FC Storebælt

Serie 5 - Forår, Pulje 8

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
442834
02-04 2023
11:30 Rørby-Værslev IF FC Storebælt Gørlevhallen Kunst
4
-
0
02. apr 2023
11:30
Rørby-Værslev IF
4
FC Storebælt
0
442845
to06-04 2023
11:00 FC Storebælt Hvidebæk IF Korsør Gl. Stadion Kunstgræs OMK ved Korsør ny sta
1
-
1
06. apr 2023
11:00
FC Storebælt
1
Hvidebæk IF
1
442852
ti18-04 2023
18:00 Ruds Vedby IF FC Storebælt Holberg Arena Kunst
4
-
9
18. apr 2023
18:00
Ruds Vedby IF
4
FC Storebælt
9
442858
23-04 2023
11:00 FC Storebælt Oversidder Korsør ny Stadion
23. apr 2023
11:00
FC Storebælt
Oversidder
442860
30-04 2023
11:00 Eggeslevmagle FK FC Storebælt Eggeslevmagle Stadion
1
-
4
30. apr 2023
11:00
Eggeslevmagle FK
1
FC Storebælt
4
442876
to04-05 2023
19:00 FC Storebælt Høng GF Korsør ny Stadion
0
-
0
04. maj 2023
19:00
FC Storebælt
0
Høng GF
0
443062
14-05 2023
12:00 Kr. Helsinge IF FC Storebælt Kirke Helsinge Sportsplads
3
-
5
14. maj 2023
12:00
Kr. Helsinge IF
3
FC Storebælt
5
443068
on17-05 2023
19:00 FC Storebælt Tårnborg IF Korsør ny Stadion
0
-
2
17. maj 2023
19:00
FC Storebælt
0
Tårnborg IF
2
443070
on24-05 2023
19:00 Korsør IF 2018 FC Storebælt Korsør Gl. Stadion Kunstgræs OMK ved Korsør ny sta
0
-
3
24. maj 2023
19:00
Korsør IF 2018
0
FC Storebælt
3
443080
04-06 2023
12:00 B. 73, Slagelse FC Storebælt Gerlev Idrætshøjskole
UHT
04. jun 2023
12:00
B. 73, Slagelse
FC Storebælt
UHT
443087
ti06-06 2023
19:00 FC Storebælt Dianalund IF Korsør ny Stadion
4
-
2
06. jun 2023
19:00
FC Storebælt
4
Dianalund IF
2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Turneringsafslutning:  

1/8 dels finaler tirsdag den 13. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 1 - Vinder pulje 2
kamp 2 Vinder pulje 5 - Vinder pulje 7

Kvartfinaler torsdag den 15. juni kl. 19.00
kamp 3: Vinder kamp 1 - Vinder pulje 3
kamp 4: Vinder kamp 2 - Vinder pulje 8
kamp 5: Vinder pulje 4 - Vinder pulje 6
kamp 6: Vinder pulje 9 - Vinder pulje 10

Semifinaler søndag den 18. juni kl. 13.00
Semifinale 1: Vinder kamp 3 - Vinder kamp 4
Semifinale 2: Vinder kamp 6 - Vinder kamp 5

Vinderne af semifinalerne spiller finale onsdag den 21. juni kl. 19.00: Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2.

Log ind