MENU

8-M+40 (Veteran) Pokal 22/23 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
269030 ti
25-10 2022
Kl. 19:00
FC Rudersdal (rk 2) Ålholm IF (rk. 2) Vedbæk Stadion Kunst
4
-
3
269032 ti
25-10 2022
Kl. 19:00
Måløv BK (rk. 2) Rebæk IF (rk. 2) Måløv Idrætspark
5
-
4
269034
ti
25-10 2022
Kl. 20:15
Hvalsø IF (rk. 2 P5) Karlslunde IF (rk. 2) Hvalsø ny Idrætsplads, Kunstgræs
0
-
2
269031 on
26-10 2022
Kl. 19:00
Oversidder Lundtofte Boldklub (rk. 1)
269033 on
26-10 2022
Kl. 19:00
Frem Hellebæk (rk. 2) Nødebo IF (rk. 2) Nordkysthallen
Udehold taberdømt
269035 on
26-10 2022
Kl. 19:00
Oversidder Greve Fodbold (rk. 1)
269036 on
26-10 2022
Kl. 19:00
Oversidder LSF (rk. 1)
269037 on
26-10 2022
Kl. 19:00
Oversidder Grønne Stjerne (rk. 1)
269038 on
26-10 2022
Kl. 19:00
Oversidder FC Galaksi (rk. 1)
269039 on
26-10 2022
Kl. 19:00
Oversidder IF Bytoften (rk. 1)
269040 on
26-10 2022
Kl. 19:00
Oversidder Bosna IF (rk. 1)
269041 on
26-10 2022
Kl. 19:00
Oversidder FC Rudersdal (rk 1)
269042 on
26-10 2022
Kl. 19:00
Oversidder Snekkersten IF (rk. 1)
269044 on
26-10 2022
Kl. 19:00
Oversidder Store Merløse IF (rk. 2)
269045 on
26-10 2022
Kl. 19:00
Oversidder Vapnagård FK 72 (rk. 2)
269043
on
26-10 2022
Kl. 19:45
Himmelev-Veddelev BK (rk. 2) BK 96, Solrød (rk. 2) Himmelev Kunstgræsbane
5
-
0
153070 ma
07-11 2022
Kl. 20:00
Vapnagård FK 72 (rk. 2) FC Rudersdal (rk 2) Nordkysthallen
3
-
0
153071 ti
08-11 2022
Kl. 19:45
Måløv BK (rk. 2) FC Galaksi (rk. 1) Måløv Idrætspark
3
-
5
153073 on
09-11 2022
Kl. 19:00
LSF (rk. 1) Greve Fodbold (rk. 1) Smørum Idrætscenter
1
-
7
153080 on
09-11 2022
Kl. 19:00
IF Bytoften (rk. 1) FC Rudersdal (rk 1) Gladsaxe skole
2
-
3
153089 on
09-11 2022
Kl. 19:00
Frem Hellebæk (rk. 2) Snekkersten IF (rk. 1) Nordkysthallen
2
-
4
150600 on
09-11 2022
Kl. 19:30
Store Merløse IF (rk. 2) Karlslunde IF (rk. 2) Tølløse Kunstgræsbane
Udehold taberdømt
153121
on
09-11 2022
Kl. 19:45
Himmelev-Veddelev BK (rk. 2) Bosna IF (rk. 1) Himmelev Kunstgræsbane
8
-
3
153358 ti
15-11 2022
Kl. 20:00
Grønne Stjerne (rk. 1) Lundtofte Boldklub (rk. 1) Langbjergskolen
0
-
2
852836 ma
21-11 2022
Kl. 19:30
Vapnagård FK 72 (rk. 2) Lundtofte Boldklub (rk. 1) Nordkysthallen
Kamp udsat
852825 ma
21-11 2022
Kl. 20:15
Snekkersten IF (rk. 1) FC Galaksi (rk. 1) Snekkersten Idrætscenter
2
-
6
852835 on
23-11 2022
Kl. 19:00
FC Rudersdal (rk 1) Greve Fodbold (rk. 1) Rundforbi Stadion
3
-
5
852834
on
23-11 2022
Kl. 20:30
Himmelev-Veddelev BK (rk. 2) Store Merløse IF (rk. 2) Himmelev Kunstgræsbane
7
-
3
359612 on
26-04 2023
Kl. 19:00
Himmelev-Veddelev BK (rk. 2) FC Galaksi (rk. 1) Himmelev Kunstgræsbane
359613 on
26-04 2023
Kl. 19:00
Greve Fodbold (rk. 1) Vinder af Vapnagård-Lundtofte Greve Idræts Center
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

OBS: Der kan stadig komme en modstander hvis der står oversidder ud for ens kamp.

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
1. runde spilles i uge 43-44
2. runde spilles i uge 45-46
3. runde spilles i uge 47-49
4. runde, semifinaler spilles i uge 16-17 2023
FINALEN: søndag den 14. maj 2023

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

Log ind