Herre Senior 2 7:7 Efterår, P3 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
170145
on23-08 2023
19:00 Frem 2 FB 8 Valby Idrætspark
1
-
4
23. aug 2023
19:00
Frem 2
1
FB 8
4
170142
on23-08 2023
20:30 KB 3 Fremad Valby 4 Kunst, KB, P. Bangs Vej
0
-
0
23. aug 2023
20:30
KB 3
0
Fremad Valby 4
0
170143
to24-08 2023
20:30 SSB Viktoria 2 Valby Idrætspark
0
-
5
24. aug 2023
20:30
SSB
0
Viktoria 2
5
170144
26-08 2023
12:45 Skjold 4 FC Culpa Lundehusparken
0
-
1
26. aug 2023
12:45
Skjold 4
0
FC Culpa
1
170141
26-08 2023
14:00 FB 11 HB 3 Jens Jessens Vej
6
-
2
26. aug 2023
14:00
FB 11
6
HB 3
2
170147
ma28-08 2023
19:15 HB 3 Skjold 4 Fælledparken
5
-
2
28. aug 2023
19:15
HB 3
5
Skjold 4
2
170150
ti29-08 2023
19:00 FB 8 SSB Jens Jessens Vej
4
-
4
29. aug 2023
19:00
FB 8
4
SSB
4
170146
on30-08 2023
18:15 Frem 2 FC Culpa Valby Idrætspark
7
-
1
30. aug 2023
18:15
Frem 2
7
FC Culpa
1
170148
03-09 2023
13:00 Fremad Valby 4 FB 11 Valby Idrætspark
4
-
0
03. sep 2023
13:00
Fremad Valby 4
4
FB 11
0
170153
ma04-09 2023
20:30 KB 3 FB 8 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
2
04. sep 2023
20:30
KB 3
3
FB 8
2
170155
on06-09 2023
19:30 Frem 2 SSB Valby Idrætspark
1
-
4
06. sep 2023
19:30
Frem 2
1
SSB
4
170149
to07-09 2023
18:00 Viktoria 2 KB 3 Fælledparken
4
-
1
07. sep 2023
18:00
Viktoria 2
4
KB 3
1
170151
to07-09 2023
19:30 FC Culpa HB 3 Valby Idrætspark
2
-
4
07. sep 2023
19:30
FC Culpa
2
HB 3
4
170154
09-09 2023
12:45 Skjold 4 Fremad Valby 4 Lundehusparken
HHT
09. sep 2023
12:45
Skjold 4
Fremad Valby 4
HHT
170152
09-09 2023
16:00 FB 11 Viktoria 2 Jens Jessens Vej
1
-
13
09. sep 2023
16:00
FB 11
1
Viktoria 2
13
170158
ma11-09 2023
20:15 SSB KB 3 Bavnehøj Idrætsanlæg
3
-
1
11. sep 2023
20:15
SSB
3
KB 3
1
170159
ti12-09 2023
18:00 Viktoria 2 Skjold 4 Fælledparken
3
-
1
12. sep 2023
18:00
Viktoria 2
3
Skjold 4
1
170160
ti12-09 2023
19:00 FB 8 FB 11 Jens Jessens Vej
1
-
2
12. sep 2023
19:00
FB 8
1
FB 11
2
170156
16-09 2023
13:45 HB 3 Frem 2 Fælledparken
1
-
4
16. sep 2023
13:45
HB 3
1
Frem 2
4
170157
17-09 2023
13:00 Fremad Valby 4 FC Culpa Valby Idrætspark
1
-
2
17. sep 2023
13:00
Fremad Valby 4
1
FC Culpa
2
608201
on20-09 2023
19:00 Frem 2 KB 3 Valby Idrætspark
4
-
3
20. sep 2023
19:00
Frem 2
4
KB 3
3
170164
to21-09 2023
18:30 Skjold 4 FB 8 Fælledparken
0
-
2
21. sep 2023
18:30
Skjold 4
0
FB 8
2
170161
to21-09 2023
19:30 FC Culpa Viktoria 2 Valby Idrætspark
1
-
2
21. sep 2023
19:30
FC Culpa
1
Viktoria 2
2
170162
to21-09 2023
