Pokalen 2023 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
416247
ti18-04 2023
18:15 CFK (S4A) IF Bytoften (S4A) Charlotteskolen
2
-
1
18. apr 2023
18:15
CFK (S4A)
2
IF Bytoften (S4A)
1
416249
ti18-04 2023
18:15 IF Hjorten (S4A) Himmelev-Veddelev BK (S4A) Skinderskovgård
7
-
6
18. apr 2023
18:15
IF Hjorten (S4A)
7
Himmelev-Veddelev BK (S4A)
6
416251
ti18-04 2023
18:15 FK Sydsjælland 05 (S4A) Lellinge IF (S4A) Fladsåhallen
6
-
1
18. apr 2023
18:15
FK Sydsjælland 05 (S4A)
6
Lellinge IF (S4A)
1
416237
ti18-04 2023
18:15 Græsted IF (S5) Blistrup SI (S4B) Græsted Stadion
1
-
4
18. apr 2023
18:15
Græsted IF (S5)
1
Blistrup SI (S4B)
4
416239
ti18-04 2023
18:15 B. 82, Virum (S6) Annisse IF (S4A) Fuglsanggårdsskolen
HHT
18. apr 2023
18:15
B. 82, Virum (S6)
Annisse IF (S4A)
HHT
416241
ti18-04 2023
18:15 Hvidebæk IF (S4A) Vipperød BK (S3) Gørlevhallen Kunst
1
-
8
18. apr 2023
18:15
Hvidebæk IF (S4A)
1
Vipperød BK (S3)
8
416245
ti18-04 2023
18:35 Borup IF (S4B) FC Storebælt (S4A) Borup Stadion
2
-
3
18. apr 2023
18:35
Borup IF (S4B)
2
FC Storebælt (S4A)
3
416238
on19-04 2023
18:15 Kokkedal BK (S4B) Store Lyngby IF (S4A) Egedalsbanen
2
-
3
19. apr 2023
18:15
Kokkedal BK (S4B)
2
Store Lyngby IF (S4A)
3
416240
on19-04 2023
18:15 FC Ballerup (S4B) Ramløse IF (S4A) Højagerskolen
4
-
3
19. apr 2023
18:15
FC Ballerup (S4B)
4
Ramløse IF (S4A)
3
416242
on19-04 2023
18:15 Asnæs BK (S5) Kirke Hyllinge IF (S4A) Asnæs Stadion
1
-
0
19. apr 2023
18:15
Asnæs BK (S5)
1
Kirke Hyllinge IF (S4A)
0
416243
on19-04 2023
18:15 Bramsnæs FB (S4B) Jernløse BK (S4A) Bramsnæsvighallen
0
-
2
19. apr 2023
18:15
Bramsnæs FB (S4B)
0
Jernløse BK (S4A)
2
416244
on19-04 2023
18:15 FC4733 (S5) Hårlev BK (S5) Korskildehallen
3
-
0
19. apr 2023
18:15
FC4733 (S5)
3
Hårlev BK (S5)
0
416246
on19-04 2023
18:15 Team AS Fodbold (S4A) Køge Union (S4A) Slaglille Sportsplads
0
-
4
19. apr 2023
18:15
Team AS Fodbold (S4A)
0
Køge Union (S4A)
4
416248
on19-04 2023
18:15 FC Hvidovre (S4B) Høje Gladsaxe IF (S4A) Avedøre Stadion
2
-
0
19. apr 2023
18:15
FC Hvidovre (S4B)
2
Høje Gladsaxe IF (S4A)
0
416252
on19-04 2023
18:15 FC Royal (S6) Vestegnen FK (S4A) Havdrup Idrætscenter
HHT
19. apr 2023
18:15
FC Royal (S6)
Vestegnen FK (S4A)
HHT
416250
on19-04 2023
19:45 Røde Stjerne BK (S4A) Mladost IF (S4A) Lillevang Idrætscenter kunst
7
-
2
19. apr 2023
19:45
Røde Stjerne BK (S4A)
7
Mladost IF (S4A)
2
162078
ti02-05 2023
18:30 Nivå-Kokkedal FK (S3) Ølstykke FC (S2) Karsemosegård
0
-
6
02. maj 2023
18:30
Nivå-Kokkedal FK (S3)
0
Ølstykke FC (S2)
6
162080
ti02-05 2023
18:30 FIF, Hillerød (S3) Lynge-Uggeløse IF (S2) FIF-Stadion Kunstgræs
