Herre Senior 1 7:7 Efterår, P1 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
161893
ma21-08 2023
18:00 BK Viktoria Skovshoved IF Fælledparken
21. aug 2023
18:00
BK Viktoria
Skovshoved IF
161892
ti22-08 2023
20:00 Union 2 Fremad Valby 2 Genforeningspladsen
2
-
1
22. aug 2023
20:00
Union 2
2
Fremad Valby 2
1
161896
on23-08 2023
20:00 Fremad Amager FB 5 Sundby Idrætspark
9
-
0
23. aug 2023
20:00
Fremad Amager
9
FB 5
0
161894
26-08 2023
16:00 FA 2000 Nørrebro United 2 Jens Jessens Vej
UHT
26. aug 2023
16:00
FA 2000
Nørrebro United 2
UHT
161895
27-08 2023
16:00 FB 2 Klub 14 Jens Jessens Vej
0
-
1
27. aug 2023
16:00
FB 2
0
Klub 14
1
161897
ma28-08 2023
19:15 Klub 14 Fremad Amager Valby Idrætspark
0
-
2
28. aug 2023
19:15
Klub 14
0
Fremad Amager
2
161899
ma28-08 2023
20:30 Skovshoved IF Union 2 Skovshoved I P
1
-
3
28. aug 2023
20:30
Skovshoved IF
1
Union 2
3
161901
ti29-08 2023
20:30 FB 5 FA 2000 Jens Jessens Vej
1
-
5
29. aug 2023
20:30
FB 5
1
FA 2000
5
161898
on30-08 2023
18:00 Fremad Valby 2 FB 2 Valby Idrætspark
6
-
2
30. aug 2023
18:00
Fremad Valby 2
6
FB 2
2
161900
fr01-09 2023
18:30 Nørrebro United 2 BK Viktoria Nørrebroparken
HMH
01. sep 2023
18:30
Nørrebro United 2
BK Viktoria
HMH
161902
ma04-09 2023
19:15 Klub 14 Fremad Valby 2 Valby Idrætspark
2
-
2
04. sep 2023
19:15
Klub 14
2
Fremad Valby 2
2
161904
ti05-09 2023
18:00 BK Viktoria FB 5 Fælledparken
1
-
4
05. sep 2023
18:00
BK Viktoria
1
FB 5
4
161903
ti05-09 2023
20:00 Union 2 Nørrebro United 2 Genforeningspladsen
2
-
1
05. sep 2023
20:00
Union 2
2
Nørrebro United 2
1
161906
on06-09 2023
20:00 Fremad Amager FA 2000 Sundby Idrætspark
0
-
0
06. sep 2023
20:00
Fremad Amager
0
FA 2000
0
161905
10-09 2023
12:00 FB 2 Skovshoved IF Jens Jessens Vej
2
-
1
10. sep 2023
12:00
FB 2
2
Skovshoved IF
1
161908
ma11-09 2023
20:30 Skovshoved IF Klub 14 Skovshoved I P
0
-
2
11. sep 2023
20:30
Skovshoved IF
0
Klub 14
2
161909
ma11-09 2023
20:30 FA 2000 BK Viktoria Jens Jessens Vej
7
-
2
11. sep 2023
20:30
FA 2000
7
BK Viktoria
2
161907
on13-09 2023
18:00 Fremad Valby 2 Fremad Amager Valby Idrætspark
1
-
5
13. sep 2023
18:00
Fremad Valby 2
1
Fremad Amager
5
166033
on13-09 2023
20:15 FB 5 Union 2 Frederiksberg IP, kunst
1
-
2
13. sep 2023
20:15
FB 5
1
Union 2
2
165884
fr15-09 2023
18:30 Nørrebro United 2 FB 2 Nørrebroparken
4
-
3
15. sep 2023
18:30
Nørrebro United 2
4
FB 2
3
166034
ma18-09 2023
19:15 Klub 14 Nørrebro United 2 Valby Idrætspark
3
-
0
18. sep 2023
19:15
Klub 14
3
Nørrebro United 2
0
166035
ti19-09 2023
20:00 Union 2 FA 2000 Genforeningspladsen
1
-
3
19. sep 2023
20:00
Union 2
1
FA 2000
3
166038
on20-09 2023
20:00 Fremad Amager BK Viktoria Sundby Idrætspark
UHT
20. sep 2023
20:00
Fremad Amager
BK Viktoria
UHT
166036
on20-09 2023
