Herre Senior 3 7:7 Efterår, P6 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
171417
ma21-08 2023
20:30 Frederiksberg Rangers HB 9 Valby Idrætspark
2
-
1
21. aug 2023
20:30
Frederiksberg Rangers
2
HB 9
1
171421
ti22-08 2023
18:30 BK Stefan 3 Skjold 7 Rådvadsvej
3
-
3
22. aug 2023
18:30
BK Stefan 3
3
Skjold 7
3
171418
on23-08 2023
19:15 Fremad Valby 7 HB 8 Valby Idrætspark
1
-
3
23. aug 2023
19:15
Fremad Valby 7
1
HB 8
3
171419
on23-08 2023
20:30 KB 5 HIK Kunst, KB, P. Bangs Vej
UHT
23. aug 2023
20:30
KB 5
HIK
UHT
171423
ma28-08 2023
18:00 HB 9 FB 15 Fælledparken
3
-
3
28. aug 2023
18:00
HB 9
3
FB 15
3
171425
ma28-08 2023
18:30 HIK Fremad Valby 7 Gentofte Sportspark Vest
2
-
9
28. aug 2023
18:30
HIK
2
Fremad Valby 7
9
171426
ma28-08 2023
19:30 Skjold 7 KB 5 Lundehusparken
1
-
5
28. aug 2023
19:30
Skjold 7
1
KB 5
5
171424
ma28-08 2023
21:00 HB 8 Frederiksberg Rangers Ryparken Idrætsanlæg
2
-
1
28. aug 2023
21:00
HB 8
2
Frederiksberg Rangers
1
171422
to31-08 2023
19:00 FC Breeze BK Stefan 3 Valby Idrætspark
UHT
31. aug 2023
19:00
FC Breeze
BK Stefan 3
UHT
171427
ma04-09 2023
18:00 FC Breeze HB 9 Valby Idrætspark
4
-
1
04. sep 2023
18:00
FC Breeze
4
HB 9
1
171428
ma04-09 2023
20:30 Frederiksberg Rangers HIK Valby Idrætspark
4
-
2
04. sep 2023
20:30
Frederiksberg Rangers
4
HIK
2
171429
on06-09 2023
18:00 Fremad Valby 7 Skjold 7 Valby Idrætspark
9
-
0
06. sep 2023
18:00
Fremad Valby 7
9
Skjold 7
0
171430
on06-09 2023
19:00 FB 15 HB 8 Jens Jessens Vej
2
-
4
06. sep 2023
19:00
FB 15
2
HB 8
4
171431
on06-09 2023
20:30 BK Stefan 3 KB 5 Kunst, KB, P. Bangs Vej
1
-
6
06. sep 2023
20:30
BK Stefan 3
1
KB 5
6
171433
ma11-09 2023
21:00 HB 8 FC Breeze Ryparken Idrætsanlæg
4
-
4
11. sep 2023
21:00
HB 8
4
FC Breeze
4
171436
ti12-09 2023
18:15 Skjold 7 Frederiksberg Rangers Lundehusparken
1
-
4
12. sep 2023
18:15
Skjold 7
1
Frederiksberg Rangers
4
171434
on13-09 2023
20:30 KB 5 Fremad Valby 7 Kunst, KB, P. Bangs Vej
10
-
1
13. sep 2023
20:30
KB 5
10
Fremad Valby 7
1
171435
16-09 2023
16:30 HIK FB 15 HIK
2
-
11
16. sep 2023
16:30
HIK
2
FB 15
11
171432
17-09 2023
12:30 HB 9 BK Stefan 3 Fælledparken
1
-
0
17. sep 2023
12:30
HB 9
1
BK Stefan 3
0
171500
ma18-09 2023
18:00 FC Breeze HIK Valby Idrætspark
12
-
2
18. sep 2023
18:00
FC Breeze
12
HIK
2
171501
ma18-09 2023
20:30 Frederiksberg Rangers KB 5 Valby Idrætspark
6
-
3
18. sep 2023
20:30
Frederiksberg Rangers
6
KB 5
3
171502
to21-09 2023
20:45 HB 9 HB 8 Fælledparken
0
-
1
21. sep 2023
20:45
HB 9
0
HB 8
1
171503
23-09 2023
12:00 FB 15 Skjold 7 Jens Jessens Vej
4
-
3
23. sep 2023