20:30 FB 11 SSB Jens Jessens Vej
4
-
2
21. sep 2023
20:30
FB 11
4
SSB
2
608207
ti26-09 2023
19:00 FB 8 FC Culpa Jens Jessens Vej
5
-
0
26. sep 2023
19:00
FB 8
5
FC Culpa
0
608202
on27-09 2023
20:30 KB 3 FB 11 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
3
27. sep 2023
20:30
KB 3
2
FB 11
3
608205
30-09 2023
10:00 Viktoria 2 HB 3 Fælledparken
2
-
2
30. sep 2023
10:00
Viktoria 2
2
HB 3
2
608203
30-09 2023
12:00 Fremad Valby 4 Frem 2 Valby Idrætspark
2
-
3
30. sep 2023
12:00
Fremad Valby 4
2
Frem 2
3
608204
30-09 2023
16:00 SSB Skjold 4 Bavnehøj Idrætsanlæg
3
-
6
30. sep 2023
16:00
SSB
3
Skjold 4
6
608208
to05-10 2023
19:30 FC Culpa SSB Valby Idrætspark
4
-
7
05. okt 2023
19:30
FC Culpa
4
SSB
7
170174
07-10 2023
12:00 Frem 2 FB 11 Valby Idrætspark
2
-
1
07. okt 2023
12:00
Frem 2
2
FB 11
1
170165
07-10 2023
12:45 Skjold 4 KB 3 Lundehusparken
6
-
2
07. okt 2023
12:45
Skjold 4
6
KB 3
2
608210
08-10 2023
12:00 Fremad Valby 4 Viktoria 2 Valby Idrætspark
2
-
2
08. okt 2023
12:00
Fremad Valby 4
2
Viktoria 2
2
170214
ti10-10 2023
19:00 FB 8 Fremad Valby 4 Jens Jessens Vej
6
-
3
10. okt 2023
19:00
FB 8
6
Fremad Valby 4
3
170190
on11-10 2023
20:30 KB 3 FC Culpa Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
6
11. okt 2023
20:30
KB 3
3
FC Culpa
6
170191
fr13-10 2023
18:30 SSB HB 3 Bavnehøj Idrætsanlæg
1
-
5
13. okt 2023
18:30
SSB
1
HB 3
5
170188
14-10 2023
14:00 FB 11 Skjold 4 Jens Jessens Vej
3
-
5
14. okt 2023
14:00
FB 11
3
Skjold 4
5
170193
14-10 2023
15:30 Frem 2 Viktoria 2 Valby Idrætspark
1
-
4
14. okt 2023
15:30
Frem 2
1
Viktoria 2
4
170163
22-10 2023
11:15 HB 3 Fremad Valby 4 Fælledparken
0
-
2
22. okt 2023
11:15
HB 3
0
Fremad Valby 4
2
608209
on25-10 2023
21:00 HB 3 FB 8 Ryparken Idrætsanlæg
UHT
25. okt 2023
21:00
HB 3
FB 8
UHT
170217
to26-10 2023
19:30 FC Culpa FB 11 Valby Idrætspark
5
-
1
26. okt 2023
19:30
FC Culpa
5
FB 11
1
170221
28-10 2023
10:00 Fremad Valby 4 SSB Valby Idrætspark
UHT
28. okt 2023
10:00
Fremad Valby 4
SSB
UHT
170229
28-10 2023
10:00 Viktoria 2 FB 8 Fælledparken
0
-
8
28. okt 2023
10:00
Viktoria 2
0
FB 8
8
170223
28-10 2023
12:45 Skjold 4 Frem 2 Lundehusparken
5
-
2
28. okt 2023
12:45
Skjold 4
5
Frem 2
2
170220
29-10 2023
13:45 HB 3 KB 3 Fælledparken
7
-
1
29. okt 2023
13:45
HB 3
7
KB 3
1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 4 puljer rykker op

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 2 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 8,9 og 10 i alle 4 puljer rykker ned

Log ind