Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Arrangør | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
07. apr
10:00
Brødeskov IF (1)
Allerød Fodbold Klub
|
|||||||||||||||||||
07. apr
10:00
IF Skjold Birkerød
Brødeskov IF (2)
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
07. apr
10:20
Virum-Sorgenfri BK
Espergærde IF
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
07. apr
10:20
Brede IF
Brødeskov IF (1)
|
|||||||||||||||||||
07. apr
10:40
Brødeskov IF (2)
Virum-Sorgenfri BK
|
|||||||||||||||||||
07. apr
10:40
Allerød Fodbold Klub
IF Skjold Birkerød
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
07. apr
11:00
Espergærde IF
Brede IF
|
|||||||||||||||||||
07. apr
11:00
Brødeskov IF (1)
IF Skjold Birkerød
|
|||||||||||||||||||
07. apr
11:20
Virum-Sorgenfri BK
Brede IF
|
|||||||||||||||||||
07. apr
11:20
Allerød Fodbold Klub
Brødeskov IF (2)
|
|||||||||||||||||||
07. apr
11:40
IF Skjold Birkerød
Espergærde IF
|
|||||||||||||||||||
07. apr
11:40
Virum-Sorgenfri BK
Brødeskov IF (1)
|
|||||||||||||||||||
07. apr
12:00
Brødeskov IF (2)
Espergærde IF
|
|||||||||||||||||||
07. apr
12:00
Brede IF
Allerød Fodbold Klub
|
Bemærk at der spilles på to 5:5-baner pr. pulje.
Mød i god tid og tilmeld jer hos værtsklubbens stævneleder. Alle hold møder senest 15 minutter før første kamp i puljen.
Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau.
Førstnævnte hold stiller kvalificeret bane/kampleder.
Forårsserien består af 4 stævner, bemærk datoerne for det enkelte stævne. Bemærk at der kan forekomme ændringer i kampprogrammet til de enkelte stævner, så husk at holde jer opdateret på appen eller via www.dbusjaelland.dk.
Ved udeblivelser bedes I aftale på dagen så alle får fire kampe.
Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind til clan@dbusjaelland.dk
Silent-stæver under DBU Sjælland: Link
Hjælp til niveau-inddeling: Link
Husk tilmeldingsfristen den 15/4 til 2. runde U10-serie, der spilles 5. maj.