Korsør IF 2018

Serie 5 - Forår, Pulje 8

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
442839
02-04 2023
12:00 Hvidebæk IF Korsør IF 2018 Svebølle Stadion
2
-
3
02. apr 2023
12:00
Hvidebæk IF
2
Korsør IF 2018
3
442840
on12-04 2023
19:00 Korsør IF 2018 Ruds Vedby IF Korsør Gl. Stadion Kunstgræs OMK ved Korsør ny sta
5
-
2
12. apr 2023
19:00
Korsør IF 2018
5
Ruds Vedby IF
2
442851
15-04 2023
14:00 Oversidder Korsør IF 2018
15. apr 2023
14:00
Oversidder
Korsør IF 2018
442854
23-04 2023
16:00 Korsør IF 2018 Eggeslevmagle FK Korsør Gl. Stadion Kunstgræs OMK ved Korsør ny sta
HHT
23. apr 2023
16:00
Korsør IF 2018
Eggeslevmagle FK
HHT
442862
30-04 2023
11:00 Høng GF Korsør IF 2018 Hønghallen
2
-
2
30. apr 2023
11:00
Høng GF
2
Korsør IF 2018
2
443063
fr12-05 2023
18:30 Tårnborg IF Korsør IF 2018 Tårnborghallen
1
-
2
12. maj 2023
18:30
Tårnborg IF
1
Korsør IF 2018
2
443064
21-05 2023
14:00 Korsør IF 2018 B. 73, Slagelse Korsør Gl. Stadion Kunstgræs OMK ved Korsør ny sta
2
-
2
21. maj 2023
14:00
Korsør IF 2018
2
B. 73, Slagelse
2
443070
on24-05 2023
19:00 Korsør IF 2018 FC Storebælt Korsør Gl. Stadion Kunstgræs OMK ved Korsør ny sta
0
-
3
24. maj 2023
19:00
Korsør IF 2018
0
FC Storebælt
3
443081
to01-06 2023
18:45 Dianalund IF Korsør IF 2018 Dianalund Stadion
5
-
4
01. jun 2023
18:45
Dianalund IF
5
Korsør IF 2018
4
443082
11-06 2023
14:00 Korsør IF 2018 Rørby-Værslev IF Korsør Gl. Stadion Kunstgræs OMK ved Korsør ny sta
3
-
5
11. jun 2023
14:00
Korsør IF 2018
3
Rørby-Værslev IF
5
442866
on14-06 2023
19:00 Korsør IF 2018 Kr. Helsinge IF Korsør Gl. Stadion Kunstgræs OMK ved Korsør ny sta
0
-
3
14. jun 2023
19:00
Korsør IF 2018
0
Kr. Helsinge IF
3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Turneringsafslutning:  

1/8 dels finaler tirsdag den 13. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 1 - Vinder pulje 2
kamp 2 Vinder pulje 5 - Vinder pulje 7

Kvartfinaler torsdag den 15. juni kl. 19.00
kamp 3: Vinder kamp 1 - Vinder pulje 3
kamp 4: Vinder kamp 2 - Vinder pulje 8
kamp 5: Vinder pulje 4 - Vinder pulje 6
kamp 6: Vinder pulje 9 - Vinder pulje 10

Semifinaler søndag den 18. juni kl. 13.00
Semifinale 1: Vinder kamp 3 - Vinder kamp 4
Semifinale 2: Vinder kamp 6 - Vinder kamp 5

Vinderne af semifinalerne spiller finale onsdag den 21. juni kl. 19.00: Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2.

Log ind