MENU

U17 Drenge Ligaen 2022/23 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
374151
13-08 2022
Kl. 15:00
Vejle Brøndby VB Parken
1
-
3
374153
13-08 2022
Kl. 15:15
Randers Freja FC Silkeborg Randers Stadion
3
-
0
374154
13-08 2022
Kl. 15:15
Lyngby AaB Lyngby Stadion
1
-
0
374156
13-08 2022
Kl. 15:15
AGF SønderjyskE AGF's anlæg - Fredensvang
5
-
1
374155
13-08 2022
Kl. 15:30
FC Nordsjælland FC Midtjylland Farum Park
2
-
0
374163
fr
19-08 2022
Kl. 13:30
FC København Randers Freja FC Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
0
374162
fr
19-08 2022
Kl. 15:00
SønderjyskE OB Banerne ved Haderslev Idrætscenter
0
-
3
374157
20-08 2022
Kl. 13:00
FC Midtjylland AGF EDC Arena – Ikast (kunst)
2
-
3
374159
20-08 2022
Kl. 13:00
AC Horsens AaB Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
3
-
2
374161
20-08 2022
Kl. 13:00
Esbjerg Lyngby Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
0
-
4
374158
20-08 2022
Kl. 15:00
Brøndby FC Nordsjælland Brøndby Stadion
4
-
1
374160
20-08 2022
Kl. 15:30
Silkeborg Vejle JYSK Park (kunstgræs)
2
-
4
374152
on
24-08 2022
Kl. 14:00
OB FC København OB-Ådalen
0
-
3
370660
on
24-08 2022
Kl. 19:00
AC Horsens Esbjerg Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
1
-
2
374166
27-08 2022
Kl. 15:00
Vejle Randers Freja FC VB Parken
3
-
0
374167
27-08 2022
Kl. 15:00
OB Esbjerg OB-Ådalen
1
-
0
374169
27-08 2022
Kl. 15:15
Lyngby FC København Sportsefterskolen Sjælsølund Kunstgræs
0
-
3
374170
27-08 2022
Kl. 15:30
FC Nordsjælland AaB Farum Park
1
-
0
374168
27-08 2022
Kl. 15:30
Silkeborg SønderjyskE JYSK Park (kunstgræs)
6
-
1
374165
27-08 2022
Kl. 16:15
AGF AC Horsens AGF's anlæg - Fredensvang
3
-
1
374174
03-09 2022
Kl. 14:15
Esbjerg Silkeborg Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
3
-
0
374176
03-09 2022
Kl. 14:45
SønderjyskE FC Midtjylland Banerne ved Haderslev Idrætscenter
2
-
2
Straffesparkskonkurrence
4 - 5
374171
03-09 2022
Kl. 15:00
Brøndby OB Brøndby Stadion
2
-
0
374172
03-09 2022
Kl. 15:15
Randers Freja FC Lyngby Randers Stadion
2
-
0
374173
03-09 2022
Kl. 15:15
AaB Vejle AaB's Anlæg
Straffesparkskonkurrence
6 - 5
1
-
1
374177
03-09 2022
Kl. 15:15
FC København AC Horsens Kunst, KB, P. Bangs Vej
8
-
0
374175
03-09 2022
Kl. 15:30
AGF FC Nordsjælland AGF's anlæg - Fredensvang
0
-
9
374179
10-09 2022
Kl. 14:45
AC Horsens Randers Freja FC Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
1
-
3
374182
10-09 2022
Kl. 15:30
Silkeborg AaB JYSK Park (kunstgræs)
6
-
2
374183
10-09 2022
Kl. 15:30
Lyngby AGF Lyngby Stadion
0
-
3
374180
ti
13-09 2022
Kl. 13:00
Brøndby SønderjyskE Brøndby Stadion
5
-
1
374187
fr
16-09 2022
Kl. 17:30
AaB FC Midtjylland AaB's Anlæg
1
-
3
374191
17-09 2022
Kl. 14:00
FC København Silkeborg Kunst, KB, P. Bangs Vej
6
-
2
374190
17-09 2022
Kl. 14:45
SønderjyskE AC Horsens Banerne ved Haderslev Idrætscenter
1
-
1
Straffesparkskonkurrence
4 - 5
374185
17-09 2022
Kl. 15:00
OB Vejle OB-Ådalen
2
-
0
374186
17-09 2022