2
-
3
02. maj 2023
18:30
FIF, Hillerød (S3)
2
Lynge-Uggeløse IF (S2)
3
162081
ti02-05 2023
18:30 IF Hjorten (S4A) Slagslunde-Ganløse IF (S3) Skinderskovgård
1
-
7
02. maj 2023
18:30
IF Hjorten (S4A)
1
Slagslunde-Ganløse IF (S3)
7
162082
ti02-05 2023
18:30 VTF (Vejby/Tisvilde) (S2) Hundested IK (S2) Vejby Idrætsplads
0
-
1
02. maj 2023
18:30
VTF (Vejby/Tisvilde) (S2)
0
Hundested IK (S2)
1
162084
ti02-05 2023
18:30 Slangerup & Omegn IF (S3) Ålholm IF (S3) Slangerup Stadion Kunst
8
-
7
02. maj 2023
18:30
Slangerup & Omegn IF (S3)
8
Ålholm IF (S3)
7
162086
ti02-05 2023
18:30 Annisse IF (S4A) B. 1973, Herlev (S2) Annisse Stadion
6
-
4
02. maj 2023
18:30
Annisse IF (S4A)
6
B. 1973, Herlev (S2)
4
162087
ti02-05 2023
18:30 Blistrup SI (S4B) Måløv BK (S2) Blistruphallen
0
-
3
02. maj 2023
18:30
Blistrup SI (S4B)
0
Måløv BK (S2)
3
162088
ti02-05 2023
18:30 Præstø IF (S3) Benløse IF (S2) Nybolig Stadion Præstø
1
-
6
02. maj 2023
18:30
Præstø IF (S3)
1
Benløse IF (S2)
6
162090
ti02-05 2023
18:30 Toksværd Olstrup Fodbold (S3) IF Frem Bjæverskov (S2) Toksværd Idrætsplads
3
-
4
02. maj 2023
18:30
Toksværd Olstrup Fodbold (S3)
3
IF Frem Bjæverskov (S2)
4
162092
ti02-05 2023
18:30 FC4733 (S5) FK Sydsjælland 05 (S4A) Korskildehallen
0
-
3
02. maj 2023
18:30
FC4733 (S5)
0
FK Sydsjælland 05 (S4A)
3
162094
ti02-05 2023
18:30 FC Storebælt (S4A) Suså IF (S3) Korsør ny Stadion
5
-
2
02. maj 2023
18:30
FC Storebælt (S4A)
5
Suså IF (S3)
2
162096
ti02-05 2023
18:30 Stenlille IF (S3) FC Lejre (S3) Stenlille Stadion
HHT
02. maj 2023
18:30
Stenlille IF (S3)
FC Lejre (S3)
HHT
162098
ti02-05 2023
18:30 Hvalsø IF (S3) VG Fodbold (S2) Hvalsø ny Idrætsplads, Kunstgræs
4
-
6
02. maj 2023
18:30
Hvalsø IF (S3)
4
VG Fodbold (S2)
6
162129
ti02-05 2023
18:30 Gislinge BK (S2) Undløse BK (S2) Gislinge Stadion
5
-
2
02. maj 2023
18:30
Gislinge BK (S2)
5
Undløse BK (S2)
2
162131
ti02-05 2023
18:30 Tølløse BK (S3) FC Kalundborg (S2) Tølløse Stadion
6
-
4
02. maj 2023
18:30
Tølløse BK (S3)
6
FC Kalundborg (S2)
4
162132
ti02-05 2023
18:30 Asnæs BK (S5) Havdrup Fodbold (S2) Asnæs Stadion
7
-
8
02. maj 2023
18:30
Asnæs BK (S5)
7
Havdrup Fodbold (S2)
8
162133
ti02-05 2023
18:30 CFK (S4A) Vipperød BK (S3) Charlotteskolen
2
-
1
02. maj 2023
18:30
CFK (S4A)
2
Vipperød BK (S3)
1
162135
ti02-05 2023
18:30 FC Hvidovre (S4B) B. 77, Rødovre (S2) Avedøre Stadion
1
-
3
02. maj 2023
18:30
FC Hvidovre (S4B)
1
B. 77, Rødovre (S2)
3
162141
ti02-05 2023
18:30 Mosede BK (S3) Rosenhøj BK (S2) Mosede-skolen
3
-
5
02. maj 2023
18:30
Mosede BK (S3)
3
Rosenhøj BK (S2)
5
162142
ti02-05 2023
