|
|
808782
|
ti17-08 2021
|
18:45
|
|
|
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
|
|
Nyråd/Langebæk Alliancen (S3)
2
|
|
808785
|
ti17-08 2021
|
18:45
|
|
|
Roskilde IC (Darup)
|
UHT
|
Virum-Sorgenfri BK (S4) (2)
UHT
|
|
|
808788
|
ti17-08 2021
|
18:45
|
|
|
Havdrup Idrætscenter
|
|
|
|
|
808789
|
ti17-08 2021
|
18:45
|
|
|
Grantofteparken
|
|
|
|
808794
|
ti17-08 2021
|
18:45
|
|
|
Korsør ny Stadion
|
|
|
|
808796
|
ti17-08 2021
|
18:45
|
|
|
Sportspladsen i Syd
|
|
|
|
|
808797
|
ti17-08 2021
|
18:45
|
|
|
Langbjergskolen
|
UMH
|
|
|
808799
|
ti17-08 2021
|
18:45
|
|
|
Måløv Idrætspark
|
|
|
|
808802
|
ti17-08 2021
|
18:45
|
|
|
Solrød Idrætscenter
|
|
|
|
808807
|
ti17-08 2021
|
18:45
|
|
|
Ejby Friluftscenter
|
|
|
|
|
808808
|
ti17-08 2021
|
18:45
|
|
|
Hedehusene Idrætspark
|
|
|
|
808810
|
ti17-08 2021
|
18:45
|
|
|
Greve Idræts Center
|
|
|
|
808812
|
ti17-08 2021
|
18:45
|
|
|
Karise Stadion
|
|
|
|
808814
|
ti17-08 2021
|
18:45
|
|
|
Snekkersten Idrætscenter
|
|
|
|
808815
|
ti17-08 2021
|
18:45
|
|
|
Gryden
|
|
Slagslunde-Ganløse IF (S3)
6
|
|
808817
|
ti17-08 2021
|
18:45
|
|
|
Hørsholm Idrætspark
|
|
Hørsholm-Usserød IK (S5) (2)
8
|
|
808784
|
on18-08 2021
|
18:45
|
|
|
Nygårdsvej Idrætsanlæg
|
|
|
|
808786
|
on18-08 2021
|
18:45
|
|
|
Tusehallen
|
|
Boldklubben Bæk City (S4)
4
|
|
808787
|
on18-08 2021
|
18:45
|
|
|
Greve Idræts Center
|
|
|
|
808791
|
on18-08 2021
|
18:45
|
|
|
Smørum Idrætscenter
|
|
Himmelev-Veddelev BK (S3)
1
|
|
808792
|
on18-08 2021
|
18:45
|
|
|
Hørsholm Idrætspark
|
|
Hørsholm-Usserød IK (S6) (3)
0
|
|
808793
|
on18-08 2021
|
18:45
|
|
|
Røsnæshallen
|
|
|
|
808795
|
on18-08 2021
|
18:45
|
|
|
Brøndby Stadion
|
UHT
|
|
|
808798
|
on18-08 2021
|
18:45
|
|
|
Gislinge Stadion
|
|
|
|
808800
|
on18-08 2021
|
18:45
|
|
|
Damgårdsparken, Ballerup
|
|
Nerashté, Ballerup (S5) (2)
2
|
|
808801
|
on18-08 2021
|
18:45
|
|
|
Vig Idrætscenter
|
|
|
|
808803
|
on18-08 2021
|
18:45
|
|
|
Hundige Boldfælled
|
|
|
|
808806
|
on18-08 2021
|
18:45
|
|
|
Vemmelev Kunstgræs
|
|
Vemmelev Boldklub (S5) (2)
1
|
|
808809
|
on18-08 2021
|
18:45
|
|
|
Gørlevhallen
|
|
|
|
808811
|
on18-08 2021
|
18:45
|
|
|
Knabstruphallen
|
HHT
|
|
|
808816
|
on18-08 2021
|
18:45
|
|
|
Espelundens Idrætsanlæg
|
|
|
|
808805
|
on18-08 2021
|
19:00
|
|
|
Stavnsholt
|
|
|
|
808790
|
to19-08 2021
|
18:45
|
|
|
Blistruphallen
|
|
|
|
808813
|
ti24-08 2021
|
18:15
|
|
|
Kongeengen
|
|
|
|
808804
|
ti24-08 2021
|
18:30
|
|
|
Skinderskovgård
|
|
|
|
808783
|
to26-08 2021
|
18:30
|
|
|
Virum Stadion
|
|
Virum-Sorgenfri BK (S4) (3)
0
|
|
|
897922
|
ti31-08 2021
|
18:00
|
|
|
Akademisk Boldklub
|
|
|
|
897924
|
