Herre Senior 3 7:7 Efterår, P5 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
127978
ma21-08 2023
19:00 BK Stefan 4 Skjold 10 Rådvadsvej
4
-
8
21. aug 2023
19:00
BK Stefan 4
4
Skjold 10
8
127974
ma21-08 2023
20:30 Inter Copenhagen CF FB 16 Valby Idrætspark
2
-
0
21. aug 2023
20:30
Inter Copenhagen CF
2
FB 16
0
127976
ti22-08 2023
19:30 Copenhagen Foxes Sundby 2 Valby Idrætspark
4
-
2
22. aug 2023
19:30
Copenhagen Foxes
4
Sundby 2
2
127977
on23-08 2023
19:00 Frem 4 FB 14 Valby Idrætspark
1
-
4
23. aug 2023
19:00
Frem 4
1
FB 14
4
127975
to24-08 2023
19:15 HB 6 Laddersfield Town Fælledparken
UHT
24. aug 2023
19:15
HB 6
Laddersfield Town
UHT
127981
ma28-08 2023
18:00 Laddersfield Town Inter Copenhagen CF Valby Idrætspark
HHT
28. aug 2023
18:00
Laddersfield Town
Inter Copenhagen CF
HHT
127979
ti29-08 2023
18:45 Frem 4 BK Stefan 4 Valby Idrætspark
2
-
4
29. aug 2023
18:45
Frem 4
2
BK Stefan 4
4
127982
ti29-08 2023
20:00 Sundby 2 HB 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
7
29. aug 2023
20:00
Sundby 2
1
HB 6
7
127980
on30-08 2023
20:30 FB 16 FB 14 Jens Jessens Vej
2
-
4
30. aug 2023
20:30
FB 16
2
FB 14
4
127983
03-09 2023
11:30 Skjold 10 Copenhagen Foxes Lundehusparken
4
-
3
03. sep 2023
11:30
Skjold 10
4
Copenhagen Foxes
3
127988
ma04-09 2023
19:00 BK Stefan 4 Copenhagen Foxes Rådvadsvej
3
-
1
04. sep 2023
19:00
BK Stefan 4
3
Copenhagen Foxes
1
127985
ma04-09 2023
20:30 Inter Copenhagen CF Sundby 2 Valby Idrætspark
2
-
2
04. sep 2023
20:30
Inter Copenhagen CF
2
Sundby 2
2
127984
to07-09 2023
18:30 Frem 4 FB 16 Valby Idrætspark
3
-
3
07. sep 2023
18:30
Frem 4
3
FB 16
3
127987
to07-09 2023
20:30 FB 14 Laddersfield Town Jens Jessens Vej
8
-
1
07. sep 2023
20:30
FB 14
8
Laddersfield Town
1
127991
ma11-09 2023
19:15 Copenhagen Foxes HB 6 Valby Idrætspark
3
-
2
11. sep 2023
19:15
Copenhagen Foxes
3
HB 6
2
127990
ti12-09 2023
20:45 Laddersfield Town Frem 4 Valby Idrætspark
3
-
3
12. sep 2023
20:45
Laddersfield Town
3
Frem 4
3
127992
16-09 2023
18:00 Sundby 2 FB 14 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
9
16. sep 2023
18:00
Sundby 2
2
FB 14
9
127995
ti19-09 2023
19:30 Inter Copenhagen CF Copenhagen Foxes Valby Idrætspark
3
-
1
19. sep 2023
19:30
Inter Copenhagen CF
3
Copenhagen Foxes
1
127994
23-09 2023
14:00 Frem 4 Sundby 2 Valby Idrætspark
2
-
1
23. sep 2023
14:00
Frem 4
2
Sundby 2
1
128000
ma25-09 2023
18:00 Laddersfield Town BK Stefan 4 Valby Idrætspark
3
-
3
25. sep 2023
18:00
Laddersfield Town
3
BK Stefan 4
3
128001
ma25-09 2023
19:15 Copenhagen Foxes FB 14 Valby Idrætspark
5
-
3
25. sep 2023
19:15
Copenhagen Foxes
5
FB 14
3
127998
ti26-09 2023
18:15 BK Stefan 4 HB 6 Grøndal Multicenter
2
-
3
26. sep 2023
18:15
BK Stefan 4
2
HB 6
3
127996
on27-09 2023
20:30 FB 16 Laddersfield Town Jens Jessens Vej
1
-
6
27. sep 2023
20:30
FB 16
1
Laddersfield Town
6
127997
