Herre Senior 2 7:7 Efterår, P1 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
169397
fr25-08 2023
18:30 FB 9 Union 4 Jens Jessens Vej
6
-
4
25. aug 2023
18:30
FB 9
6
Union 4
4
169495
26-08 2023
11:30 Skjold 5 FA 2000 4 Lundehusparken
3
-
4
26. aug 2023
11:30
Skjold 5
3
FA 2000 4
4
169496
26-08 2023
12:00 FC Ryparken FB 7 Ryparken Idrætsanlæg
3
-
3
26. aug 2023
12:00
FC Ryparken
3
FB 7
3
168115
27-08 2023
15:45 Hekla HB 2 Hekla Park
2
-
3
27. aug 2023
15:45
Hekla
2
HB 2
3
169398
ti29-08 2023
19:00 Amager FF KFB Kastrup IA ved Diget
2
-
4
29. aug 2023
19:00
Amager FF
2
KFB
4
169498
to31-08 2023
19:15 HB 2 Skjold 5 Fælledparken
5
-
2
31. aug 2023
19:15
HB 2
5
Skjold 5
2
169499
fr01-09 2023
18:00 Union 4 Hekla Genforeningspladsen
4
-
5
01. sep 2023
18:00
Union 4
4
Hekla
5
169514
fr01-09 2023
18:15 FB 7 Amager FF Jens Jessens Vej
4
-
4
01. sep 2023
18:15
FB 7
4
Amager FF
4
169497
02-09 2023
16:00 FA 2000 4 FC Ryparken Jens Jessens Vej
4
-
2
02. sep 2023
16:00
FA 2000 4
4
FC Ryparken
2
169517
ti05-09 2023
20:30 FB 9 FB 7 Jens Jessens Vej
2
-
6
05. sep 2023
20:30
FB 9
2
FB 7
6
169518
09-09 2023
11:30 Skjold 5 Union 4 Lundehusparken
4
-
6
09. sep 2023
11:30
Skjold 5
4
Union 4
6
169519
09-09 2023
12:00 FC Ryparken Amager FF Ryparken Idrætsanlæg
0
-
1
09. sep 2023
12:00
FC Ryparken
0
Amager FF
1
169515
09-09 2023
16:00 FA 2000 4 HB 2 Jens Jessens Vej
3
-
1
09. sep 2023
16:00
FA 2000 4
3
HB 2
1
169516
10-09 2023
15:00 Hekla KFB Hekla Park
1
-
5
10. sep 2023
15:00
Hekla
1
KFB
5
169520
to14-09 2023
20:45 HB 2 FC Ryparken Ryparken Idrætsanlæg
1
-
1
14. sep 2023
20:45
HB 2
1
FC Ryparken
1
169521
fr15-09 2023
18:00 Union 4 FA 2000 4 Genforeningspladsen
4
-
5
15. sep 2023
18:00
Union 4
4
FA 2000 4
5
169522
17-09 2023
12:00 Amager FF FB 9 Kastrup IA ved Diget
3
-
4
17. sep 2023
12:00
Amager FF
3
FB 9
4
169500
on20-09 2023
17:30 KFB FB 9 Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT
20. sep 2023
17:30
KFB
FB 9
UHT
169527
to21-09 2023
20:45 HB 2 Union 4 Ryparken Idrætsanlæg
5
-
2
21. sep 2023
20:45
HB 2
5
Union 4
2
169528
fr22-09 2023
19:30 Skjold 5 FB 7 Lundehusparken
3
-
2
22. sep 2023
19:30
Skjold 5
3
FB 7
2
169529
23-09 2023
12:00 FC Ryparken FB 9 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
1
23. sep 2023
12:00
FC Ryparken
2
FB 9
1
169525
23-09 2023
16:00 FA 2000 4 KFB Jens Jessens Vej
5
-
1
23. sep 2023
16:00
FA 2000 4
5
KFB
1
169534
fr29-09 2023
18:15 FB 7 FA 2000 4 Jens Jessens Vej
4
-
7
29. sep 2023
18:15
FB 7
4
FA 2000 4
7
169531
30-09 2023
