Serie 5 - Forår, Pulje 8

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
529739
fr05-04 2024
18:30 Tårnborghallen
11
-
3
05. apr
18:30
Tårnborg IF
11
Hashøj IF
3
529741
06-04 2024
11:30 Sorø Stadion, Kunstgræs
3
-
4
06. apr
11:30
Team AS Fodbold
3
Sorø Freja
4
529738
06-04 2024
12:00
Oversidder
06. apr
12:00
Oversidder
Kr. Helsinge IF
529742
07-04 2024
12:00 Korsør Gl. Stadion Kunstgræs OMK ved Korsør ny sta
14
-
1
07. apr
12:00
FC Storebælt
14
Eggeslevmagle FK
1
529737
07-04 2024
13:00 Slagelse Stadion Kunst
3
-
4
07. apr
13:00
FS Hashøj
3
Suså IF
4
529798
fr12-04 2024
18:45 Sorø Stadion
0
-
2
12. apr
18:45
Sorø Freja
0
Korsør IF 2018
2
529797
13-04 2024
11:00
Oversidder
Boeslunde Stadion
13. apr
11:00
Boeslunde BK
Oversidder
529800
14-04 2024
10:00 Gerlev Idrætshøjskole
6
-
1
14. apr
10:00
Hashøj IF
6
FS Hashøj
1
529795
14-04 2024
11:00 Eggeslevmagle Stadion
1
-
3
14. apr
11:00
Eggeslevmagle FK
1
Team AS Fodbold
3
529799
ti16-04 2024
19:00 Herlufmagle Kunstgræs
3
-
2
16. apr
19:00
Suså IF
3
FC Storebælt
2
529802
fr19-04 2024
18:30 Tårnborghallen
6
-
2
19. apr
18:30
Tårnborg IF
6
FS Hashøj
2
529804
fr19-04 2024
19:00 Korsør Gl. Stadion Kunstgræs OMK ved Korsør ny sta
11
-
1
19. apr
19:00
Korsør IF 2018
11
Eggeslevmagle FK
1
529801
20-04 2024
12:00
Oversidder
20. apr
12:00
Oversidder
Sorø Freja
529805
20-04 2024
14:00 Slaglille Sportsplads
4
-
0
20. apr
14:00
Team AS Fodbold
4
Suså IF
0
529803
21-04 2024
12:00 Kirke Helsinge Sportsplads
5
-
3
21. apr
12:00
Kr. Helsinge IF
5
Boeslunde BK
3
529806
21-04 2024
12:00 Korsør Gl. Stadion Kunstgræs OMK ved Korsør ny sta
7
-
1
21. apr
12:00
FC Storebælt
7
Hashøj IF
1
529809
27-04 2024
11:00 Boeslunde Stadion
2
-
7
27. apr
11:00
Boeslunde BK
2
Tårnborg IF
7
529810
27-04 2024
15:00 Sorø Stadion
UHT
27. apr
15:00
Sorø Freja
Kr. Helsinge IF
UHT
529811
27-04 2024
16:00 Herlufmagle Kunstgræs
2
-
3
27. apr
16:00
Suså IF
2
Korsør IF 2018
3
529812
28-04 2024
10:00 Gerlev Idrætshøjskole
0
-
6
28. apr
10:00
Hashøj IF
0
Team AS Fodbold
6
529807
28-04 2024
11:00
Oversidder
Eggeslevmagle Stadion
28. apr
11:00
Eggeslevmagle FK
Oversidder
529808
28-04 2024
13:00 Sørbyhallen
6
-
2
28. apr
13:00
FS Hashøj
6
FC Storebælt
2
529816
fr03-05 2024
18:30 Tårnborghallen
1
-
2
03. maj
18:30
Tårnborg IF
1
FC Storebælt
2
529840
fr03-05 2024
19:00 Korsør Gl. Stadion Kunstgræs OMK ved Korsør ny sta
4
-
2
03. maj
19:00
Korsør IF 2018
4
Hashøj IF
2
529841
04-05 2024
11:00 Boeslunde Stadion
HMH
04. maj
11:00
Boeslunde BK
Sorø Freja
HMH
529813
04-05 2024
12:00
Oversidder
04. maj
12:00
Oversidder
Suså IF
529842
04-05 2024
13:00 Slaglille Sportsplads
1
-
0
04. maj
13:00
Team AS Fodbold
1
FS Hashøj
0
529839
05-05 2024
12:00 Kirke Helsinge Sportsplads
12
-
1
05. maj
12:00
Kr. Helsinge IF
12
Eggeslevmagle FK
1
529796
ti07-05 2024
19:00 Kirke Helsinge Sportsplads
1
-
2
07. maj
19:00
Kr. Helsinge IF
1
Tårnborg IF
2
529845
fr10-05 2024
18:45 Sorø Stadion
2
-
1
10. maj
18:45
Sorø Freja
2
Tårnborg IF
1
529847
11-05 2024
16:00 Herlufmagle Kunstgræs
5
-
0
11. maj
16:00
Suså IF
5
Kr. Helsinge IF
0
529848
12-05 2024
10:00
Oversidder
Gerlev Idrætshøjskole
12. maj
10:00
Hashøj IF
Oversidder
529843
12-05 2024
11:00 Eggeslevmagle Stadion
0
-
13
12. maj
11:00
Eggeslevmagle FK
0
Boeslunde BK
13
529844
12-05 2024
11:00 Sørbyhallen
2
-
1
12. maj
11:00
FS Hashøj
2
Korsør IF 2018
1
529846
12-05 2024
12:00 Korsør ny Stadion
3
-
2
12. maj
12:00
FC Storebælt
3
Team AS Fodbold
2
529850
fr17-05 2024
18:30 Tårnborghallen
4
-
1
17. maj
18:30
Tårnborg IF
4
Team AS Fodbold
1
529854
