Herre Senior Mester 7:7 Efterår (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
160637
ma21-08 2023
20:15 Sundby Bk. Union Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
4
21. aug 2023
20:15
Sundby Bk.
0
Union
4
160605
ti22-08 2023
19:30 FC One Team Fremad Valby Valby Idrætspark
3
-
5
22. aug 2023
19:30
FC One Team
3
Fremad Valby
5
160624
ti22-08 2023
19:30 Únigadores Sports Club Nørrebro United Valby Idrætspark
2
-
3
22. aug 2023
19:30
Únigadores Sports Club
2
Nørrebro United
3
160606
to24-08 2023
20:30 KB Teatro Kapital Kunst, KB, P. Bangs Vej
0
-
1
24. aug 2023
20:30
KB
0
Teatro Kapital
1
160639
ti29-08 2023
19:30 FC Sukkerbold Sundby Bk. Valby Idrætspark
UHT
29. aug 2023
19:30
FC Sukkerbold
Sundby Bk.
UHT
160764
ti29-08 2023
19:30 Teatro Kapital FC One Team Valby Idrætspark
3
-
2
29. aug 2023
19:30
Teatro Kapital
3
FC One Team
2
160763
on30-08 2023
19:15 Fremad Valby FB Valby Idrætspark
5
-
2
30. aug 2023
19:15
Fremad Valby
5
FB
2
160766
on30-08 2023
20:00 Union Únigadores Sports Club Grøndal Multicenter
4
-
2
30. aug 2023
20:00
Union
4
Únigadores Sports Club
2
160765
02-09 2023
13:00 Nørrebro United KB Nørrebroparken
2
-
1
02. sep 2023
13:00
Nørrebro United
2
KB
1
160774
ma04-09 2023
20:15 Sundby Bk. Únigadores Sports Club Kløvermarkens Idrætsanlæg
7
-
4
04. sep 2023
20:15
Sundby Bk.
7
Únigadores Sports Club
4
160767
ti05-09 2023
19:30 FC Sukkerbold Fremad Valby Valby Idrætspark
2
-
3
05. sep 2023
19:30
FC Sukkerbold
2
Fremad Valby
3
160771
ti05-09 2023
19:30 FC One Team Nørrebro United Valby Idrætspark
2
-
1
05. sep 2023
19:30
FC One Team
2
Nørrebro United
1
160776
ti12-09 2023
19:30 Teatro Kapital FC Sukkerbold Valby Idrætspark
7
-
1
12. sep 2023
19:30
Teatro Kapital
7
FC Sukkerbold
1
160777
ti12-09 2023
19:30 Únigadores Sports Club KB Valby Idrætspark
4
-
2
12. sep 2023
19:30
Únigadores Sports Club
4
KB
2
160779
on13-09 2023
20:00 Union FC One Team Genforeningspladsen
0
-
3
13. sep 2023
20:00
Union
0
FC One Team
3
160778
16-09 2023
16:00 Nørrebro United FB Nørrebroparken
3
-
5
16. sep 2023
16:00
Nørrebro United
3
FB
5
160784
ma18-09 2023
20:15 Sundby Bk. KB Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
1
18. sep 2023
20:15
Sundby Bk.
2
KB
1
160780
ti19-09 2023
19:30 FC Sukkerbold Nørrebro United Valby Idrætspark
5
-
2
19. sep 2023
19:30
FC Sukkerbold
5
Nørrebro United
2
160781
ti19-09 2023
19:30 FC One Team Únigadores Sports Club Valby Idrætspark
3
-
2
19. sep 2023
19:30
FC One Team
3
Únigadores Sports Club
2
160782
on20-09 2023
19:15 Fremad Valby Teatro Kapital Valby Idrætspark
5
-
4
20. sep 2023
19:15
Fremad Valby
5
Teatro Kapital
4
160783
fr22-09 2023
18:15 FB Union Jens Jessens Vej
3
-
1
22. sep 2023
18:15
FB
3
Union
1
160786
ti26-09 2023
19:30 Teatro Kapital Sundby Bk. Valby Idrætspark
1
-
3
26. sep 2023
19:30
Teatro Kapital
1
Sundby Bk.