18:30 Brøndby Strand IK (S3) BK Friheden (S2) Langbjergskolen
3
-
0
02. maj 2023
18:30
Brøndby Strand IK (S3)
3
BK Friheden (S2)
0
162144
ti02-05 2023
18:30 FC Ballerup (S4B) BK Vest, Rødovre (S3) Højagerskolen
3
-
4
02. maj 2023
18:30
FC Ballerup (S4B)
3
BK Vest, Rødovre (S3)
4
162146
ti02-05 2023
18:30 Vestegnen FK (S4A) Lejerbo BK (S3) Vallensbæk Idrætscenter
2
-
3
02. maj 2023
18:30
Vestegnen FK (S4A)
2
Lejerbo BK (S3)
3
162079
on03-05 2023
18:30 Helsinge Fodbold (S2) Virum-Sorgenfri (S2) Helsinge Stadion
2
-
1
03. maj 2023
18:30
Helsinge Fodbold (S2)
2
Virum-Sorgenfri (S2)
1
162083
on03-05 2023
18:30 Store Lyngby IF (S4A) Brede IF (S3) St. Lyngby Stadion
4
-
0
03. maj 2023
18:30
Store Lyngby IF (S4A)
4
Brede IF (S3)
0
162085
on03-05 2023
18:30 Gilleleje FK (S3) IS Skævinge (S2) Nellerupgård Stadion
1
-
2
03. maj 2023
18:30
Gilleleje FK (S3)
1
IS Skævinge (S2)
2
162091
on03-05 2023
18:30 Sørbymagle IF (S3) Faxe Ladeplads IF (S3) Sørbyhallen
7
-
6
03. maj 2023
18:30
Sørbymagle IF (S3)
7
Faxe Ladeplads IF (S3)
6
162093
on03-05 2023
18:30 Holmegaard GB (S2) Dianalund IF (S2) Holmegårdhallen
2
-
3
03. maj 2023
18:30
Holmegaard GB (S2)
2
Dianalund IF (S2)
3
162097
on03-05 2023
18:30 Nykøbing IF (S3) Roskilde United (S3) Kongeengen
0
-
1
03. maj 2023
18:30
Nykøbing IF (S3)
0
Roskilde United (S3)
1
162128
on03-05 2023
18:30 Røde Stjerne BK (S4A) Boldklubben Bæk City (S3) Roskilde IC (Darup)
6
-
3
03. maj 2023
18:30
Røde Stjerne BK (S4A)
6
Boldklubben Bæk City (S3)
3
162130
on03-05 2023
18:30 Jernløse BK (S4A) Fløng-Hedehusene (S3) Jernløse Hallen
3
-
6
03. maj 2023
18:30
Jernløse BK (S4A)
3
Fløng-Hedehusene (S3)
6
162143
on03-05 2023
18:30 Torslunde-Ishøj IF (S3) Nerashté, Ballerup (S2) Ishøj Idrætsplads
2
-
3
03. maj 2023
18:30
Torslunde-Ishøj IF (S3)
2
Nerashté, Ballerup (S2)
3
162145
on03-05 2023
18:30 Hundige BK (S3) INVICTUS XI (S2) Hundige Boldfælled
2
-
1
03. maj 2023
18:30
Hundige BK (S3)
2
INVICTUS XI (S2)
1
162095
ti09-05 2023
18:30 Køge Union (S4A) AIK 65 Strøby Fodbold (S2) Ellemarkskolens bane
3
-
0
09. maj 2023
18:30
Køge Union (S4A)
3
AIK 65 Strøby Fodbold (S2)
0
162134
ti09-05 2023
18:30 Albertslund BS 72 (S2) Ejby IF 1968 (S2) Sportspladsen i Syd
UHT
09. maj 2023
18:30
Albertslund BS 72 (S2)
Ejby IF 1968 (S2)
UHT
162089
ti09-05 2023
19:00 Ejby IF Fodbold (S2) Næstved FC 77 (S2) Ejby Stadion
2
-
3
09. maj 2023
19:00
Ejby IF Fodbold (S2)
2
Næstved FC 77 (S2)
3
146977
ti16-05 2023
19:00 Slangerup & Omegn IF (S3) Rosenhøj BK (S2) Slangerup Stadion Kunst
1
-
3
16. maj 2023
19:00
Slangerup & Omegn IF (S3)
1
Rosenhøj BK (S2)
3
146978
ti16-05 2023
