 - Vinder pulje 8
kamp 5: Vinder pulje 4 - Vinder pulje 6
kamp 6: Vinder pulje 9 - Vinder pulje 10

Semifinaler mandag den 24. juni kl. 19.00
Semifinale 1: Vinder kamp 3 - Vinder kamp 4
Semifinale 2: Vinder kamp 6 - Vinder kamp 5

Vinderne af semifinalerne spiller finale torsdag den 27. juni kl. 19.00: Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2.

Log ind