U17 Drenge 1 (07) Forår, Pulje 1

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
152440
06-04 2024
11:00 Lynge Idrætsanlæg
2
-
2
06. apr
11:00
Lynge-Uggeløse IF
2
Frederiksværk Fodbold Klub
2
152439
06-04 2024
12:30 Birkerød Stadion
2
-
0
06. apr
12:30
IF Skjold Birkerød
2
Virum-Sorgenfri BK
0
152438
07-04 2024
12:00 Elverroad Kunstgræs
2
-
6
07. apr
12:00
B. 1973, Herlev
2
Lyngby Boldklub 1921
6
152534
13-04 2024
12:00 Virum Stadion
3
-
2
13. apr
12:00
Virum-Sorgenfri BK
3
Lynge-Uggeløse IF
2
152535
13-04 2024
13:30 Lyngby Stadion
0
-
10
13. apr
13:30
Lyngby Boldklub 1921
0
IF Skjold Birkerød
10
152537
21-04 2024
10:00 Birkerød Stadion
1
-
2
21. apr
10:00
IF Skjold Birkerød
1
Frederiksværk Fodbold Klub
2
152536
21-04 2024
12:20 Elverroad Kunstgræs
1
-
0
21. apr
12:20
B. 1973, Herlev
1
Lynge-Uggeløse IF
0
152540
27-04 2024
10:45 Frederiksværk Stadion
9
-
0
27. apr
10:45
Frederiksværk Fodbold Klub
9
Lyngby Boldklub 1921
0
152541
27-04 2024
11:00 Lynge Idrætsanlæg
2
-
1
27. apr
11:00
Lynge-Uggeløse IF
2
IF Skjold Birkerød
1
152563
to02-05 2024
18:30 Virumgård kunstgræsbane
2
-
2
02. maj
18:30
Virum-Sorgenfri BK
2
Frederiksværk Fodbold Klub
2
152562
05-05 2024
10:00 Birkerød Stadion
UHT
05. maj
10:00
IF Skjold Birkerød
B. 1973, Herlev
UHT
152564
05-05 2024
14:15 Lyngby Stadion
2
-
9
05. maj
14:15
Lyngby Boldklub 1921
2
Lynge-Uggeløse IF
9
152565
11-05 2024
10:45 Frederiksværk Stadion
2
-
1
11. maj
10:45
Frederiksværk Fodbold Klub
2
Lynge-Uggeløse IF
1
152566
11-05 2024
13:30 Virum Stadion
6
-
1
11. maj
13:30
Virum-Sorgenfri BK
6
IF Skjold Birkerød
1
152567
ma13-05 2024
19:00 Lyngby Stadion
1
-
4
13. maj
19:00
Lyngby Boldklub 1921
1
B. 1973, Herlev
4
152449
to16-05 2024
18:30 Frederiksværk Stadion
4
-
1
16. maj
18:30
Frederiksværk Fodbold Klub
4
B. 1973, Herlev
1
152538
18-05 2024
13:30 Lyngby Stadion
3
-
4
18. maj
13:30
Lyngby Boldklub 1921
3
Virum-Sorgenfri BK
4
152539
on22-05 2024
19:20 Elverroad Kunstgræs
UHT
22. maj
19:20
B. 1973, Herlev
Virum-Sorgenfri BK
UHT
152569
25-05 2024
10:00 Birkerød Stadion
5
-
3
25. maj
10:00
IF Skjold Birkerød
5
Lyngby Boldklub 1921
3
152573
25-05 2024
11:00 Lynge Idrætsanlæg
UHT
25. maj
11:00
Lynge-Uggeløse IF
Virum-Sorgenfri BK
UHT
152568
26-05 2024
14:00 Elverroad Kunstgræs
HHT
26. maj
14:00
B. 1973, Herlev
Frederiksværk Fodbold Klub
HHT
152576
01-06 2024
11:00 Lynge Idrætsanlæg
UHT
01. jun
11:00
Lynge-Uggeløse IF
B. 1973, Herlev
UHT
152574
01-06 2024
12:00 Frederiksværk Stadion
1
-
6
01. jun
12:00
Frederiksværk Fodbold Klub
1
IF Skjold Birkerød
6
152575
01-06 2024
14:00 Virum Stadion
2
-
5
01. jun
14:00
Virum-Sorgenfri BK
2
Lyngby Boldklub 1921
5
152579
to06-06 2024
19:45 Lyngby Stadion
1
-
4
06. jun
19:45
Lyngby Boldklub 1921
1
Frederiksværk Fodbold Klub
4
152578
08-06 2024
13:30 Virum Stadion
3
-
3
08. jun
13:30
Virum-Sorgenfri BK
3
B. 1973, Herlev
3
152577
08-06 2024
14:30 Birkerød Stadion
4
-
1
08. jun
14:30
IF Skjold Birkerød
4
Lynge-Uggeløse IF
1
152582
15-06 2024
11:00 Lynge Idrætsanlæg
8
-
0
15. jun
11:00
Lynge-Uggeløse IF
8
Lyngby Boldklub 1921
0
152581
16-06 2024
12:00 Frederiksværk Stadion
UHT
16. jun
12:00
Frederiksværk Fodbold Klub
Virum-Sorgenfri BK
UHT
152580
16-06 2024
13:00 Elverroad Kunstgræs
2
-
2
16. jun
13:00
B. 1973, Herlev
2
IF Skjold Birkerød
2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Turneringsafslutning:  

Puljevinderne spiller finalestævne (Finals) lørdag den 22. juni i Ølstykke.

Semifinaler 22. juni kl. 12.15 i Ølstykke
Kamp 1: Vinder pulje 1 - Bedste 2´er
Kamp 2: Vinder pulje 3 - Vinder pulje 2

Finale og 3-4 plads 22. juni kl. 15.45 i Ølstykke
Finale: Vinder kamp 1 - Vinder kamp 2
3-4 plads: Taber kamp 1 - Taber kamp 2

Log ind