Kl. 15:15
Randers Freja FC Esbjerg Randers Stadion
Straffesparkskonkurrence
3 - 1
1
-
1
374189
17-09 2022
Kl. 15:15
AGF Brøndby AGF's anlæg - Fredensvang
Straffesparkskonkurrence
6 - 5
1
-
1
374188
17-09 2022
Kl. 15:30
FC Nordsjælland Lyngby Farum Park
2
-
0
374184
on
28-09 2022
Kl. 16:00
Esbjerg FC København Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
2
-
3
374193
01-10 2022
Kl. 14:45
AC Horsens Lyngby Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
0
-
1
374194
01-10 2022
Kl. 15:00
Brøndby AaB Brøndby Stadion
2
-
1
374195
01-10 2022
Kl. 15:00
Vejle FC København VB Parken
0
-
7
374196
01-10 2022
Kl. 15:00
OB FC Nordsjælland OB-Ådalen
0
-
2
374192
01-10 2022
Kl. 15:15
FC Midtjylland Esbjerg EDC Arena – Ikast (kunst)
6
-
0
374197
01-10 2022
Kl. 15:30
Silkeborg AGF JYSK Park (kunstgræs)
0
-
3
374428
fr
07-10 2022
Kl. 14:00
FC København SønderjyskE Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
0
374425
08-10 2022
Kl. 15:00
Esbjerg Brøndby Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
3
-
5
374422
08-10 2022
Kl. 15:15
Randers Freja FC FC Midtjylland Randers Stadion, kunstgræs
2
-
5
374423
08-10 2022
Kl. 15:15
AaB OB AaB's Anlæg
0
-
1
374424
08-10 2022
Kl. 15:15
Lyngby Silkeborg Sportsefterskolen Sjælsølund Kunstgræs
1
-
3
374427
08-10 2022
Kl. 15:15
AGF Vejle AGF's anlæg - Fredensvang
1
-
2
374426
08-10 2022
Kl. 15:30
FC Nordsjælland AC Horsens Farum Park
3
-
0
374490
ti
11-10 2022
Kl. 16:15
Lyngby FC Midtjylland Lundtofte Idrætsplads
1
-
5
374431
on
12-10 2022
Kl. 18:30
Vejle Esbjerg VB Parken Kunstgræs 1 (ny bane)
4
-
2
374432
15-10 2022
Kl. 15:00
OB Randers Freja FC OB-Ådalen
Kamp udsat
374433
15-10 2022
Kl. 15:15
AaB AGF AaB's Anlæg
1
-
4
374434
15-10 2022
Kl. 15:30
Silkeborg AC Horsens JYSK Park (kunstgræs)
3
-
1
374463
fr
21-10 2022
Kl. 14:00
FC København AaB Kunst, KB, P. Bangs Vej
5
-
1
374461
22-10 2022
Kl. 14:15
Esbjerg SønderjyskE Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
2
-
2
Straffesparkskonkurrence
3 - 4
374457
22-10 2022
Kl. 14:45
AC Horsens Brøndby Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
1
-
3
374458
22-10 2022
Kl. 15:15
Randers Freja FC FC Nordsjælland Randers Stadion, kunstgræs
1
-
3
374462
22-10 2022
Kl. 15:15
AGF OB AGF's anlæg - Fredensvang
2
-
3
374460
22-10 2022
Kl. 15:15
Lyngby Vejle Lundtofte Idrætsplads
0
-
2
374459
22-10 2022
Kl. 15:30
Silkeborg FC Midtjylland JYSK Park (kunstgræs)
Straffesparkskonkurrence
9 - 7
4
-
4
374443
05-11 2022
Kl. 14:45
AC Horsens Vejle Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
2
-
4
374448
05-11 2022
Kl. 14:45
SønderjyskE AaB Haderslev Kunstgræsbane
1
-
2
374444
05-11 2022
Kl. 15:15
Randers Freja FC AGF Randers Stadion, kunstgræs
1
-
2
374445
05-11 2022
Kl. 15:30
Silkeborg OB JYSK Park (kunstgræs)
Straffesparkskonkurrence
5 - 4
1
-
1
374450
12-11 2022
Kl. 15:00
Vejle FC Midtjylland VB Parken
1
-
1
Straffesparkskonkurrence
2 - 4
374451
12-11 2022
Kl. 15:00
OB AC Horsens OB-Ådalen