19:00 IS Skævinge (S2) Orient GI (S1) Baunehøj Stadion
4
-
3
16. maj 2023
19:00
IS Skævinge (S2)
4
Orient GI (S1)
3
146979
ti16-05 2023
19:00 Store Lyngby IF (S4A) Ølstykke FC (S2) St. Lyngby Stadion
1
-
6
16. maj 2023
19:00
Store Lyngby IF (S4A)
1
Ølstykke FC (S2)
6
146981
ti16-05 2023
19:00 Ballerup BK (S1) Bagsværd BK (S1) Ballerup Idrætsby
2
-
3
16. maj 2023
19:00
Ballerup BK (S1)
2
Bagsværd BK (S1)
3
146983
ti16-05 2023
19:00 Brøndby Strand IK (S3) Albertslund IF (S1) Langbjergskolen
5
-
0
16. maj 2023
19:00
Brøndby Strand IK (S3)
5
Albertslund IF (S1)
0
146985
ti16-05 2023
19:00 B. 77, Rødovre (S2) Taarbæk IF Sunshine (S1) Valhøj Skole
1
-
3
16. maj 2023
19:00
B. 77, Rødovre (S2)
1
Taarbæk IF Sunshine (S1)
3
146987
ti16-05 2023
19:00 Albertslund BS 72 (S2) Gladsaxe-Hero BK (S1) Sportspladsen i Syd
7
-
6
16. maj 2023
19:00
Albertslund BS 72 (S2)
7
Gladsaxe-Hero BK (S1)
6
146990
ti16-05 2023
19:00 BK Vest, Rødovre (S3) Måløv BK (S2) Espelundens Idrætsanlæg
1
-
4
16. maj 2023
19:00
BK Vest, Rødovre (S3)
1
Måløv BK (S2)
4
146991
ti16-05 2023
19:00 IF Frem Bjæverskov (S2) Svogerslev BK (S1) Bjæverskov Stadion
7
-
6
16. maj 2023
19:00
IF Frem Bjæverskov (S2)
7
Svogerslev BK (S1)
6
146992
ti16-05 2023
19:00 FK Sydsjælland 05 (S4A) Haslev FC (S1) Lov Stadion
1
-
3
16. maj 2023
19:00
FK Sydsjælland 05 (S4A)
1
Haslev FC (S1)
3
146994
ti16-05 2023
19:00 FC Lejre (S3) Tune IF (S1) Osted Stadion
3
-
4
16. maj 2023
19:00
FC Lejre (S3)
3
Tune IF (S1)
4
146996
ti16-05 2023
19:00 FC Storebælt (S4A) VG Fodbold (S2) Korsør ny Stadion
1
-
0
16. maj 2023
19:00
FC Storebælt (S4A)
1
VG Fodbold (S2)
0
146998
ti16-05 2023
19:00 Tølløse BK (S3) Næstved FC 77 (S2) Tølløse Stadion
0
-
3
16. maj 2023
19:00
Tølløse BK (S3)
0
Næstved FC 77 (S2)
3
147063
ti16-05 2023
19:00 CFK (S4A) B. 73, Slagelse (S1) Charlotteskolen
1
-
4
16. maj 2023
19:00
CFK (S4A)
1
B. 73, Slagelse (S1)
4
147064
ti16-05 2023
19:00 Hundige BK (S3) Ørslev GIF (V) (S1) Hundige Boldfælled
7
-
0
16. maj 2023
19:00
Hundige BK (S3)
7
Ørslev GIF (V) (S1)
0
147065
ti16-05 2023
19:00 Fløng-Hedehusene (S3) Svebølle BI 2016 (S1) Hedehusene Idrætspark
3
-
1
16. maj 2023
19:00
Fløng-Hedehusene (S3)
3
Svebølle BI 2016 (S1)
1
146980
on17-05 2023
19:00 Lynge-Uggeløse IF (S2) Stenløse BK (S1) Lynge Idrætsanlæg
1
-
5
17. maj 2023
19:00
Lynge-Uggeløse IF (S2)
1
Stenløse BK (S1)
5
146984
on17-05 2023
19:00 Hundested IK (S2) Vallensbæk IF (S1) Hundested Stadion
1
-
2
17. maj 2023
19:00
Hundested IK (S2)
1
Vallensbæk IF (S1)
2
146986
on17-05 2023
19:00 Lejerbo BK (S3) Værløse (S1) Gungehusskolen
0
-
3
17. maj 2023
19:00
Lejerbo BK (S3)
0
Værløse (S1)
3
146988
