|
|
133974
|
ti25-08 2020
|
18:00
|
|
|
Gadelandet
|
|
|
|
110170
|
ti25-08 2020
|
18:00
|
|
|
B1903
|
|
|
|
|
110171
|
ti25-08 2020
|
18:30
|
|
|
Ringsted Stadion
|
|
|
|
|
110172
|
ti25-08 2020
|
18:30
|
|
|
Hekla Park
|
|
|
|
110262
|
ti25-08 2020
|
18:30
|
|
|
Stenløse Stadion
|
|
|
|
110263
|
ti25-08 2020
|
18:30
|
|
|
Frederikssund Stadion
|
HHT
|
|
|
|
110265
|
ti25-08 2020
|
18:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
KFUM BK, Roskilde (Liga2)
6
|
|
110266
|
ti25-08 2020
|
18:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
110267
|
ti25-08 2020
|
18:30
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
|
133970
|
ti25-08 2020
|
18:30
|
|
|
Himmelev Idrætspark
|
|
|
|
|
133971
|
ti25-08 2020
|
18:30
|
|
|
Hønghallen
|
|
|
|
133973
|
ti25-08 2020
|
18:30
|
|
|
Grøndal Multicenter
|
|
|
|
110159
|
ti25-08 2020
|
18:30
|
|
|
Espelundens Idrætsanlæg
|
|
|
|
110160
|
ti25-08 2020
|
18:30
|
|
|
Rundforbi Stadion
|
|
|
|
110161
|
ti25-08 2020
|
18:30
|
|
|
Glostrup Idrætspark Kunstgræs
|
|
|
|
110162
|
ti25-08 2020
|
18:30
|
|
|
Herstedøster Stadion
|
|
|
|
110167
|
ti25-08 2020
|
18:30
|
|
|
Sandet Stadion
|
|
|
|
110168
|
ti25-08 2020
|
18:30
|
|
|
Skovshoved I P
|
|
|
|
110169
|
ti25-08 2020
|
18:30
|
|
|
Stadion Vest
|
|
|
|
133975
|
ti25-08 2020
|
18:30
|
|
|
St. Merløse Idrætsplads
|
|
|
|
133976
|
ti25-08 2020
|
18:30
|
|
|
Hørsholm Idrætspark
|
|
Hørsholm-Usserød IK (Liga2)
3
|
|
133977
|
ti25-08 2020
|
18:30
|
|
|
Holbæk Sportsby
|
|
|
|
133979
|
ti25-08 2020
|
18:30
|
|
|
Virum Stadion
|
|
|
|
143235
|
ti25-08 2020
|
18:30
|
|
|
|
|
|
|
143236
|
ti25-08 2020
|
18:30
|
|
|
|
|
Lyngby Boldklub 1921 (Liga1)
|
|
143237
|
ti25-08 2020
|
18:30
|
|
|
|
|
|
|
143238
|
ti25-08 2020
|
18:30
|
|
|
|
|
|
|
143239
|
ti25-08 2020
|
18:30
|
|
|
|
|
|
|
110264
|
on26-08 2020
|
18:00
|
|
|
Vallensbæk Idrætscenter
|
|
Roskilde Boldklub (Liga2)
8
|
|
133972
|
on26-08 2020
|
18:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
133978
|
on26-08 2020
|
18:30
|
|
|
Dragør Bk
|
|
|
|
143234
|
on26-08 2020
|
18:30
|
|
|
Solrød Idrætscenter
|
|
|
|
|
570450
|
on09-09 2020
|
18:00
|
|
|
Birkerød Stadion
|
|
|
|
570854
|
on09-09 2020
|
18:00
|
|
|
B 93 Svanemølleanlæg.
|
|
Lyngby Boldklub 1921 (Liga1)
1
|
|
570855
|
on09-09 2020
|
18:00
|
|
|
Husumparken
|
|
|
|
570863
|
on09-09 2020
|
18:00
|
|
|
B1903
|
|
|
|
570881
|
on09-09 2020
|
18:00
|
|
|
KB. P. Bangsvej
|
|
|
|
570885
|
on09-09 2020
|
18:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
570886
|
on09-09 2020
|
18:00
|
|
|
Brøndby Stadion
|
|
|
|
570888
|
on09-09 2020
|
18:00
|
|
|
Slagelse Stadion
|
|
|
|
570890
|
on09-09 2020
|
18:00
|
|
|
Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
|
|
|
|
570891
|
on09-09 2020
|
18:00
|
|
|
Munkesø Stadion
|
|
|
|
570892
|
on09-09 2020
|
18:00
|
|
|
Albertslund Stadion
|
|
|
|
570893
|
on09-09 2020
|
18:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
KFUM BK, Roskilde (Liga2)
4
|
|
570894
|
on16-09 2020
|
18:00
|
|
|
Greve Idræts Center
|
|
Roskilde Boldklub (Liga2)
3
|
|
570451
|
on16-09 2020
|
18:30
|
|
|
Hillerød Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
570889
|
on16-09 2020
|
18:30
|
|
|
Elverroad Kunstgræs
|
|
|
|
570879
|
to17-09 2020
|
18:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
|
239240
|
on28-10 2020
|
18:00
|
|
|
Husumparken
|
|
|
|
239241
|
on28-10 2020
|
18:30
|
|
|
Hillerød Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
239266
|
on28-10 2020
|
18:30
|
|
|
Helsingør "Ny Stadion" OPV
|
|
|
|
239236
|
on28-10 2020
|
18:30
|
|
|
Lillevang Idrætscenter kunst
|
|
KFUM BK, Roskilde (Liga2)
1
|
|
239237
|
on28-10 2020
|
18:30
|
|
|
Munkesø Stadion Kunst
|
|
|
|
239238
|
on28-10 2020
|
18:30
|
|
|
Akademisk Boldklub, Kunstgræs
|
|
|
|
239239
|
on28-10 2020
|
18:30
|
|
|
Kunst, GVI. Nymosen
|
|
|
|
239242
|
on04-11 2020
|
18:30
|
|
|
Albertslund Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
|
970381
|
on11-11 2020
|
18:30
|
|
|
Elverroad Kunstgræs
|
|
|
|
970383
|
lø21-11 2020
|
15:00
|
|
|
Munkesø Stadion Kunst
|
|
|
|
970382
|
sø22-11 2020
|
14:15
|
|
|
Avedøre Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
970380
|
lø05-12 2020
|
14:00
|
|
|
Kunst, B93
|
|
|
|
|
185889
|
lø10-04 2021
|
12:00
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
185890
|
on21-04 2021
|
18:30
|
|
|
Greve Idræts Center
|
|
|
|
|
534499
|
sø09-05 2021
|
14:00
|
|
|
KB. P. Bangsvej
|
|
|
Husk ved uafgjort direkte til straffespark.
1. runde 26.8 - Lodtrækning 2. runde DBU Sjælland facebook 28.8 kl. 12.00
2. runde 9.9 - Lodtrækning 3. runde DBU Sjælland facebook 14.9 kl. 12.00
3. runde 28.10 - Lodtrækning 4. runde DBU Sjælland facebook 30.10 kl. 12.00
4. runde 11.11 - Lodtrækning 5. runde DBU Sjælland facebook 30.11 kl. 12.00
5. runde 20.4.21
Finale 9. maj 2021 Lodtrækning om hvilket hold som spiller hjemme.