Herre Senior 3 7:7 Efterår, P2 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
170942
ma21-08 2023
20:30 KB 4 Sundby KFUM Kunst, KB, P. Bangs Vej
6
-
1
21. aug 2023
20:30
KB 4
6
Sundby KFUM
1
170959
on23-08 2023
19:00 Stefan 2 FC Ryparken 2 Rådvadsvej
2
-
3
23. aug 2023
19:00
Stefan 2
2
FC Ryparken 2
3
170941
to24-08 2023
19:15 RPIF Fremad Valby 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
0
24. aug 2023
19:15
RPIF
0
Fremad Valby 6
0
170960
26-08 2023
14:00 FB 18 Østerbro IF 3 Jens Jessens Vej
UHT
26. aug 2023
14:00
FB 18
Østerbro IF 3
UHT
170961
26-08 2023
14:30 Nørrebro United 4 Skjold 9 Nørrebroparken
3
-
7
26. aug 2023
14:30
Nørrebro United 4
3
Skjold 9
7
171003
on30-08 2023
19:15 Fremad Valby 6 FB 18 Valby Idrætspark
0
-
3
30. aug 2023
19:15
Fremad Valby 6
0
FB 18
3
171100
03-09 2023
10:15 Skjold 9 Stefan 2 Lundehusparken
1
-
7
03. sep 2023
10:15
Skjold 9
1
Stefan 2
7
171002
03-09 2023
17:45 Østerbro IF 3 Nørrebro United 4 Ryparken Idrætsanlæg
0
-
4
03. sep 2023
17:45
Østerbro IF 3
0
Nørrebro United 4
4
171004
03-09 2023
18:00 Sundby KFUM RPIF Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
0
03. sep 2023
18:00
Sundby KFUM
1
RPIF
0
171103
on06-09 2023
20:30 KB 4 Skjold 9 Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
0
06. sep 2023
20:30
KB 4
4
Skjold 9
0
171102
to07-09 2023
18:30 RPIF FC Ryparken 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
2
07. sep 2023
18:30
RPIF
2
FC Ryparken 2
2
171101
10-09 2023
14:30 Østerbro IF 3 Fremad Valby 6 Fælledparken
0
-
4
10. sep 2023
14:30
Østerbro IF 3
0
Fremad Valby 6
4
171125
10-09 2023
14:30 Nørrebro United 4 Stefan 2 Nørrebroparken
3
-
3
10. sep 2023
14:30
Nørrebro United 4
3
Stefan 2
3
171126
on13-09 2023
19:15 Fremad Valby 6 Nørrebro United 4 Valby Idrætspark
0
-
3
13. sep 2023
19:15
Fremad Valby 6
0
Nørrebro United 4
3
171099
on13-09 2023
19:30 FC Ryparken 2 KB 4 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
1
13. sep 2023
19:30
FC Ryparken 2
1
KB 4
1
171129
16-09 2023
14:00 FC Ryparken 2 FB 18 Ryparken Idrætsanlæg
7
-
0
16. sep 2023
14:00
FC Ryparken 2
7
FB 18
0
171127
17-09 2023
18:00 Sundby KFUM Østerbro IF 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
2
17. sep 2023
18:00
Sundby KFUM
1
Østerbro IF 3
2
171133
on20-09 2023
19:15 Fremad Valby 6 Sundby KFUM Valby Idrætspark
0
-
5
20. sep 2023
19:15
Fremad Valby 6
0
Sundby KFUM
5
171132
to21-09 2023
18:00 RPIF Stefan 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
2
21. sep 2023
18:00
RPIF
1
Stefan 2
2
171134
23-09 2023
14:00 FB 18 Skjold 9 Jens Jessens Vej
1
-
13
23. sep 2023
14:00
FB 18
1
Skjold 9
13
171135
23-09 2023
16:00 Nørrebro United 4 KB 4 Nørrebroparken
3
-
6
23. sep 2023
16:00
Nørrebro United 4
3
KB 4
6
171131
24-09 2023
14:00 Østerbro IF 3 FC Ryparken 2 Fælledparken
2
-
3
24. sep 2023
14:00
Østerbro IF 3
2
FC Ryparken 2
3
171138
on27-09 2023
20:00 Stefan 2 FB 18 Grøndal Multicenter
9
-
0
27. sep 2023
20:00
Stefan 2
9