ti31-08 2021
|
18:00
|
|
|
Østervangsbanerne
|
|
|
|
897926
|
ti31-08 2021
|
18:00
|
|
|
Gislinge Stadion
|
|
Boldklubben Bæk City (S4)
4
|
|
897932
|
ti31-08 2021
|
18:00
|
|
|
Brøndby Stadion
|
|
|
|
897933
|
ti31-08 2021
|
18:00
|
|
|
Måløv Idrætspark
|
|
Slangerup & Omegn IF (S3)
8
|
|
897936
|
ti31-08 2021
|
18:00
|
|
|
Humlebæk Stadion
|
UHT
|
|
|
897939
|
ti31-08 2021
|
18:00
|
|
|
Sørbyhallen
|
|
|
|
897941
|
ti31-08 2021
|
18:00
|
|
|
Holmebækskolen
|
|
|
|
897950
|
ti31-08 2021
|
18:00
|
|
|
Grantofteparken
|
|
|
|
897951
|
ti31-08 2021
|
18:00
|
|
|
Lundtofte Idrætsplads
|
|
|
|
897953
|
ti31-08 2021
|
18:00
|
|
|
Strandmarkens Fritidscenter
|
|
|
|
897945
|
ti31-08 2021
|
18:00
|
|
|
Vallensbæk Idrætscenter
|
|
|
|
897946
|
ti31-08 2021
|
18:00
|
|
|
Korsør ny Stadion
|
HHT
|
Vemmelev Boldklub (S2) (1)
HHT
|
|
897943
|
ti31-08 2021
|
18:30
|
|
|
Stavnsholt
|
|
|
|
897948
|
ti31-08 2021
|
18:45
|
|
|
Karsemosegård Kunstgræs
|
|
|
|
897935
|
ti31-08 2021
|
19:00
|
|
|
Glostrup Idrætspark Kunstgræs
|
|
AIK 65 Strøby Fodbold (S2)
1
|
|
897947
|
ti31-08 2021
|
19:00
|
|
|
Hvidebæk Stadion
|
|
|
|
897925
|
on01-09 2021
|
18:00
|
|
|
Hørsholm Idrætspark
|
|
Hørsholm-Usserød IK (S5) (2)
2
|
|
897930
|
on01-09 2021
|
18:00
|
|
|
Svebølle Stadion
|
|
|
|
897931
|
on01-09 2021
|
18:00
|
|
|
Tåstrup Idrætspark
|
|
|
|
897934
|
on01-09 2021
|
18:00
|
|
|
Ejby Friluftscenter
|
|
|
|
897938
|
on01-09 2021
|
18:00
|
|
|
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
|
|
|
|
897940
|
on01-09 2021
|
18:00
|
|
|
Tusehallen
|
HHT
|
|
|
897942
|
on01-09 2021
|
18:00
|
|
|
Roskilde IC (Darup)
|
|
|
|
897944
|
on01-09 2021
|
18:00
|
|
|
Gungehusskolen
|
|
|
|
897949
|
on01-09 2021
|
18:00
|
|
|
Damgårdsparken, Ballerup
|
UHT
|
Nerashté, Ballerup (S2) (1)
Virum-Sorgenfri BK (S2) (1)
UHT
|
|
897952
|
on01-09 2021
|
18:00
|
|
|
Langbjergskolen
|
UHT
|
|
|
897937
|
on01-09 2021
|
18:30
|
|
|
Greve Idræts Center
|
|
|
|
897927
|
to02-09 2021
|
19:00
|
|
|
Slagelse Stadion
|
|
|
|
897929
|
on08-09 2021
|
18:00
|
|
|
Langbjergskolen
|
|
|
|
897923
|
on08-09 2021
|
19:00
|
|
|
Gørlevhallen Kunst
|
|
|
|
897928
|
to09-09 2021
|
19:00
|
|
|
Borup Stadion, kunstgræs
|
|
|
|
|
116512
|
ti14-09 2021
|
17:30
|
|
|
Tåstrup Idrætspark
|
|
|
|
116513
|
ti14-09 2021
|
17:30
|
|
|
Sørbyhallen
|
|
|
|
116517
|
ti14-09 2021
|
17:30
|
|
|
Birkevang
|
HHT
|
|
|
116522
|
ti14-09 2021
|
17:30
|
|
|
Slangerup Stadion
|
|
Slangerup & Omegn IF (S3)
4
|
|
116523
|
ti14-09 2021
|
17:30
|
|
|
Baunehøj Stadion
|
|
|
|
116524
|
ti14-09 2021
|
17:30
|
|
|
Skinderskovgård
|
|
|
|
116519
|
ti14-09 2021
|
18:30
|
|
|
Stavnsholt
|
|
|
|
116521
|
ti14-09 2021