to28-09 2023
19:30 FB 14 Skjold 10 Frederiksberg IP, kunst
5
-
3
28. sep 2023
19:30
FB 14
5
Skjold 10
3
128002
30-09 2023
18:00 Sundby 2 FB 16 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
0
30. sep 2023
18:00
Sundby 2
1
FB 16
0
127993
01-10 2023
11:30 Skjold 10 Inter Copenhagen CF Lundehusparken
3
-
1
01. okt 2023
11:30
Skjold 10
3
Inter Copenhagen CF
1
128006
ma02-10 2023
20:30 Laddersfield Town Sundby 2 Valby Idrætspark
4
-
1
02. okt 2023
20:30
Laddersfield Town
4
Sundby 2
1
128008
ti03-10 2023
20:30 BK Stefan 4 Inter Copenhagen CF Genforeningspladsen
4
-
2
03. okt 2023
20:30
BK Stefan 4
4
Inter Copenhagen CF
2
128005
on04-10 2023
20:30 FB 16 Skjold 10 Jens Jessens Vej
6
-
1
04. okt 2023
20:30
FB 16
6
Skjold 10
1
128007
on04-10 2023
20:30 FB 14 HB 6 Jens Jessens Vej
3
-
1
04. okt 2023
20:30
FB 14
3
HB 6
1
128004
07-10 2023
15:00 Frem 4 Copenhagen Foxes Valby Idrætspark
4
-
4
07. okt 2023
15:00
Frem 4
4
Copenhagen Foxes
4
128009
ma09-10 2023
20:30 Inter Copenhagen CF FB 14 Valby Idrætspark
4
-
7
09. okt 2023
20:30
Inter Copenhagen CF
4
FB 14
7
128011
ma09-10 2023
20:30 Copenhagen Foxes FB 16 Valby Idrætspark
5
-
2
09. okt 2023
20:30
Copenhagen Foxes
5
FB 16
2
128012
ma09-10 2023
20:30 BK Stefan 4 Sundby 2 Genforeningspladsen
HHT
09. okt 2023
20:30
BK Stefan 4
Sundby 2
HHT
128010
14-10 2023
10:00 HB 6 Frem 4 Fælledparken
5
-
1
14. okt 2023
10:00
HB 6
5
Frem 4
1
128013
14-10 2023
11:30 Skjold 10 Laddersfield Town Lundehusparken
1
-
2
14. okt 2023
11:30
Skjold 10
1
Laddersfield Town
2
128003
ti17-10 2023
18:15 Skjold 10 Frem 4 Lundehusparken
4
-
4
17. okt 2023
18:15
Skjold 10
4
Frem 4
4
127989
on18-10 2023
20:30 FB 16 BK Stefan 4 Jens Jessens Vej
1
-
7
18. okt 2023
20:30
FB 16
1
BK Stefan 4
7
127999
on18-10 2023
21:00 HB 6 Inter Copenhagen CF Ryparken Idrætsanlæg
4
-
3
18. okt 2023
21:00
HB 6
4
Inter Copenhagen CF
3
127986
22-10 2023
12:30 HB 6 Skjold 10 Fælledparken
HHT
22. okt 2023
12:30
HB 6
Skjold 10
HHT
128016
ma23-10 2023
20:30 Laddersfield Town Copenhagen Foxes Valby Idrætspark
1
-
6
23. okt 2023
20:30
Laddersfield Town
1
Copenhagen Foxes
6
128015
on25-10 2023
20:30 FB 16 HB 6 Jens Jessens Vej
2
-
1
25. okt 2023
20:30
FB 16
2
HB 6
1
128017
to26-10 2023
20:30 FB 14 BK Stefan 4 Jens Jessens Vej
4
-
4
26. okt 2023
20:30
FB 14
4
BK Stefan 4
4
128018
28-10 2023
18:00 Sundby 2 Skjold 10 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
3
28. okt 2023
18:00
Sundby 2
4
Skjold 10
3
128014
29-10 2023
12:30 Frem 4 Inter Copenhagen CF Valby Idrætspark
1
-
5
29. okt 2023
12:30
Frem 4
1
Inter Copenhagen CF
5
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning: De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 6 puljer rykker op

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 2 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 8,9 og 10 i alle 6 puljer rykker ned

Log ind