Straffesparkskonkurrence
7 - 6
2
-
2
374453
12-11 2022
Kl. 15:15
AaB Esbjerg AaB's Anlæg
2
-
4
374456
12-11 2022
Kl. 15:15
AGF FC København AGF's anlæg - Fredensvang
1
-
0
374452
12-11 2022
Kl. 15:30
Randers Freja FC Brøndby Randers Stadion, kunstgræs
2
-
0
374442
19-11 2022
Kl. 13:00
AGF Esbjerg AGF's anlæg - Fredensvang
3
-
3
Straffesparkskonkurrence
4 - 5
374439
19-11 2022
Kl. 14:00
OB Lyngby OB-Ådalen
5
-
0
374437
19-11 2022
Kl. 15:00
Brøndby Silkeborg Brøndby Stadion
2
-
2
Straffesparkskonkurrence
5 - 7
374438
19-11 2022
Kl. 15:00
Vejle SønderjyskE VB Parken
3
-
0
374436
19-11 2022
Kl. 15:15
FC Midtjylland AC Horsens EDC Arena – Ikast (kunst)
10
-
0
374440
19-11 2022
Kl. 15:15
AaB Randers Freja FC AaB's Anlæg
1
-
1
Straffesparkskonkurrence
3 - 5
374441
19-11 2022
Kl. 15:30
FC Nordsjælland FC København Farum Park
Straffesparkskonkurrence
5 - 4
2
-
2
374198
26-11 2022
Kl. 12:30
SønderjyskE Randers Freja FC Haderslev Kunstgræsbane
1
-
2
374449
26-11 2022
Kl. 13:00
FC København FC Midtjylland Kunst, KB, P. Bangs Vej
Straffesparkskonkurrence
4 - 2
4
-
4
374181
26-11 2022
Kl. 13:00
Vejle FC Nordsjælland Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane
2
-
1
374454
03-12 2022
Kl. 14:45
Lyngby SønderjyskE Lundtofte Idrætsplads
3
-
3
Straffesparkskonkurrence
2 - 4
374446
10-12 2022
Kl. 12:00
Brøndby Lyngby Brøndby Stadion
374447
10-12 2022
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Esbjerg Right to Dream Park
374178
11-02 2023
Kl. 13:00
FC Midtjylland OB EDC Arena – Ikast (kunst)
374164
18-02 2023
Kl. 15:00
FC Midtjylland Brøndby EDC Arena – Ikast (kunst)
374470
25-02 2023
Kl. 14:00
FC København OB Kunst, KB, P. Bangs Vej
374467
25-02 2023
Kl. 14:15
Esbjerg Vejle Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
374469
25-02 2023
Kl. 14:30
AC Horsens AGF Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
374466
25-02 2023
Kl. 14:45
Lyngby Randers Freja FC Lundtofte Idrætsplads
374464
25-02 2023
Kl. 15:15
FC Midtjylland SønderjyskE EDC Arena – Ikast (kunst)
374465
25-02 2023
Kl. 15:15
AaB Silkeborg AaB's Anlæg
374468
25-02 2023
Kl. 15:30
FC Nordsjælland Brøndby Farum Park
374471
04-03 2023
Kl. 14:45
AC Horsens FC Nordsjælland Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
374477
04-03 2023
Kl. 14:45
SønderjyskE Esbjerg Haderslev Kunstgræsbane
374472
04-03 2023
Kl. 15:00
Brøndby FC Midtjylland Brøndby Stadion
374473
04-03 2023
Kl. 15:00
Vejle AaB Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane
374474
04-03 2023
Kl. 15:00
OB AGF OB-Ådalen
374475
04-03 2023
Kl. 15:15
Randers Freja FC FC København Randers Stadion, kunstgræs
374476
04-03 2023
Kl. 15:30
Silkeborg Lyngby JYSK Park (kunstgræs)
374430 on
08-03 2023
Kl. 15:00
Brøndby FC København Brøndby Stadion
374485
11-03 2023
Kl. 14:00
FC København Esbjerg Kunst, KB, P. Bangs Vej
374481
11-03 2023
Kl. 15:00
Brøndby Vejle Brøndby Stadion
374482
11-03 2023
Kl. 15:00
OB SønderjyskE OB-Ådalen
374478
11-03 2023
Kl. 15:15
