MENU

Serie 4, Pulje 12 //

Seneste resultater

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Resultat
622570
12-06 2021
Kl. 11:00
Suså IF Mern UIF
UHT

Udehold taberdømt

622758
12-06 2021
Kl. 11:00
Karrebæk IF Østmøn SGI
2 - 3
622760
12-06 2021
Kl. 11:00
Toksværd Olstrup Fodbold Herlufsholm GF (1)
HHT

Hjemmehold taberdømt

622761
12-06 2021
Kl. 11:00
Møns FK Faxe BK
UHT

Udehold taberdømt

622759
12-06 2021
Kl. 13:00
Ørslev GIF (V) Næstved FC 77
3 - 3
622567 ti
15-06 2021
Kl. 18:30
Næstved FC 77 Toksværd Olstrup Fodbold
6 - 2

Stilling

K V U T Score P
1 22 17 2 3
80
-
17
53
2 21 17 2 2
70
-
15
53
3 22 14 3 5
56
-
24
45
!
Holdet er udeblevet fra en eller flere kampe.
4 21 12 2 7
46
-
29
38
5 21 10 5 6
41
-
33
35
6 21 9 5 7
38
-
30
32
7 21 10 1 10
44
-
41
31
8 21 8 0 13
29
-
53
24
!
Holdet er udeblevet fra en eller flere kampe.
9 21 6 2 13
28
-
62
20
10 21 4 6 11
24
-
48
18
11 21 2 2 17
21
-
78
8
!
Holdet er udeblevet fra en eller flere kampe.
12 21 2 2 17
16
-
63
8
!
Holdet er udgået.

Kommende kampe

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Resultat
622466 fr
18-06 2021
Kl. 18:30
Møns FK Fuglebjerg/Sandved-Tornemark
UHT

Udehold taberdømt

622463
19-06 2021
Kl. 11:00
Karrebæk IF Næstved FC 77
622464
19-06 2021
Kl. 14:00
Herlufsholm GF (1) Ørslev GIF (V)
622465
19-06 2021
Kl. 15:00
Faxe BK Suså IF
622462
19-06 2021
Kl. 15:30
Østmøn SGI Faxe Ladeplads IF
622461
20-06 2021
Kl. 10:00
Mern UIF Toksværd Olstrup Fodbold
HHT

Hjemmehold taberdømt

Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Turneringsafslutning: 
1/8 dels finaler tirsdag den 22. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 1 - Vinder pulje 3
kamp 2 Vinder pulje 6 - Vinder pulje 9
kamp 3 Vinder pulje 7 - Vinder pulje 8
kamp 4 Vinder pulje 10 - Vinder pulje 12

Kvartfinaler torsdag den 24. juni kl. 19.00
kamp 5: Vinder kamp 1 - Vinder pulje 2
kamp 6: Vinder kamp 2 - Vinder pulje 11
kamp 7: Vinder kamp 3 - Vinder kamp 4
kamp 8: Vinder pulje 5 - Vinder pulje 4

Semifinaler søndag den 27. juni kl. 13.00
Semifinale 1: Vinder kamp 5 - Vinder kamp 7
Semifinale 2: Vinder kamp 6 - Vinder kamp 8

Vinderne af semifinalerne spiller finale onsdag den 30. juni kl. 19.00: Vinder semifinale 2 - Vinder semifinale 1

Log ind