U8 piger 5-mands (16) beg- 7.oktober Medaljestævne, Pulje 1 (2023)

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
lørdag den. 07-10 2023
Spillested:
Greve Idræts Center Bane 5-3 Lillevangsvej 88 2670 Greve
897788 10:00 Greve Fodbold (1) Hundige BK Bane 5-3
10:00
Greve Fodbold (1)
Hundige BK
897790 10:00 Faxe Ladeplads IF
!
NB: Faxe Ladeplads IF er taberdømt
Ishøj IF Bane 5-6
10:00
Faxe Ladeplads IF
Ishøj IF
897791 10:20 Vallensbæk IF (2) Greve Fodbold (2) Bane 5-6
10:20
Vallensbæk IF (2)
Greve Fodbold (2)
897792 10:20 Køge BK Vallensbæk IF (1) Bane 5-3
10:20
Køge BK
Vallensbæk IF (1)
897793 10:40 Hundige BK Faxe Ladeplads IF Bane 5-3
10:40
Hundige BK
Faxe Ladeplads IF
897795 10:40 Ishøj IF Vallensbæk IF (2) Bane 5-6
10:40
Ishøj IF
Vallensbæk IF (2)
897796 11:00 Vallensbæk IF (1) Greve Fodbold (1) Bane 5-3
11:00
Vallensbæk IF (1)
Greve Fodbold (1)
897794 11:00 Greve Fodbold (2) Køge BK Bane 5-6
11:00
Greve Fodbold (2)
Køge BK
897797 11:20 Greve Fodbold (1) Faxe Ladeplads IF Bane 5-6
11:20
Greve Fodbold (1)
Faxe Ladeplads IF
897798 11:20 Hundige BK Ishøj IF Bane 5-3
11:20
Hundige BK
Ishøj IF
897799 11:40 Vallensbæk IF (2) Køge BK Bane 5-6
11:40
Vallensbæk IF (2)
Køge BK
897800 11:40 Greve Fodbold (2) Vallensbæk IF (1) Bane 5-3
11:40
Greve Fodbold (2)
Vallensbæk IF (1)
897801 12:00 Greve Fodbold (1) Vallensbæk IF (2) Bane 5-3
12:00
Greve Fodbold (1)
Vallensbæk IF (2)
897802 12:00 Hundige BK Greve Fodbold (2) Bane 5-6
12:00
Hundige BK
Greve Fodbold (2)
897803 12:20 Faxe Ladeplads IF Køge BK Bane 5-3
12:20
Faxe Ladeplads IF
Køge BK
897804 12:20 Ishøj IF Vallensbæk IF (1) Bane 5-6
12:20
Ishøj IF
Vallensbæk IF (1)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Nye regler i børnefodbold: https://www.dbusjaelland.dk/nyheder/2023/august/nye-regler-i-boernefodbold-det-hurtige-overblik/

Bemærk at der spilles på to 5-mandsbaner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau.

Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på clan@dbusjaelland.dk

Der er medaljer til alle spillere. 5-mands: 8 medaljer pr. hold. 
Medaljerne bliver leveret til værtsklubben. Der kommer nærmere info til værtsklubben.

Log ind