20:30 Fremad Valby 2 Skovshoved IF Valby Idrætspark
UHT
20. sep 2023
20:30
Fremad Valby 2
Skovshoved IF
UHT
166040
ma25-09 2023
20:30 Skovshoved IF Fremad Amager Skovshoved I P
2
-
3
25. sep 2023
20:30
Skovshoved IF
2
Fremad Amager
3
166043
on27-09 2023
20:30 FB 5 Klub 14 Jens Jessens Vej
2
-
4
27. sep 2023
20:30
FB 5
2
Klub 14
4
166039
30-09 2023
11:15 BK Viktoria Union 2 Fælledparken
2
-
5
30. sep 2023
11:15
BK Viktoria
2
Union 2
5
166041
30-09 2023
16:00 FA 2000 FB 2 Jens Jessens Vej
UHT
30. sep 2023
16:00
FA 2000
FB 2
UHT
166042
01-10 2023
14:30 Nørrebro United 2 Fremad Valby 2 Nørrebroparken
2
-
4
01. okt 2023
14:30
Nørrebro United 2
2
Fremad Valby 2
4
166044
ma02-10 2023
19:15 Klub 14 FA 2000 Valby Idrætspark
1
-
3
02. okt 2023
19:15
Klub 14
1
FA 2000
3
166046
ma02-10 2023
20:30 Skovshoved IF Nørrebro United 2 Skovshoved I P
HHT
02. okt 2023
20:30
Skovshoved IF
Nørrebro United 2
HHT
166047
ti03-10 2023
20:30 FB 2 BK Viktoria Jens Jessens Vej
UHT
03. okt 2023
20:30
FB 2
BK Viktoria
UHT
166045
on04-10 2023
18:00 Fremad Valby 2 FB 5 Valby Idrætspark
4
-
2
04. okt 2023
18:00
Fremad Valby 2
4
FB 5
2
166048
on04-10 2023
20:00 Fremad Amager Union 2 Sundby Idrætspark
3
-
3
04. okt 2023
20:00
Fremad Amager
3
Union 2
3
166049
ti10-10 2023
20:00 Union 2 FB 2 Genforeningspladsen
3
-
5
10. okt 2023
20:00
Union 2
3
FB 2
5
166053
ti10-10 2023
20:30 FB 5 Skovshoved IF Jens Jessens Vej
UHT
10. okt 2023
20:30
FB 5
Skovshoved IF
UHT
166052
on11-10 2023
20:00 Fremad Amager Nørrebro United 2 Sundby Idrætspark
1
-
1
11. okt 2023
20:00
Fremad Amager
1
Nørrebro United 2
1
166050
14-10 2023
10:00 BK Viktoria Klub 14 Fælledparken
0
-
3
14. okt 2023
10:00
BK Viktoria
0
Klub 14
3
166051
14-10 2023
16:00 FA 2000 Fremad Valby 2 Jens Jessens Vej
1
-
7
14. okt 2023
16:00
FA 2000
1
Fremad Valby 2
7
166037
to19-10 2023
20:30 FB 2 FB 5 Jens Jessens Vej
5
-
2
19. okt 2023
20:30
FB 2
5
FB 5
2
166054
ma23-10 2023
19:15 Klub 14 Union 2 Valby Idrætspark
3
-
1
23. okt 2023
19:15
Klub 14
3
Union 2
1
166057
ma23-10 2023
20:00 Fremad Amager FB 2 Sundby Idrætspark
4
-
0
23. okt 2023
20:00
Fremad Amager
4
FB 2
0
166056
ma23-10 2023
20:30 Skovshoved IF FA 2000 Skovshoved I P
HHT
23. okt 2023
20:30
Skovshoved IF
FA 2000
HHT
166055
on25-10 2023
18:00 Fremad Valby 2 BK Viktoria Valby Idrætspark
UHT
25. okt 2023
18:00
Fremad Valby 2
BK Viktoria
UHT
166058
fr27-10 2023
18:30 Nørrebro United 2 FB 5 Nørrebroparken
7
-
0
27. okt 2023
18:30
Nørrebro United 2
7
FB 5
0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De tre bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 2 puljer rykker op

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 2 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 8,9 og 10 i begge puljer rykker ned

Log ind