MENU

Seriepokalen 20/21 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
723430 ti
18-08 2020
Kl. 18:45
Farum BK (S3) (1) Kokkedal Lokal Fodbold (S4) Farum Park
3 - 0
723431
on
19-08 2020
Kl. 18:45
Blistrup SI (S5) IF Skjold Birkerød (S3) Blistruphallen
2 - 4
723432 on
19-08 2020
Kl. 18:45
AB (S4) Glostrup (S4) (2) Akademisk Boldklub
HHT

Hjemmehold taberdømt

723433 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Greve Fodbold (S5) Havdrup GI (S3) (1) Greve Idræts Center
1 - 2
723514
on
19-08 2020
Kl. 18:45
Ejby IF Fodbold (S3) Køge BK (S3) (2) Ejby Stadion
3 - 0
723515 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Tårnborg IF (S6) (2) Skælskør BI (S4) (2) Tårnborghallen
UHT

Udehold taberdømt

723516 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Rosenhøj BK (S4) (2) Mladost IF (S4) Avedøre Stadion
7 - 8
723517
on
19-08 2020
Kl. 18:45
Holmegaard GB (S2) (1) Gørslev IF (S2) Holmegårdhallen
4 - 6
723518
on
19-08 2020
Kl. 18:45
LSF (S4) (2) Nerashté, Ballerup (S3) Smørum Idrætscenter
3 - 0
723519
on
19-08 2020
Kl. 18:45
Snekkersten IF (S3) Humlebæk BK (S2) Snekkersten Idrætscenter
5 - 3
723520
on
19-08 2020
Kl. 18:45
IF Frem Bjæverskov (S4) Brøndby Strand IK (S3) Bjæverskov Stadion
0 - 5
723521 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Skælskør BI (S2) (1) B. 73, Slagelse (S2) Skælskør Stadion
UHT

Udehold taberdømt

723522
on
19-08 2020
Kl. 18:45
AIK 65 Strøby Fodbold (S3) Svogerslev BK (S2) (1) Strøbyhallen
3 - 4
723523
on
19-08 2020
Kl. 18:45
Ålholm IF (S4) Ølsted IF (S3) Ålholmskolen
0 - 2
723524
on
19-08 2020
Kl. 18:45
BK Vest, Rødovre (S4) Vallensbæk IF (S3) Nørrekær
10 - 9
723525
on
19-08 2020
Kl. 18:45
Lejerbo BK (S4) VG fodbold (S2) Gungehusskolen
3 - 6
723526 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Albertslund IF (S3) (3) Røde Stjerne BK (S3) Albertslund Stadion
5 - 4
723346
on
19-08 2020
Kl. 18:45
FK Sydsjælland 05 (S5) (2) Præstø IF (S3) Lov Stadion
1 - 9
723347
on
19-08 2020
Kl. 18:45
Rojava (S5) NNU (S5) Nygårdsvej Idrætsanlæg
5 - 2
723348 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Albertslund IF (S6) (5) Ejby IF 1968 (S2) Albertslund Stadion
0 - 11
723349
on
19-08 2020
Kl. 18:45
Osmanlispor (S5) Fredensborg BI (S2) Frederikssund Stadion
0 - 2
723351 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Knabstrup Boldklub (S6) TFC Odsherred (S3) Knabstruphallen
HHT

Hjemmehold taberdømt

723424
on
19-08 2020
Kl. 18:45
Albertslund IF (S5) (4) Bagsværd BK (S2) Albertslund Stadion
1 - 8
723425
on
19-08 2020
Kl. 18:45
Gevninge IF (S4) Borup IF (S3) Trælleruphallen
5 - 7
723426
on
19-08 2020
Kl. 18:45
INVICTUS XI (S3) Jyllinge FC (S3) (1) Vallensbæk Idrætscenter kunst
5 - 2
723427 on
19-08 2020
Kl. 18:45
SIF Holbæk IF (S4) FC Hornsherred (S3) Fælleden Boldbaner
UHT

Udehold taberdømt

723428
on
19-08 2020
Kl. 18:45
Sorø Freja (S3) Vemmelev Boldklub (S3) Sorø Stadion
0 - 4
723429 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Virum-Sorgenfri BK (S4) (2) FC Whop en Dei (S4) Virum Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