FC Midtjylland AaB EDC Arena – Ikast (kunst)
374484
11-03 2023
Kl. 15:15
AGF Lyngby AGF's anlæg - Fredensvang
374483
11-03 2023
Kl. 15:30
FC Nordsjælland Randers Freja FC Farum Park
374479 on
15-03 2023
Kl. 18:30
AC Horsens Silkeborg Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
374429
01-04 2023
Kl. 13:00
FC Midtjylland Lyngby EDC Arena – Ikast (kunst)
374491
01-04 2023
Kl. 14:15
Esbjerg AGF Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
374492
01-04 2023
Kl. 14:45
SønderjyskE Brøndby Banerne ved Haderslev Idrætscenter
374486
01-04 2023
Kl. 15:00
Vejle AC Horsens VB Parken
374487
01-04 2023
Kl. 15:15
Randers Freja FC OB Randers Stadion, kunstgræs
374488
01-04 2023
Kl. 15:15
AaB FC Nordsjælland AaB's Anlæg
374489
01-04 2023
Kl. 15:30
Silkeborg FC København JYSK Park (kunstgræs)
374499
08-04 2023
Kl. 14:00
FC København Vejle Kunst, KB, P. Bangs Vej
374494
08-04 2023
Kl. 14:45
AC Horsens SønderjyskE Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
374496
08-04 2023
Kl. 15:00
OB AaB OB-Ådalen
374498
08-04 2023
Kl. 15:15
AGF Randers Freja FC AGF's anlæg - Fredensvang
374495
08-04 2023
Kl. 15:15
Lyngby Brøndby Lyngby Stadion
374497
08-04 2023
Kl. 15:30
Esbjerg FC Nordsjælland Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
374506
15-04 2023
Kl. 14:00
FC København AGF Kunst, KB, P. Bangs Vej
374505
15-04 2023
Kl. 14:15
Esbjerg FC Midtjylland Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
374500
15-04 2023
Kl. 15:00
Vejle OB VB Parken
374501
15-04 2023
Kl. 15:15
Randers Freja FC SønderjyskE Randers Stadion
374502
15-04 2023
Kl. 15:15
AaB Brøndby AaB's Anlæg
374504
15-04 2023
Kl. 15:15
Lyngby AC Horsens Lyngby Stadion
374503
15-04 2023
Kl. 15:30
Silkeborg FC Nordsjælland JYSK Park (kunstgræs)
374561
22-04 2023
Kl. 14:45
AC Horsens FC København Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
374567
22-04 2023
Kl. 14:45
SønderjyskE Vejle Banerne ved Haderslev Idrætscenter
374562
22-04 2023
Kl. 15:00
Brøndby Esbjerg Brøndby Stadion
374563
22-04 2023
Kl. 15:00
OB Silkeborg OB-Ådalen
374564
22-04 2023
Kl. 15:15
AaB Lyngby AaB's Anlæg
374560
22-04 2023
Kl. 15:15
FC Midtjylland Randers Freja FC EDC Arena – Ikast (kunst)
374566
22-04 2023
Kl. 15:30
FC Nordsjælland AGF Farum Park
374493 ti
25-04 2023
Kl. 19:30
FC Midtjylland Silkeborg EDC Arena – Ikast (kunst)
374574
29-04 2023
Kl. 14:00
FC København Brøndby Kunst, KB, P. Bangs Vej
374571
29-04 2023
Kl. 14:15
Esbjerg AC Horsens Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
374568
29-04 2023
Kl. 15:00
Vejle Silkeborg VB Parken
374569
29-04 2023
Kl. 15:15
Randers Freja FC AaB Randers Stadion
374570
29-04 2023
Kl. 15:15
Lyngby OB Lyngby Stadion
374573
29-04 2023
Kl. 15:15
AGF FC Midtjylland AGF's anlæg - Fredensvang
374572
29-04 2023
Kl. 15:30
FC Nordsjælland SønderjyskE Farum Park
374575
06-05 2023
Kl. 14:45
AC Horsens FC Midtjylland Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
374581
06-05 2023
Kl. 14:45