|
18:30
|
|
|
Humlebæk Stadion
|
|
|
|
116515
|
ti14-09 2021
|
18:30
|
|
|
Vemmelev Kunstgræs
|
|
Vemmelev Boldklub (S2) (1)
3
|
|
116509
|
ti14-09 2021
|
19:00
|
|
|
Tuse Kunstgræs 2020
|
|
Boldklubben Bæk City (S4)
4
|
|
116510
|
on15-09 2021
|
17:30
|
|
|
Langbjergskolen
|
UHT
|
|
|
116516
|
on15-09 2021
|
17:30
|
|
|
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
|
|
|
|
116518
|
on15-09 2021
|
17:30
|
|
|
Ejby Friluftscenter
|
|
Nerashté, Ballerup (S2) (1)
2
|
|
116520
|
on15-09 2021
|
17:30
|
|
|
Espelundens Idrætsanlæg
|
HHT
|
|
|
116511
|
on15-09 2021
|
19:00
|
|
|
Vallensbæk Idrætscenter kunst
|
|
|
|
116514
|
ti21-09 2021
|
20:05
|
|
|
Solrød Idrætscenter
|
|
|
|
|
927937
|
ti28-09 2021
|
19:00
|
|
|
Sørbyhallen
|
|
|
|
927939
|
ti28-09 2021
|
19:00
|
|
|
Humlebæk Stadion
|
|
|
|
927942
|
ti28-09 2021
|
19:00
|
|
|
Tuse Kunstgræs 2020
|
|
Boldklubben Bæk City (S4)
2
Vemmelev Boldklub (S2) (1)
0
|
|
927943
|
ti28-09 2021
|
19:00
|
|
|
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
|
|
Slangerup & Omegn IF (S3)
0
|
|
927940
|
ti28-09 2021
|
20:00
|
|
|
Langbjergskolen
|
|
|
|
927944
|
on29-09 2021
|
19:00
|
|
|
Ballerup Idrætspark
|
|
Nerashté, Ballerup (S2) (1)
0
|
|
927941
|
ti05-10 2021
|
19:00
|
|
|
Helsinge Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
927945
|
ti05-10 2021
|
19:00
|
|
|
Solrød Idrætscenter
|
|
|
|
|
601443
|
fr29-10 2021
|
19:00
|
|
|
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
|
|
Boldklubben Bæk City (S4)
2
|
|
601441
|
lø30-10 2021
|
11:30
|
|
|
Helsinge Stadion
|
|
|
|
601440
|
lø30-10 2021
|
13:00
|
|
|
Ejby Stadion
|
|
|
|
601442
|
lø06-11 2021
|
14:00
|
|
|
Langbjergskolen
|
|
|
|
|
575241
|
on20-04 2022
|
18:30
|
|
|
Langbjergskolen
|
|
|
|
575240
|
ti03-05 2022
|
19:00
|
|
|
Helsinge Stadion
|
|
Boldklubben Bæk City (S4)
3
|
|
|
175815
|
on25-05 2022
|
19:00
|
|
|
Helsinge Stadion
|
|
|
Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparks konkurrencen i tilfælde af uafgjort.
Runder:
1. runde spilles i uge 33 - 34 kampe og 28 oversiddere til 2. runde.
2. runde spilles i uge 35-36
3. runde spilles i uge 37-38 Livelodtrækning 3. september via DBU Sjællands Facebookside
4. runde spilles i uge 39-40 Livelodtrækning 17. september via DBU Sjællands Facebookside
Kvartfinaler spilles i uge 43-44 Livelodtrækning 1. oktober via DBU Sjællands Facebookside
Semifinaler spilles i uge 16-17 Livelodtrækning 3. december via DBU Sjællands Facebookside
FINALEN: Onsdag den 25. maj 19.00, på et af finaleholdenes hjemmebane, findes via lodtrækning.
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.
Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk