Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13. apr 2021
20:30
Geranium
1
Fremad Amager 3
1
|
|||||||||||||||||||
14. apr 2021
20:30
Internazionale SIKBH 1889
9
GIF Idræt på Tværs
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
17. apr 2021
16:00
Ørestad IF
2
FB 31
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2021
14:00
GVI 3
0
B 1903 7
10
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2021
14:45
Nørrebro United 9
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
20. apr 2021
20:00
Fremad Amager 3
3
Ørestad IF
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
20. apr 2021
20:30
FB 31
10
GVI 3
1
|
|||||||||||||||||||
24. apr 2021
14:00
Oversidder
Internazionale SIKBH 1889
|
|||||||||||||||||||
25. apr 2021
15:15
GIF Idræt på Tværs
2
Geranium
6
|
|||||||||||||||||||
25. apr 2021
16:00
B 1903 7
1
Nørrebro United 9
2
|
|||||||||||||||||||
28. apr 2021
19:15
Internazionale SIKBH 1889
2
B 1903 7
4
|
|||||||||||||||||||
28. apr 2021
20:30
Geranium
1
Ørestad IF
2
|
|||||||||||||||||||
01. maj 2021
12:30
Nørrebro United 9
1
FB 31
6
|
|||||||||||||||||||
01. maj 2021
16:00
GVI 3
Fremad Amager 3
HHT
|
|||||||||||||||||||
02. maj 2021
16:00
GIF Idræt på Tværs
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
03. maj 2021
20:00
Fremad Amager 3
4
Nørrebro United 9
0
|
|||||||||||||||||||
07. maj 2021
18:30
Oversidder
Geranium
|
|||||||||||||||||||
07. maj 2021
18:30
FB 31
2
Internazionale SIKBH 1889
1
|
|||||||||||||||||||
08. maj 2021
14:00
B 1903 7
9
GIF Idræt på Tværs
1
|
|||||||||||||||||||
08. maj 2021
16:00
Ørestad IF
4
GVI 3
2
|
|||||||||||||||||||
11. maj 2021
19:15
Geranium
4
GVI 3
0
|
|||||||||||||||||||
12. maj 2021
20:30
Internazionale SIKBH 1889
2
Fremad Amager 3
6
|
|||||||||||||||||||
14. maj 2021
18:30
Oversidder
B 1903 7
|
|||||||||||||||||||
16. maj 2021
14:00
Nørrebro United 9
2
Ørestad IF
1
|
|||||||||||||||||||
17. maj 2021
20:00
Fremad Amager 3
GIF Idræt på Tværs
UHT
|
|||||||||||||||||||
22. maj 2021
14:00
GVI 3
0
Nørrebro United 9
4
|
|||||||||||||||||||
22. maj 2021
16:00
Ørestad IF
4
Internazionale SIKBH 1889
0
|
|||||||||||||||||||
22. maj 2021
16:00
FB 31
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
22. maj 2021
16:00
GIF Idræt på Tværs
FB 31
HHT
|
|||||||||||||||||||
23. maj 2021
12:00
B 1903 7
6
Geranium
3
|
|||||||||||||||||||
24. maj 2021
22:00
Oversidder
Fremad Amager 3
|
|||||||||||||||||||
26. maj 2021
20:15
Internazionale SIKBH 1889
7
GVI 3
3
|
|||||||||||||||||||
26. maj 2021
20:15
Geranium
1
Nørrebro United 9
5
|
|||||||||||||||||||
29. maj 2021
15:30
B 1903 7
1
FB 31
4
|
|||||||||||||||||||
29. maj 2021
16:00
GIF Idræt på Tværs
0
Ørestad IF
6
|
|||||||||||||||||||
31. maj 2021
20:00
Fremad Amager 3
4
B 1903 7
2
|
|||||||||||||||||||
03. jun 2021
20:30
Geranium
1
FB 31
7
|
|||||||||||||||||||
05. jun 2021
14:00
Nørrebro United 9
5
Internazionale SIKBH 1889
3
|
|||||||||||||||||||
05. jun 2021
16:00
Ørestad IF
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
06. jun 2021
12:00
GVI 3
4
GIF Idræt på Tværs
4
|
|||||||||||||||||||
08. jun 2021
20:30
FB 31
0
Fremad Amager 3
2
|
|||||||||||||||||||
09. jun 2021
19:15
Internazionale SIKBH 1889
12
Geranium
1
|
|||||||||||||||||||
11. jun 2021
18:30
Oversidder
GVI 3
|
|||||||||||||||||||
13. jun 2021
12:00
GIF Idræt på Tværs
3
Nørrebro United 9
4
|
|||||||||||||||||||
13. jun 2021
14:00
B 1903 7
Ørestad IF
HHT
|
Oprykning: De 16 bedste oprykningsberettigede hold rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
DBU København forbeholder sig retten til at foretage ekstraordinære nedrykninger, såfremt det skønnes nødvendigt at oprette 7MH6 i efteråret