SønderjyskE AGF Banerne ved Haderslev Idrætscenter
374576
06-05 2023
Kl. 15:00
OB Brøndby OB-Ådalen
374577
06-05 2023
Kl. 15:15
Randers Freja FC Vejle Randers Stadion
374578
06-05 2023
Kl. 15:15
AaB FC København AaB's Anlæg
374580
06-05 2023
Kl. 15:15
Lyngby FC Nordsjælland Lyngby Stadion
374579
06-05 2023
Kl. 15:30
Silkeborg Esbjerg JYSK Park (kunstgræs)
374588
13-05 2023
Kl. 14:00
FC København Lyngby Kunst, KB, P. Bangs Vej
374584
13-05 2023
Kl. 14:15
Esbjerg Randers Freja FC Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
374587
13-05 2023
Kl. 14:45
SønderjyskE Silkeborg Banerne ved Haderslev Idrætscenter
374583
13-05 2023
Kl. 15:00
Brøndby AC Horsens Brøndby Stadion
374582
13-05 2023
Kl. 15:15
FC Midtjylland Vejle EDC Arena – Ikast (kunst)
374586
13-05 2023
Kl. 15:15
AGF AaB AGF's anlæg - Fredensvang
374585
13-05 2023
Kl. 15:30
FC Nordsjælland OB Farum Park
374455
21-05 2023
Kl. 15:30
FC Nordsjælland Silkeborg Right to Dream Park
374435
27-05 2023
Kl. 12:30
SønderjyskE FC Nordsjælland Banerne ved Haderslev Idrætscenter
374597
03-06 2023
Kl. 14:15
Esbjerg OB Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
374598
03-06 2023
Kl. 14:45
SønderjyskE FC København Banerne ved Haderslev Idrætscenter
374593
03-06 2023
Kl. 15:00
Brøndby AGF Brøndby Stadion
374594
03-06 2023
Kl. 15:00
Vejle Lyngby VB Parken
374591
03-06 2023
Kl. 15:15
FC Midtjylland FC Nordsjælland EDC Arena – Ikast (kunst)
374592
03-06 2023
Kl. 15:15
AaB AC Horsens AaB's Anlæg
374595
03-06 2023
Kl. 15:30
Silkeborg Randers Freja FC JYSK Park (kunstgræs)
374607
10-06 2023
Kl. 14:00
FC København FC Nordsjælland Kunst, KB, P. Bangs Vej
374599
10-06 2023
Kl. 15:00
Vejle AGF VB Parken
374601
10-06 2023
Kl. 15:00
OB FC Midtjylland OB-Ådalen
374602
10-06 2023
Kl. 15:15
Randers Freja FC AC Horsens Randers Stadion
374603
10-06 2023
Kl. 15:15
AaB SønderjyskE AaB's Anlæg
374606
10-06 2023
Kl. 15:15
Lyngby Esbjerg Lyngby Stadion
374605
10-06 2023
Kl. 15:30
Silkeborg Brøndby JYSK Park (kunstgræs)
374608
17-06 2023
Kl. 15:00
FC Midtjylland FC København EDC Arena – Ikast (kunst)
374609
17-06 2023
Kl. 15:00
AC Horsens OB Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
374610
17-06 2023
Kl. 15:00
Brøndby Randers Freja FC Brøndby Stadion
374611
17-06 2023
Kl. 15:00
Esbjerg AaB Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
374612
17-06 2023
Kl. 15:00
FC Nordsjælland Vejle Farum Park
374613
17-06 2023
Kl. 15:00
AGF Silkeborg AGF's anlæg - Fredensvang
374628
17-06 2023
Kl. 15:00
SønderjyskE Lyngby Banerne ved Haderslev Idrætscenter
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Dansk Boldspil-Union på mail eller på tlf: 4326 2222

Alle uafgjorte kampe i U17 liga og U17 divisionen i sæsonen 2022/2023 afgøres i straffesparkskonkurrence. Holdene er selv ansvarlige for at registrere deres egne spark.

Bemærk at vinderen af straffesparkskonkurrence ved uafgjort får et ekstra point jvf. paragraf 9.1 i propositionerne for Ungdoms-DM.

Log ind