14:00 Union 4 FC Ryparken Genforeningspladsen
3
-
2
30. sep 2023
14:00
Union 4
3
FC Ryparken
2
169530
30-09 2023
16:00 FB 9 Hekla Jens Jessens Vej
6
-
3
30. sep 2023
16:00
FB 9
6
Hekla
3
169532
01-10 2023
12:00 Amager FF Skjold 5 Kastrup IA ved Diget
6
-
3
01. okt 2023
12:00
Amager FF
6
Skjold 5
3
169533
01-10 2023
12:30 KFB HB 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
5
-
1
01. okt 2023
12:30
KFB
5
HB 2
1
169538
fr06-10 2023
18:15 Skjold 5 FB 9 Lundehusparken
3
-
4
06. okt 2023
18:15
Skjold 5
3
FB 9
4
169537
fr06-10 2023
19:30 Union 4 KFB Genforeningspladsen
11
-
5
06. okt 2023
19:30
Union 4
11
KFB
5
169535
07-10 2023
14:00 FA 2000 4 Amager FF Jens Jessens Vej
2
-
8
07. okt 2023
14:00
FA 2000 4
2
Amager FF
8
169539
07-10 2023
14:00 FC Ryparken Hekla Ryparken Idrætsanlæg
UHT
07. okt 2023
14:00
FC Ryparken
Hekla
UHT
169536
08-10 2023
13:45 HB 2 FB 7 Fælledparken
5
-
3
08. okt 2023
13:45
HB 2
5
FB 7
3
169524
on11-10 2023
19:30 Hekla FB 7 Hekla Park
UMH
11. okt 2023
19:30
Hekla
FB 7
UMH
169541
14-10 2023
12:00 FB 9 FA 2000 4 Jens Jessens Vej
4
-
4
14. okt 2023
12:00
FB 9
4
FA 2000 4
4
169543
14-10 2023
14:00 FC Ryparken KFB Ryparken Idrætsanlæg
1
-
4
14. okt 2023
14:00
FC Ryparken
1
KFB
4
169542
15-10 2023
12:00 Amager FF HB 2 Kastrup IA ved Diget
2
-
1
15. okt 2023
12:00
Amager FF
2
HB 2
1
169540
15-10 2023
15:00 Hekla Skjold 5 Hekla Park
5
-
4
15. okt 2023
15:00
Hekla
5
Skjold 5
4
169526
on18-10 2023
19:30 Hekla Amager FF Hekla Park
6
-
4
18. okt 2023
19:30
Hekla
6
Amager FF
4
169523
22-10 2023
12:30 KFB Skjold 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
2
22. okt 2023
12:30
KFB
2
Skjold 5
2
169544
ti24-10 2023
20:30 FB 7 Union 4 Jens Jessens Vej
7
-
10
24. okt 2023
20:30
FB 7
7
Union 4
10
169546
to26-10 2023
20:45 HB 2 FB 9 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
2
26. okt 2023
20:45
HB 2
2
FB 9
2
169547
fr27-10 2023
18:00 Union 4 Amager FF Genforeningspladsen
HHT
27. okt 2023
18:00
Union 4
Amager FF
HHT
169548
fr27-10 2023
18:15 Skjold 5 FC Ryparken Lundehusparken
1
-
3
27. okt 2023
18:15
Skjold 5
1
FC Ryparken
3
169545
28-10 2023
16:00 FA 2000 4 Hekla Jens Jessens Vej
UHT
28. okt 2023
16:00
FA 2000 4
Hekla
UHT
169549
29-10 2023
12:30 KFB FB 7 Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT
29. okt 2023
12:30
KFB
FB 7
UHT
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 4 puljer rykker op

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 2 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 8,9 og 10 i alle 4 puljer rykker ned

Log ind