on17-05 2023
19:00 Annisse IF (S4A) Helsinge Fodbold (S2) Annisse Stadion
6
-
3
17. maj 2023
19:00
Annisse IF (S4A)
6
Helsinge Fodbold (S2)
3
146989
on17-05 2023
19:00 Frederiksværk FK (S1) Jyllinge FC (S1) Frederiksværk Stadion
3
-
0
17. maj 2023
19:00
Frederiksværk FK (S1)
3
Jyllinge FC (S1)
0
146997
on17-05 2023
19:00 Gislinge BK (S2) Raklev GI (S1) Gislinge Stadion
1
-
3
17. maj 2023
19:00
Gislinge BK (S2)
1
Raklev GI (S1)
3
147024
on17-05 2023
19:00 Køge Union (S4A) Havdrup Fodbold (S2) Ellemarkskolens bane
9
-
0
17. maj 2023
19:00
Køge Union (S4A)
9
Havdrup Fodbold (S2)
0
147066
on17-05 2023
19:30 Roskilde United (S3) Høng GF (S1) Roskilde Idrætspark Kunstgræs
2
-
3
17. maj 2023
19:30
Roskilde United (S3)
2
Høng GF (S1)
3
146993
ti23-05 2023
18:30 Sørbymagle IF (S3) Fårevejle BK (S1) Sørbyhallen
2
-
4
23. maj 2023
18:30
Sørbymagle IF (S3)
2
Fårevejle BK (S1)
4
146995
ti23-05 2023
18:30 Røde Stjerne BK (S4A) TFC Odsherred (S1) Roskilde IC (Darup)
1
-
3
23. maj 2023
18:30
Røde Stjerne BK (S4A)
1
TFC Odsherred (S1)
3
377898
ti23-05 2023
19:00 Ølstykke FC (S2) IF Skjold Birkerød (SS) Ølstykke Stadion
4
-
5
23. maj 2023
19:00
Ølstykke FC (S2)
4
IF Skjold Birkerød (SS)
5
146982
ti23-05 2023
19:00 Slagslunde-Ganløse IF (S3) Nerashté, Ballerup (S2) Gryden
8
-
7
23. maj 2023
19:00
Slagslunde-Ganløse IF (S3)
8
Nerashté, Ballerup (S2)
7
147067
ma29-05 2023
19:00 Dianalund IF (S2) Benløse IF (S2) Dianalund Stadion
8
-
9
29. maj 2023
19:00
Dianalund IF (S2)
8
Benløse IF (S2)
9
377880
ti30-05 2023
19:00 Stenløse BK (S1) Allerød FK (DS) Stenløse Stadion
1
-
4
30. maj 2023
19:00
Stenløse BK (S1)
1
Allerød FK (DS)
4
377881
ti30-05 2023
19:00 Værløse (S1) Liria FK (SS) Værløse Stadion
3
-
1
30. maj 2023
19:00
Værløse (S1)
3
Liria FK (SS)
1
377883
ti30-05 2023
19:00 Tuse IF (SS) Gørslev IF (DS) Tusehallen
2
-
4
30. maj 2023
19:00
Tuse IF (SS)
2
Gørslev IF (DS)
4
377885
ti30-05 2023
19:00 Annisse IF (S4A) Bagsværd BK (S1) Annisse Stadion
1
-
2
30. maj 2023
19:00
Annisse IF (S4A)
1
Bagsværd BK (S1)
2
377887
ti30-05 2023
19:00 Køge Nord FC (SS) Avarta (DS) Rishøj Stadion
2
-
1
30. maj 2023
19:00
Køge Nord FC (SS)
2
Avarta (DS)
1
377888
ti30-05 2023
19:00 Albertslund BS 72 (S2) Ringsted IF (SS) Sportspladsen i Syd
0
-
3
30. maj 2023
19:00
Albertslund BS 72 (S2)
0
Ringsted IF (SS)
3
377889
ti30-05 2023
19:00 B. 73, Slagelse (S1) Herstedøster IC (DS) Stadion Vest
6
-
8
30. maj 2023
19:00
B. 73, Slagelse (S1)
6
Herstedøster IC (DS)
8
377893
ti30-05 2023
19:00 Hundige BK (S3) Taarbæk IF Sunshine (S1) Hundige Boldfælled
1
-
2
30. maj 2023
19:00
Hundige BK (S3)
1
Taarbæk IF Sunshine (S1)
