Herre Senior 3 7:7 Efterår, P1 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
170570
ma21-08 2023
20:30 Distorted BK FC Ryparken 3 Valby Idrætspark
7
-
6
21. aug 2023
20:30
Distorted BK
7
FC Ryparken 3
6
170569
ma21-08 2023
22:00 Oversidder Valby 2
21. aug 2023
22:00
Oversidder
Valby 2
170572
ti22-08 2023
20:15 B 1903 Skjold 6 B1903
4
-
2
22. aug 2023
20:15
B 1903
4
Skjold 6
2
170568
26-08 2023
13:00 Amager FF 2 Oversidder Kastrup IA ved Diget
26. aug 2023
13:00
Amager FF 2
Oversidder
170571
27-08 2023
14:00 FB 13 FA 2000 6 Jens Jessens Vej
1
-
3
27. aug 2023
14:00
FB 13
1
FA 2000 6
3
170575
ma28-08 2023
19:00 Valby 2 Amager FF 2 Valby Idrætspark
2
-
3
28. aug 2023
19:00
Valby 2
2
Amager FF 2
3
170574
on30-08 2023
20:30 Oversidder FB 13
30. aug 2023
20:30
Oversidder
FB 13
170613
02-09 2023
10:15 Skjold 6 Distorted BK Lundehusparken
0
-
1
02. sep 2023
10:15
Skjold 6
0
Distorted BK
1
170576
02-09 2023
12:00 FC Ryparken 3 Oversidder Ryparken Idrætsanlæg
02. sep 2023
12:00
FC Ryparken 3
Oversidder
170573
02-09 2023
14:00 FA 2000 6 B 1903 Jens Jessens Vej
6
-
2
02. sep 2023
14:00
FA 2000 6
6
B 1903
2
170616
ma04-09 2023
22:00 Oversidder Skjold 6
04. sep 2023
22:00
Oversidder
Skjold 6
170618
ti05-09 2023
20:40 B 1903 Distorted BK B1903
5
-
5
05. sep 2023
20:40
B 1903
5
Distorted BK
5
170617
on06-09 2023
20:30 FB 13 Valby 2 Jens Jessens Vej
3
-
1
06. sep 2023
20:30
FB 13
3
Valby 2
1
170615
09-09 2023
13:00 Amager FF 2 FC Ryparken 3 Kastrup IA ved Diget
5
-
2
09. sep 2023
13:00
Amager FF 2
5
FC Ryparken 3
2
170614
09-09 2023
16:00 FA 2000 6 Oversidder Jens Jessens Vej
09. sep 2023
16:00
FA 2000 6
Oversidder
170620
ma11-09 2023
19:00 Valby 2 FA 2000 6 Valby Idrætspark
3
-
1
11. sep 2023
19:00
Valby 2
3
FA 2000 6
1
170621
ma11-09 2023
20:30 Distorted BK Oversidder Valby Idrætspark
11. sep 2023
20:30
Distorted BK
Oversidder
170619
on13-09 2023
20:30 Oversidder B 1903
13. sep 2023
20:30
Oversidder
B 1903
170642
16-09 2023
10:15 Skjold 6 Amager FF 2 Lundehusparken
3
-
3
16. sep 2023
10:15
Skjold 6
3
Amager FF 2
3
170645
on20-09 2023
20:30 Oversidder Valby 2
20. sep 2023
20:30
Oversidder
Valby 2
170647
on20-09 2023
20:30 B 1903 Oversidder B1903
20. sep 2023
20:30
B 1903
Oversidder
170646
fr22-09 2023
19:30 FB 13 Skjold 6 Jens Jessens Vej
4
-
4
22. sep 2023
19:30
FB 13
4
Skjold 6
4
170644
23-09 2023
13:00 Amager FF 2 Distorted BK Kastrup IA ved Diget
6
-
2
23. sep 2023
13:00
Amager FF 2
6
Distorted BK
2
170643
23-09 2023
16:00 FA 2000 6 FC Ryparken 3 Jens Jessens Vej
3
-
3
23. sep 2023
16:00
FA 2000 6
3
FC Ryparken 3