FB 18
0
171136
on27-09 2023
20:30 KB 4 RPIF Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
2
27. sep 2023
20:30
KB 4
3
RPIF
2
171139
30-09 2023
12:00 FC Ryparken 2 Fremad Valby 6 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
0
30. sep 2023
12:00
FC Ryparken 2
1
Fremad Valby 6
0
171140
01-10 2023
10:15 Skjold 9 Østerbro IF 3 Lundehusparken
4
-
2
01. okt 2023
10:15
Skjold 9
4
Østerbro IF 3
2
171137
01-10 2023
18:00 Sundby KFUM Nørrebro United 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
4
01. okt 2023
18:00
Sundby KFUM
3
Nørrebro United 4
4
171128
ma02-10 2023
20:30 Stefan 2 KB 4 Genforeningspladsen
1
-
0
02. okt 2023
20:30
Stefan 2
1
KB 4
0
171142
on04-10 2023
19:15 Fremad Valby 6 Skjold 9 Valby Idrætspark
1
-
4
04. okt 2023
19:15
Fremad Valby 6
1
Skjold 9
4
171144
07-10 2023
14:00 FB 18 KB 4 Jens Jessens Vej
0
-
7
07. okt 2023
14:00
FB 18
0
KB 4
7
171141
08-10 2023
14:00 Østerbro IF 3 Stefan 2 Fælledparken
0
-
7
08. okt 2023
14:00
Østerbro IF 3
0
Stefan 2
7
171145
08-10 2023
16:00 Nørrebro United 4 RPIF Nørrebroparken
1
-
7
08. okt 2023
16:00
Nørrebro United 4
1
RPIF
7
171143
08-10 2023
18:00 Sundby KFUM FC Ryparken 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
4
08. okt 2023
18:00
Sundby KFUM
0
FC Ryparken 2
4
171147
ma09-10 2023
20:30 KB 4 Østerbro IF 3 Kunst, KB, P. Bangs Vej
6
-
0
09. okt 2023
20:30
KB 4
6
Østerbro IF 3
0
171146
14-10 2023
14:00 RPIF FB 18 Kløvermarkens Idrætsanlæg
9
-
0
14. okt 2023
14:00
RPIF
9
FB 18
0
171150
15-10 2023
11:30 Skjold 9 Sundby KFUM Lundehusparken
3
-
2
15. okt 2023
11:30
Skjold 9
3
Sundby KFUM
2
171149
15-10 2023
13:00 Nørrebro United 4 FC Ryparken 2 Nørrebroparken
1
-
3
15. okt 2023
13:00
Nørrebro United 4
1
FC Ryparken 2
3
171130
ti17-10 2023
20:45 Skjold 9 RPIF Lundehusparken
4
-
0
17. okt 2023
20:45
Skjold 9
4
RPIF
0
171148
on18-10 2023
19:15 Fremad Valby 6 Stefan 2 Valby Idrætspark
2
-
3
18. okt 2023
19:15
Fremad Valby 6
2
Stefan 2
3
171104
ti24-10 2023
20:30 FB 18 Sundby KFUM Jens Jessens Vej
2
-
2
24. okt 2023
20:30
FB 18
2
Sundby KFUM
2
171152
on25-10 2023
19:15 Fremad Valby 6 KB 4 Valby Idrætspark
3
-
4
25. okt 2023
19:15
Fremad Valby 6
3
KB 4
4
171155
28-10 2023
12:00 FC Ryparken 2 Skjold 9 Ryparken Idrætsanlæg
6
-
2
28. okt 2023
12:00
FC Ryparken 2
6
Skjold 9
2
171154
28-10 2023
14:00 FB 18 Nørrebro United 4 Jens Jessens Vej
UHT
28. okt 2023
14:00
FB 18
Nørrebro United 4
UHT
171151
29-10 2023
17:45 Østerbro IF 3 RPIF Ryparken Idrætsanlæg
1
-
7
29. okt 2023
17:45
Østerbro IF 3
1
RPIF
7
171153
29-10 2023
18:00 Sundby KFUM Stefan 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
4
29. okt 2023
18:00
Sundby KFUM
2
Stefan 2
4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning: De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 6 puljer rykker op

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 2 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 8,9 og 10 i alle 6 puljer rykker ned

Log ind