2
377895
ti30-05 2023
19:00 Måløv BK (S2) Avedøre IF (SS) Måløv Idrætspark
1
-
0
30. maj 2023
19:00
Måløv BK (S2)
1
Avedøre IF (SS)
0
377899
ti30-05 2023
19:00 Vordingborg IF (SS) Greve (DS) THUN Arena
1
-
3
30. maj 2023
19:00
Vordingborg IF (SS)
1
Greve (DS)
3
377901
ti30-05 2023
19:00 Næstved FC 77 (S2) Tune IF (S1) Dyrskuepladsen
0
-
2
30. maj 2023
19:00
Næstved FC 77 (S2)
0
Tune IF (S1)
2
377902
ti30-05 2023
19:00 Fredensborg BI (SS) Herlev IF (DS) Fredensborg Stadion
4
-
5
30. maj 2023
19:00
Fredensborg BI (SS)
4
Herlev IF (DS)
5
377903
ti30-05 2023
19:00 Fårevejle BK (S1) TFC Odsherred (S1) Faarevejle Stadion
0
-
3
30. maj 2023
19:00
Fårevejle BK (S1)
0
TFC Odsherred (S1)
3
377879
on31-05 2023
19:00 FC Rudersdal (SS) Frederikssund (DS) Vedbæk Stadion
5
-
7
31. maj 2023
19:00
FC Rudersdal (SS)
5
Frederikssund (DS)
7
377886
on31-05 2023
19:00 Frederiksværk FK (S1) Vallensbæk IF (S1) Frederiksværk Stadion
3
-
4
31. maj 2023
19:00
Frederiksværk FK (S1)
3
Vallensbæk IF (S1)
4
377891
on31-05 2023
19:00 IF Frem Bjæverskov (S2) KFUM, Roskilde (DS) Bjæverskov Stadion
1
-
5
31. maj 2023
19:00
IF Frem Bjæverskov (S2)
1
KFUM, Roskilde (DS)
5
377892
on31-05 2023
19:00 Brøndby Strand IK (S3) Raklev GI (S1) Langbjergskolen
7
-
1
31. maj 2023
19:00
Brøndby Strand IK (S3)
7
Raklev GI (S1)
1
377900
on31-05 2023
19:00 Rosenhøj BK (S2) BSF (SS) Sønderkærskolen
2
-
4
31. maj 2023
19:00
Rosenhøj BK (S2)
2
BSF (SS)
4
377904
on31-05 2023
19:00 Køge Union (S4A) Haslev FC (S1) Ellemarkskolens bane
3
-
2
31. maj 2023
19:00
Køge Union (S4A)
3
Haslev FC (S1)
2
379996
on31-05 2023
19:00 FC Storebælt (S4A) Høng GF (S1) Korsør ny Stadion
3
-
5
31. maj 2023
19:00
FC Storebælt (S4A)
3
Høng GF (S1)
5
379997
on31-05 2023
19:00 Fløng-Hedehusene (S3) Karlslunde IF (DS) Hedehusene Idrætspark
0
-
3
31. maj 2023
19:00
Fløng-Hedehusene (S3)
0
Karlslunde IF (DS)
3
377884
ti06-06 2023
19:00 LSF (DS) Holbæk B&I (DS) Smørum Idrætscenter
3
-
1
06. jun 2023
19:00
LSF (DS)
3
Holbæk B&I (DS)
1
377890
ti06-06 2023
19:00 Hørsholm-Usserød IK (SS) Taastrup FC (SS) Hørsholm Idrætspark
5
-
6
06. jun 2023
19:00
Hørsholm-Usserød IK (SS)
5
Taastrup FC (SS)
6
377894
ti06-06 2023
19:00 IS Skævinge (S2) Glostrup (SS) Baunehøj Stadion
1
-
6
06. jun 2023
19:00
IS Skævinge (S2)
1
Glostrup (SS)
6
377896
ti06-06 2023
19:00 Lundtofte Boldklub (SS) Slagelse B&I (DS) Lundtofte Idrætsplads
2
-
4
06. jun 2023
19:00
Lundtofte Boldklub (SS)
2
Slagelse B&I (DS)
4
377897
ti06-06 2023
19:00 Benløse IF (S2) Solrød FC (SS) Benløsehallen
3
-
0
06. jun 2023
19:00
Benløse IF (S2)
3
Solrød FC (SS)
0
377882
on07-06 2023