3
160787
ti26-09 2023
19:30 Únigadores Sports Club FB Valby Idrætspark
6
-
5
26. sep 2023
19:30
Únigadores Sports Club
6
FB
5
160789
on27-09 2023
20:00 Union FC Sukkerbold Genforeningspladsen
3
-
5
27. sep 2023
20:00
Union
3
FC Sukkerbold
5
160785
on27-09 2023
20:30 KB FC One Team Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
3
27. sep 2023
20:30
KB
4
FC One Team
3
160788
01-10 2023
13:00 Nørrebro United Fremad Valby Nørrebroparken
5
-
12
01. okt 2023
13:00
Nørrebro United
5
Fremad Valby
12
161259
ma02-10 2023
20:15 Sundby Bk. FC One Team Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
2
02. okt 2023
20:15
Sundby Bk.
2
FC One Team
2
160792
ti03-10 2023
19:30 Teatro Kapital Nørrebro United Valby Idrætspark
7
-
2
03. okt 2023
19:30
Teatro Kapital
7
Nørrebro United
2
160791
on04-10 2023
19:15 Fremad Valby Union Valby Idrætspark
3
-
3
04. okt 2023
19:15
Fremad Valby
3
Union
3
160793
fr06-10 2023
18:15 FB KB Jens Jessens Vej
1
-
0
06. okt 2023
18:15
FB
1
KB
0
161865
ma09-10 2023
20:15 Sundby Bk. Nørrebro United Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
4
09. okt 2023
20:15
Sundby Bk.
0
Nørrebro United
4
161260
ti10-10 2023
19:30 FC One Team FB Valby Idrætspark
2
-
3
10. okt 2023
19:30
FC One Team
2
FB
3
161864
ti10-10 2023
19:30 Únigadores Sports Club Fremad Valby Valby Idrætspark
3
-
7
10. okt 2023
19:30
Únigadores Sports Club
3
Fremad Valby
7
161867
on11-10 2023
20:00 Union Teatro Kapital Genforeningspladsen
4
-
2
11. okt 2023
20:00
Union
4
Teatro Kapital
2
161863
to12-10 2023
20:30 KB FC Sukkerbold Kunst, KB, P. Bangs Vej
6
-
4
12. okt 2023
20:30
KB
6
FC Sukkerbold
4
160773
fr13-10 2023
18:15 FB Teatro Kapital Jens Jessens Vej
7
-
3
13. okt 2023
18:15
FB
7
Teatro Kapital
3
160772
on18-10 2023
19:00 KB Union Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
1
18. okt 2023
19:00
KB
3
Union
1
160775
on18-10 2023
20:30 Fremad Valby Sundby Bk. Valby Idrætspark
6
-
3
18. okt 2023
20:30
Fremad Valby
6
Sundby Bk.
3
160636
on18-10 2023
20:30 FB FC Sukkerbold Jens Jessens Vej
4
-
4
18. okt 2023
20:30
FB
4
FC Sukkerbold
4
160790
22-10 2023
12:00 FC Sukkerbold Únigadores Sports Club Valby Idrætspark
4
-
5
22. okt 2023
12:00
FC Sukkerbold
4
Únigadores Sports Club
5
161868
ti24-10 2023
19:30 FC Sukkerbold FC One Team Valby Idrætspark
5
-
1
24. okt 2023
19:30
FC Sukkerbold
5
FC One Team
1
161872
ti24-10 2023
19:30 Teatro Kapital Únigadores Sports Club Valby Idrætspark
1
-
5
24. okt 2023
19:30
Teatro Kapital
1
Únigadores Sports Club
5
161869
on25-10 2023
19:15 Fremad Valby KB Valby Idrætspark
3
-
3
25. okt 2023
19:15
Fremad Valby
3
KB
3
161878
fr27-10 2023
18:15 FB Sundby Bk. Jens Jessens Vej
4
-
4
27. okt 2023
18:15
FB
4
Sundby Bk.
4
161891
28-10 2023
14:30 Nørrebro United Union Nørrebroparken
3
-
4
28. okt 2023
14:30
Nørrebro United
3
Union
4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
Ingen

Nedrykning:
Nr. 8,9 og 10 rykker ned

Log ind