723350
ti
25-08 2020
Kl. 18:45
Holmegaard GB (S5) (2) Næstved IF (S3) Holmegårdhallen
0 - 8
447777
ma
31-08 2020
Kl. 18:00
Ejby IF 1968 (S2) Gørslev IF (S2) Ejby Friluftscenter
6 - 5
447782 ti
01-09 2020
Kl. 18:00
Rojava (S5) Skælskør BI (S2) (1) Nygårdsvej Idrætsanlæg
0 - 2
447784 ti
01-09 2020
Kl. 18:00
Sct. Jørgens IF (S5) FK Sydsjælland 05 (S2) (1) Nygårdsvej Idrætsanlæg
0 - 11
447785 ti
01-09 2020
Kl. 18:00
Tårnborg IF (S6) (2) Næstved IF (S3) Tårnborghallen
HHT

Hjemmehold taberdømt

447790
ti
01-09 2020
Kl. 18:00
Havdrup GI (S4) (2) Køge BK (S3) (1) Havdrup Idrætscenter
3 - 1
447791 ti
01-09 2020
Kl. 18:00
SIF Holbæk IF (S4) Mørkøv IF (S3) Fælleden Boldbaner
1 - 3
447792 ti
01-09 2020
Kl. 18:00
Karise IK (S4) Ejby IF Fodbold (S3) Karise Stadion
1 - 4
447793
ti
01-09 2020
Kl. 18:00
INVICTUS XI (S3) Havdrup GI (S3) (1) Vallensbæk Idrætscenter kunst
2 - 5
447794
ti
01-09 2020
Kl. 18:00
Hornbæk IF (S2) Fredensborg BI (S2) Pedella Park
0 - 4
447763 ti
01-09 2020
Kl. 18:00
Farum BK (S3) (2) Fløng-Hedehusene (S2) Farum Park
1 - 2
447768
ti
01-09 2020
Kl. 18:00
Albertslund IF (S3) (3) Dianalund IF (S3) Albertslund Stadion
1 - 5
447770 ti
01-09 2020
Kl. 18:00
Nivå FC (S3) Bagsværd BK (S2) Nivå Centralskole
6 - 5
447766
ti
01-09 2020
Kl. 18:00
IF Skjold Birkerød (S3) Farum BK (S3) (1) Birkerød Stadion
4 - 2
447773 ti
01-09 2020
Kl. 18:00
B. 82, Virum (S6) Glostrup (S4) (2) Fuglsanggårdsskolen
0 - 2
447787
ti
01-09 2020
Kl. 18:00
Vordingborg IF (S3) Tårnborg IF (S3) (1) Vordingborg Stadion
2 - 3
447767
on
02-09 2020
Kl. 18:00
Virum-Sorgenfri BK (S4) (1) Herlev IF (S2) Virum Stadion
0 - 7
447771 on
02-09 2020
Kl. 18:00
LSF (S4) (2) Nivå-Kokkedal FK (S4) Smørum Idrætscenter
UHT

Udehold taberdømt

447772 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Ølsted IF (S3) Albertslund IF (S3) (1) Ølsted Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

447795 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Taarbæk IF (S3) Rosenhøj BK (S2) (1) Springforbi fodboldbaner
1 - 3
447786
on
02-09 2020
Kl. 18:00
Jyllinge FC (S4) (2) Albertslund IF (S3) (2) Spraglehøj Idrætsanlæg
3 - 4
447783
on
02-09 2020
Kl. 18:00
Mern UIF (S4) Præstø IF (S3) Mern Stadion
0 - 7
447778
on
02-09 2020
Kl. 18:00
FC Whop en Dei (S4) Svogerslev BK (S2) (1) Stenløse Stadion Kunstgræs
0 - 1
447775 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Kirke Hyllinge IF (S5) Borup IF (S3) Kirke Hyllinge Stadion
0 - 3
447765
on
02-09 2020
Kl. 18:00
Svogerslev BK (S3) (2) Albertslund BS 72 (S3) Svogerslev Idrætspark
0 - 4
447781 on
02-09 2020
Kl. 18:00
BK Vest, Rødovre (S4) BSF (S2) Nørrekær
2 - 5
447776 on
02-09 2020
Kl. 18:15
Mladost IF (S4) Måløv BK (S2) Damgårdsparken, Ballerup
3 - 6
447788
on
02-09 2020
Kl. 18:45
Brøndby Strand IK (S3) TFC Odsherred (S3) Langbjergskolen
1 - 5
447779
on
02-09 2020
Kl. 19:00
Tølløse BK (S3) VG fodbold (S2) Tølløse Kunstgræsbane
1 - 3
447780
to
03-09 2020
Kl. 18:00
Græsted IF (S3) Snekkersten IF (S3) Græsted Stadion
1 - 2
447774 to
03-09 2020
Kl. 18:00
Hvidebæk IF (S4) Vemmelev Boldklub (S3) Hvidebæk Stadion
0 - 5
447789
to
03-09 2020
Kl. 18:30
IS Skævinge (S3) LSF (S3) (1) Baunehøj Stadion
0 - 4
447764
on
09-09 2020
Kl. 18:00
Stenløse BK (S3) Glostrup (S2) (1) Stenløse Stadion
1 - 2
175509
ti
15-09 2020
Kl. 18:30
Svogerslev BK (S2) (1) Havdrup GI (S3) (1) Svogerslev Idrætspark kunst
6 - 4
175511 ti
15-09 2020
Kl. 19:00
Ejby IF Fodbold (S3) Borup IF (S3) Ejby IF Fodbold - Kunstgræs
4 - 0
175510
on
16-09 2020
Kl. 17:30
Præstø IF (S3) Tårnborg IF (S3) (1) Præstø Stadion
4 - 1
174772 on
16-09 2020
Kl. 17:30
Albertslund IF (S3) (2) Måløv BK (S2) Albertslund Stadion
2 - 4
175507 on
16-09 2020
Kl. 17:30
Dianalund IF (S3) FK Sydsjælland 05 (S2) (1) Dianalund Stadion
7 - 6
174768 on
16-09 2020
Kl. 17:30
Ølsted IF (S3) Ejby IF 1968 (S2) Ølsted Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

