B. 73, Slagelse

Serie 5 - Forår, Pulje 8

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
442836
fr31-03 2023
19:00 Dianalund IF B. 73, Slagelse Dianalund Stadion
2
-
7
31. mar 2023
19:00
Dianalund IF
2
B. 73, Slagelse
7
442841
ma10-04 2023
11:00 Høng GF B. 73, Slagelse Gørlevhallen
1
-
1
10. apr 2023
11:00
Høng GF
1
B. 73, Slagelse
1
442849
16-04 2023
12:00 B. 73, Slagelse Rørby-Værslev IF Gerlev Idrætshøjskole
7
-
1
16. apr 2023
12:00
B. 73, Slagelse
7
Rørby-Værslev IF
1
442856
23-04 2023
12:00 Kr. Helsinge IF B. 73, Slagelse Kirke Helsinge Sportsplads
2
-
3
23. apr 2023
12:00
Kr. Helsinge IF
2
B. 73, Slagelse
3
442861
30-04 2023
12:00 B. 73, Slagelse Hvidebæk IF Gerlev Idrætshøjskole
5
-
1
30. apr 2023
12:00
B. 73, Slagelse
5
Hvidebæk IF
1
442874
to04-05 2023
18:30 Tårnborg IF B. 73, Slagelse Tårnborghallen
0
-
4
04. maj 2023
18:30
Tårnborg IF
0
B. 73, Slagelse
4
442879
14-05 2023
12:00 B. 73, Slagelse Ruds Vedby IF Gerlev Idrætshøjskole
HMH
14. maj 2023
12:00
B. 73, Slagelse
Ruds Vedby IF
HMH
443064
21-05 2023
14:00 Korsør IF 2018 B. 73, Slagelse Korsør Gl. Stadion Kunstgræs OMK ved Korsør ny sta
2
-
2
21. maj 2023
14:00
Korsør IF 2018
2
B. 73, Slagelse
2
443072
28-05 2023
12:00 B. 73, Slagelse Oversidder Gerlev Idrætshøjskole
28. maj 2023
12:00
B. 73, Slagelse
Oversidder
443080
04-06 2023
12:00 B. 73, Slagelse FC Storebælt Gerlev Idrætshøjskole
UHT
04. jun 2023
12:00
B. 73, Slagelse
FC Storebælt
UHT
443083
11-06 2023
11:00 Eggeslevmagle FK B. 73, Slagelse Eggeslevmagle Stadion
0
-
6
11. jun 2023
11:00
Eggeslevmagle FK
0
B. 73, Slagelse
6
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Turneringsafslutning:  

1/8 dels finaler tirsdag den 13. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 1 - Vinder pulje 2
kamp 2 Vinder pulje 5 - Vinder pulje 7

Kvartfinaler torsdag den 15. juni kl. 19.00
kamp 3: Vinder kamp 1 - Vinder pulje 3
kamp 4: Vinder kamp 2 - Vinder pulje 8
kamp 5: Vinder pulje 4 - Vinder pulje 6
kamp 6: Vinder pulje 9 - Vinder pulje 10

Semifinaler søndag den 18. juni kl. 13.00
Semifinale 1: Vinder kamp 3 - Vinder kamp 4
Semifinale 2: Vinder kamp 6 - Vinder kamp 5

Vinderne af semifinalerne spiller finale onsdag den 21. juni kl. 19.00: Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2.

Log ind