19:00 Slagslunde-Ganløse IF (S3) VB 1968 (DS) Gryden
0
-
5
07. jun 2023
19:00
Slagslunde-Ganløse IF (S3)
0
VB 1968 (DS)
5
865752
ti13-06 2023
19:00 Værløse (S1) Glostrup (SS) Værløse Stadion
0
-
8
13. jun 2023
19:00
Værløse (S1)
0
Glostrup (SS)
8
865758
ti13-06 2023
19:00 Måløv BK (S2) Allerød FK (DS) Måløv Idrætspark
0
-
3
13. jun 2023
19:00
Måløv BK (S2)
0
Allerød FK (DS)
3
865761
ti13-06 2023
19:00 Herstedøster IC (DS) Gørslev IF (DS) Herstedøster Stadion
0
-
5
13. jun 2023
19:00
Herstedøster IC (DS)
0
Gørslev IF (DS)
5
865770
ti13-06 2023
19:00 Taarbæk IF Sunshine (S1) BSF (SS) Springforbi fodboldbaner
0
-
1
13. jun 2023
19:00
Taarbæk IF Sunshine (S1)
0
BSF (SS)
1
865757
on14-06 2023
19:00 Tune IF (S1) Slagelse B&I (DS) Tune Stadion
5
-
3
14. jun 2023
19:00
Tune IF (S1)
5
Slagelse B&I (DS)
3
865759
on14-06 2023
19:00 Greve (DS) Karlslunde IF (DS) Greve Idræts Center
2
-
0
14. jun 2023
19:00
Greve (DS)
2
Karlslunde IF (DS)
0
865760
on14-06 2023
19:00 Køge Nord FC (SS) Køge Union (S4A) Rishøj Stadion Kunst
0
-
6
14. jun 2023
19:00
Køge Nord FC (SS)
0
Køge Union (S4A)
6
865762
on14-06 2023
19:00 TFC Odsherred (S1) Taastrup FC (SS) Vig Idrætscenter
0
-
2
14. jun 2023
19:00
TFC Odsherred (S1)
0
Taastrup FC (SS)
2
865763
on14-06 2023
19:00 IF Skjold Birkerød (SS) Herlev IF (DS) Birkerød Stadion
4
-
1
14. jun 2023
19:00
IF Skjold Birkerød (SS)
4
Herlev IF (DS)
1
865753
on14-06 2023
19:15 Bagsværd BK (S1) VB 1968 (DS) Bagsværd Stadion
6
-
0
14. jun 2023
19:15
Bagsværd BK (S1)
6
VB 1968 (DS)
0
865751
ti20-06 2023
19:00 Høng GF (S1) LSF (DS) Hønghallen
0
-
7
20. jun 2023
19:00
Høng GF (S1)
0
LSF (DS)
7
865756
ti20-06 2023
19:00 Ringsted IF (SS) Frederikssund (DS) Ringsted Stadion
2
-
0
20. jun 2023
19:00
Ringsted IF (SS)
2
Frederikssund (DS)
0
865769
on21-06 2023
19:00 Benløse IF (S2) KFUM, Roskilde (DS) Benløsehallen
2
-
6
21. jun 2023
19:00
Benløse IF (S2)
2
KFUM, Roskilde (DS)
6
865748
to22-06 2023
19:00 Brøndby Strand IK (S3) Vallensbæk IF (S1) Langbjergskolen
0
-
2
22. jun 2023
19:00
Brøndby Strand IK (S3)
0
Vallensbæk IF (S1)
2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

1. runde uge 16/17. hold fra S4, S5 og S6 samt 1 hold fra S3 kommer med.
2. runde uge 18/19. hold fra S2 og S3 kommer med.
3. runde uge 20/21. hold fra og S1 kommer med.
4. runde uge 22/23. hold fra SS og DS kommer med.
5. runde uge 24/25.

De 14 vindere af runde 5, går videre til DBUs 1. runde efter sommerferien.

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive idømt bøde.

Lavest rangerende hold har hjemmebane.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

Log ind