174770
on
16-09 2020
Kl. 17:30
Albertslund BS 72 (S3) IF Skjold Birkerød (S3) Sportspladsen i Syd
3 - 2
174774 on
16-09 2020
Kl. 17:30
Rosenhøj BK (S2) (1) BSF (S2) Avedøre Stadion
0 - 1
174775 on
16-09 2020
Kl. 17:30
Glostrup (S4) (2) Nivå FC (S3) Glostrup Idrætspark Kunstgræs
0 - 2
175505
on
16-09 2020
Kl. 17:30
Havdrup GI (S4) (2) VG fodbold (S2) Havdrup Idrætscenter
2 - 6
175508 on
16-09 2020
Kl. 18:30
Mørkøv IF (S3) Vemmelev Boldklub (S3) Mørkøv Kunstgræs
3 - 1
175506
on
16-09 2020
Kl. 19:00
TFC Odsherred (S3) Skælskør BI (S2) (1) Vig Idrætscenter
5 - 0
174769
on
16-09 2020
Kl. 20:00
Snekkersten IF (S3) Herlev IF (S2) Snekkersten Idrætscenter Kunstgræs
2 - 1
174773
to
17-09 2020
Kl. 17:30
LSF (S4) (2) Glostrup (S2) (1) Smørum Idrætscenter
8 - 7
175512 ti
22-09 2020
Kl. 19:00
Næstved IF (S3) Fløng-Hedehusene (S2) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
6 - 5
174771
on
23-09 2020
Kl. 17:15
LSF (S3) (1) Fredensborg BI (S2) Smørum Idrætscenter
5 - 3
239389
ti
29-09 2020
Kl. 19:00
Ejby IF Fodbold (S3) BSF (S2) Ejby IF Fodbold - Kunstgræs
2 - 0
239391
on
30-09 2020
Kl. 19:00
Albertslund BS 72 (S3) Måløv BK (S2) Albertslund Stadion Kunstgræs
6 - 5
239392
on
30-09 2020
Kl. 19:00
Dianalund IF (S3) Svogerslev BK (S2) (1) Holberg Arena Kunst
3 - 1
239395
on
30-09 2020
Kl. 19:00
Snekkersten IF (S3) Præstø IF (S3) Snekkersten Idrætscenter Kunstgræs
5 - 0
239388
on
30-09 2020
Kl. 19:00
LSF (S4) (2) Ølsted IF (S3) Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
1 - 2
239390 ti
06-10 2020
Kl. 19:00
Mørkøv IF (S3) Næstved IF (S3) Mørkøvhallen
239394 on
07-10 2020
Kl. 19:00
LSF (S3) (1) Nivå FC (S3) Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
239393 to
08-10 2020
Kl. 19:00
TFC Odsherred (S3) VG fodbold (S2) Vig Idrætscenter
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparks konkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder: 1. runde spilles i uge 34 - 29 kampe og 35 oversiddere til 2. runde.
2. runde spilles i uge 36-37 
3. runde spilles i uge 38-39 - Se live lodtrækning fredag den 4/9 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
4. runde spilles i uge 40-41 - Se live lodtrækning fredag den 18/9 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
Kvartfinaler spilles i uge 44-45 - Se live lodtrækning fredag den 2/10 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
Semifinaler spilles i uge 16-17
FINALEN: Dato endnu ikke sat

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

Log ind