U17 Drenge 2 (07) Forår, Pulje 3 (2024)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
185042
06-04 2024
12:30 Ringsted Stadion Kunstgræs
1
-
1
06. apr
12:30
Ringsted IF
1
Tingsted/Falster
1
185039
06-04 2024
13:30
Oversidder
Nykøbing FC
06. apr
13:30
Nykøbing FC
Oversidder
185043
13-04 2024
11:00 Tingsted stadion
0
-
4
13. apr
11:00
Tingsted/Falster
0
Nykøbing FC
4
185045
13-04 2024
13:30
Oversidder
NAB
13. apr
13:30
Oversidder
NAB
185044
on17-04 2024
18:30 Herlufmaglehallen
4
-
3
17. apr
18:30
Suså IF
4
Ringsted IF
3
185046
20-04 2024
12:00 Nykøbing FC
UHT
20. apr
12:00
Nykøbing FC
Ringsted IF
UHT
185047
20-04 2024
13:00
NAB
Burger King Arena Nr. Alslev
2
-
0
20. apr
13:00
NAB
2
Tingsted/Falster
0
185048
20-04 2024
13:30
Oversidder
20. apr
13:30
Oversidder
Suså IF
185051
fr26-04 2024
18:30
NAB
Ringsted Stadion Kunstgræs
0
-
4
26. apr
18:30
Ringsted IF
0
NAB
4
185050
27-04 2024
13:30
Oversidder
Tingsted stadion
27. apr
13:30
Tingsted/Falster
Oversidder
185052
04-05 2024
13:00
NAB
Burger King Arena Nr. Alslev
1
-
2
04. maj
13:00
NAB
1
Nykøbing FC
2
185054
04-05 2024
13:30
Oversidder
04. maj
13:30
Oversidder
Ringsted IF
185049
ma06-05 2024
19:00 Nykøbing FC
2
-
3
06. maj
19:00
Nykøbing FC
2
Suså IF
3
185053
on08-05 2024
18:30 Herlufmaglehallen
6
-
1
08. maj
18:30
Suså IF
6
Tingsted/Falster
1
185055
11-05 2024
11:00 Tingsted stadion
4
-
1
11. maj
11:00
Tingsted/Falster
4
Ringsted IF
1
185057
11-05 2024
13:30
Oversidder
11. maj
13:30
Oversidder
Nykøbing FC
185058
to23-05 2024
18:30 Nykøbing FC
2
-
1
23. maj
18:30
Nykøbing FC
2
Tingsted/Falster
1
185060
fr24-05 2024
18:30 Ringsted Stadion
1
-
5
24. maj
18:30
Ringsted IF
1
Suså IF
5
185059
25-05 2024
13:00
NAB
Oversidder
Burger King Arena Nr. Alslev
25. maj
13:00
NAB
Oversidder
185040
on29-05 2024
18:30
NAB
Burger King Arena Nr. Alslev
1
-
7
29. maj
18:30
NAB
1
Suså IF
7
185063
fr31-05 2024
18:30 Ringsted Stadion Kunstgræs
0
-
7
31. maj
18:30
Ringsted IF
0
Nykøbing FC
7
185061
01-06 2024
13:30
NAB
Tingsted stadion
2
-
1
01. jun
13:30
Tingsted/Falster
2
NAB
1
185062
01-06 2024
13:30
Oversidder
Herlufmaglehallen
01. jun
13:30
Suså IF
Oversidder
185065
on05-06 2024
18:30 Herlufmaglehallen
5
-
3
05. jun
18:30
Suså IF
5
Nykøbing FC
3
185064
08-06 2024
13:00
NAB
Burger King Arena Nr. Alslev
2
-
1
08. jun
13:00
NAB
2
Ringsted IF
1
185066
08-06 2024
13:30
Oversidder
08. jun
13:30
Oversidder
Tingsted/Falster
185056
on12-06 2024
18:30
NAB
Herlufmaglehallen
2
-
0
12. jun
18:30
Suså IF
2
NAB
0
185068
to13-06 2024
18:30 Tingsted stadion
1
-
2
13. jun
18:30
Tingsted/Falster
1
Suså IF
2
185069
fr14-06 2024
18:30
Oversidder
Ringsted Stadion Kunstgræs
14. jun
18:30
Ringsted IF
Oversidder
185067
15-06 2024
10:00
NAB
Nykøbing FC
5
-
1
15. jun
10:00
Nykøbing FC
5
NAB
1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Turneringsafslutning:  

Puljevinderne spiller finalestævne (Finals) lørdag den 22. juni i Ølstykke.

Semifinaler 22. juni kl. 11.45 i Ølstykke
Kamp 1: Vinder pulje 3 - Bedste 2´er
Kamp 2: Vinder pulje 2 - Vinder pulje 1

Finale og 3-4 plads 22. juni kl. 15.15 i Ølstykke
Finale: Vinder kamp 1 - Vinder kamp 2
3-4 plads: Taber kamp 1 - Taber kamp 2

Log ind