fr17-05 2024
18:45 Sorø Stadion
5
-
1
17. maj
18:45
Sorø Freja
5
Eggeslevmagle FK
1
529852
fr17-05 2024
19:00 Korsør Gl. Stadion Kunstgræs OMK ved Korsør ny sta
0
-
0
17. maj
19:00
Korsør IF 2018
0
FC Storebælt
0
529853
18-05 2024
11:00 Boeslunde Stadion
5
-
1
18. maj
11:00
Boeslunde BK
5
Suså IF
1
529849
18-05 2024
12:00
Oversidder
18. maj
12:00
Oversidder
FS Hashøj
529851
ma20-05 2024
12:00 Kirke Helsinge Sportsplads
5
-
4
20. maj
12:00
Kr. Helsinge IF
5
Hashøj IF
4
529966
fr24-05 2024
20:15 Herlufmagle Kunstgræs
0
-
6
24. maj
20:15
Suså IF
0
Sorø Freja
6
529962
25-05 2024
14:00 Slaglille Sportsplads
2
-
2
25. maj
14:00
Team AS Fodbold
2
Korsør IF 2018
2
529967
26-05 2024
10:00 Gerlev Idrætshøjskole
5
-
5
26. maj
10:00
Hashøj IF
5
Boeslunde BK
5
529855
26-05 2024
11:00 Eggeslevmagle Stadion
1
-
13
26. maj
11:00
Eggeslevmagle FK
1
Tårnborg IF
13
529961
26-05 2024
11:00 Dalmose Idræts- & Kulturcenter
UHT
26. maj
11:00
FS Hashøj
Kr. Helsinge IF
UHT
529963
26-05 2024
12:00
Oversidder
Korsør ny Stadion
26. maj
12:00
FC Storebælt
Oversidder
529972
fr31-05 2024
18:30 Tårnborghallen
3
-
0
31. maj
18:30
Tårnborg IF
3
Korsør IF 2018
0
529976
fr31-05 2024
18:45 Sorø Stadion
3
-
1
31. maj
18:45
Sorø Freja
3
Hashøj IF
1
529975
01-06 2024
11:00 Boeslunde Stadion
4
-
3
01. jun
11:00
Boeslunde BK
4
FS Hashøj
3
529971
01-06 2024
12:00
Oversidder
01. jun
12:00
Oversidder
Team AS Fodbold
529968
02-06 2024
11:00 Eggeslevmagle Stadion
3
-
6
02. jun
11:00
Eggeslevmagle FK
3
Suså IF
6
529974
02-06 2024
12:00 Kirke Helsinge Sportsplads
7
-
8
02. jun
12:00
Kr. Helsinge IF
7
FC Storebælt
8
529740
on05-06 2024
19:00 Korsør Gl. Stadion Kunstgræs OMK ved Korsør ny sta
UHT
05. jun
19:00
Korsør IF 2018
Boeslunde BK
UHT
529981
fr07-06 2024
18:30 Tårnborghallen
13
-
3
07. jun
18:30
Tårnborg IF
13
Suså IF
3
529978
fr07-06 2024
19:00
Oversidder
Korsør Gl. Stadion Kunstgræs OMK ved Korsør ny sta
07. jun
19:00
Korsør IF 2018
Oversidder
529979
fr07-06 2024
19:00 Slaglille Sportsplads
5
-
2
07. jun
19:00
Team AS Fodbold
5
Kr. Helsinge IF
2
529982
09-06 2024
10:00 Gerlev Idrætshøjskole
9
-
3
09. jun
10:00
Hashøj IF
9
Eggeslevmagle FK
3
529980
09-06 2024
12:00 Korsør ny Stadion
4
-
3
09. jun
12:00
FC Storebælt
4
Boeslunde BK
3
529977
09-06 2024
17:00 Dalmose Idræts- & Kulturcenter
0
-
0
09. jun
17:00
FS Hashøj
0
Sorø Freja
0
529988
fr14-06 2024
18:45 Sorø Stadion
10
-
0
14. jun
18:45
Sorø Freja
10
FC Storebælt
0
529987
15-06 2024
10:00 Boeslunde Stadion
15. jun
10:00
Boeslunde BK
Team AS Fodbold
529985
15-06 2024
12:00
Oversidder
15. jun
12:00
Oversidder
Tårnborg IF
529989
15-06 2024
14:00 Herlufmagle Kunstgræs
15. jun
14:00
Suså IF
Hashøj IF
529983
16-06 2024
11:00 Eggeslevmagle Stadion
16. jun
11:00
Eggeslevmagle FK
FS Hashøj
529986
16-06 2024
12:00 Kirke Helsinge Sportsplads
UHT
16. jun
12:00
Kr. Helsinge IF
Korsør IF 2018
UHT
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Turneringsafslutning:  

1/8 dels finaler tirsdag den 18. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 1 - Vinder pulje 2
kamp 2 Vinder pulje 5 - Vinder pulje 7

Kvartfinaler fredag den 21. juni kl. 19.00
kamp 3: Vinder kamp 1 - Vinder pulje 3
kamp 4: Vinder kamp 2 - Vinder pulje 8
kamp 5: Vinder pulje 4 - Vinder pulje 6
kamp 6: Vinder pulje 9 - Vinder pulje 10

Semifinaler mandag den 24. juni kl. 19.00
Semifinale 1: Vinder kamp 3 - Vinder kamp 4
Semifinale 2: Vinder kamp 6 - Vinder kamp 5

Vinderne af semifinalerne spiller finale torsdag den 27. juni kl. 19.00: Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2.

Log ind