3
170649
ma25-09 2023
19:00 Valby 2 B 1903 Valby Idrætspark
2
-
3
25. sep 2023
19:00
Valby 2
2
B 1903
3
170650
ma25-09 2023
20:30 Distorted BK FB 13 Valby Idrætspark
3
-
2
25. sep 2023
20:30
Distorted BK
3
FB 13
2
170648
ma25-09 2023
22:00 Oversidder Amager FF 2
25. sep 2023
22:00
Oversidder
Amager FF 2
170651
30-09 2023
12:00 FC Ryparken 3 Oversidder Ryparken Idrætsanlæg
30. sep 2023
12:00
FC Ryparken 3
Oversidder
170655
ma02-10 2023
19:00 Valby 2 FC Ryparken 3 Valby Idrætspark
2
-
5
02. okt 2023
19:00
Valby 2
2
FC Ryparken 3
5
170656
ti03-10 2023
20:30 FB 13 Oversidder Jens Jessens Vej
03. okt 2023
20:30
FB 13
Oversidder
170654
on04-10 2023
20:30 Oversidder Skjold 6
04. okt 2023
20:30
Oversidder
Skjold 6
170653
07-10 2023
16:00 FA 2000 6 Distorted BK Jens Jessens Vej
5
-
3
07. okt 2023
16:00
FA 2000 6
5
Distorted BK
3
170660
ma09-10 2023
20:30 Distorted BK Oversidder Valby Idrætspark
09. okt 2023
20:30
Distorted BK
Oversidder
170659
ma09-10 2023
22:00 Oversidder FA 2000 6
09. okt 2023
22:00
Oversidder
FA 2000 6
170661
ti10-10 2023
20:50 B 1903 FC Ryparken 3 B1903
0
-
4
10. okt 2023
20:50
B 1903
0
FC Ryparken 3
4
170662
14-10 2023
12:45 Skjold 6 Valby 2 Lundehusparken
4
-
4
14. okt 2023
12:45
Skjold 6
4
Valby 2
4
170658
14-10 2023
14:00 Amager FF 2 FB 13 Kastrup IA ved Diget
6
-
0
14. okt 2023
14:00
Amager FF 2
6
FB 13
0
170657
ti17-10 2023
20:50 B 1903 Amager FF 2 B1903
0
-
2
17. okt 2023
20:50
B 1903
0
Amager FF 2
2
170622
to19-10 2023
19:30 FC Ryparken 3 FB 13 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
0
19. okt 2023
19:30
FC Ryparken 3
1
FB 13
0
170652
21-10 2023
11:30 Skjold 6 FA 2000 6 Lundehusparken
5
-
4
21. okt 2023
11:30
Skjold 6
5
FA 2000 6
4
170665
ma23-10 2023
19:00 Valby 2 Distorted BK Valby Idrætspark
4
-
1
23. okt 2023
19:00
Valby 2
4
Distorted BK
1
170664
on25-10 2023
20:30 Oversidder Oversidder
25. okt 2023
20:30
Oversidder
Oversidder
170939
on25-10 2023
20:30 FB 13 B 1903 Jens Jessens Vej
3
-
1
25. okt 2023
20:30
FB 13
3
B 1903
1
170940
28-10 2023
12:00 FC Ryparken 3 Skjold 6 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
1
28. okt 2023
12:00
FC Ryparken 3
1
Skjold 6
1
170663
28-10 2023
16:00 FA 2000 6 Amager FF 2 Jens Jessens Vej
6
-
1
28. okt 2023
16:00
FA 2000 6
6
Amager FF 2
1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning: De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 6 puljer rykker op

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 2 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 8,9 og 10 i alle 6 puljer rykker ned

Log ind