12:00
FB 15
4
Skjold 7
3
171504
23-09 2023
13:30 BK Stefan 3 Fremad Valby 7 Rådvadsvej
HHT
23. sep 2023
13:30
BK Stefan 3
Fremad Valby 7
HHT
171826
ma25-09 2023
18:30 HIK HB 9 Gentofte Sportspark Vest
2
-
3
25. sep 2023
18:30
HIK
2
HB 9
3
171827
ma25-09 2023
20:45 Skjold 7 FC Breeze Lundehusparken
1
-
5
25. sep 2023
20:45
Skjold 7
1
FC Breeze
5
171824
ma25-09 2023
21:00 HB 8 BK Stefan 3 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
2
25. sep 2023
21:00
HB 8
2
BK Stefan 3
2
171505
on27-09 2023
18:00 Fremad Valby 7 Frederiksberg Rangers Valby Idrætspark
3
-
3
27. sep 2023
18:00
Fremad Valby 7
3
Frederiksberg Rangers
3
171825
on27-09 2023
20:30 KB 5 FB 15 Kunst, KB, P. Bangs Vej
9
-
1
27. sep 2023
20:30
KB 5
9
FB 15
1
171828
ma02-10 2023
18:00 FC Breeze KB 5 Valby Idrætspark
3
-
6
02. okt 2023
18:00
FC Breeze
3
KB 5
6
171830
ma02-10 2023
21:00 HB 8 HIK Ryparken Idrætsanlæg
4
-
3
02. okt 2023
21:00
HB 8
4
HIK
3
171832
07-10 2023
12:00 BK Stefan 3 Frederiksberg Rangers Rådvadsvej
HHT
07. okt 2023
12:00
BK Stefan 3
Frederiksberg Rangers
HHT
171829
07-10 2023
13:45 HB 9 Skjold 7 Fælledparken
5
-
1
07. okt 2023
13:45
HB 9
5
Skjold 7
1
171833
ma09-10 2023
20:30 Frederiksberg Rangers FB 15 Valby Idrætspark
5
-
1
09. okt 2023
20:30
Frederiksberg Rangers
5
FB 15
1
171837
ti10-10 2023
18:15 Skjold 7 HB 8 Lundehusparken
1
-
5
10. okt 2023
18:15
Skjold 7
1
HB 8
5
171834
on11-10 2023
19:15 Fremad Valby 7 FC Breeze Valby Idrætspark
UHT
11. okt 2023
19:15
Fremad Valby 7
FC Breeze
UHT
171835
on11-10 2023
20:30 KB 5 HB 9 Kunst, KB, P. Bangs Vej
16
-
1
11. okt 2023
20:30
KB 5
16
HB 9
1
171836
14-10 2023
13:30 BK Stefan 3 HIK Rådvadsvej
HHT
14. okt 2023
13:30
BK Stefan 3
HIK
HHT
171831
ti17-10 2023
20:30 FB 15 Fremad Valby 7 Jens Jessens Vej
1
-
9
17. okt 2023
20:30
FB 15
1
Fremad Valby 7
9
171420
fr20-10 2023
18:30 FB 15 FC Breeze Jens Jessens Vej
3
-
4
20. okt 2023
18:30
FB 15
3
FC Breeze
4
171838
ma23-10 2023
18:00 FC Breeze Frederiksberg Rangers Valby Idrætspark
2
-
6
23. okt 2023
18:00
FC Breeze
2
Frederiksberg Rangers
6
171842
ti24-10 2023
20:30 HIK Skjold 7 HIK
1
-
12
24. okt 2023
20:30
HIK
1
Skjold 7
12
171840
to26-10 2023
20:45 HB 8 KB 5 Fælledparken
1
-
7
26. okt 2023
20:45
HB 8
1
KB 5
7
171841
fr27-10 2023
18:30 FB 15 BK Stefan 3 Jens Jessens Vej
UHT
27. okt 2023
18:30
FB 15
BK Stefan 3
UHT
171839
28-10 2023
12:30 HB 9 Fremad Valby 7 Fælledparken
2
-
2
28. okt 2023
12:30
HB 9
2
Fremad Valby 7
2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning: De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 6 puljer rykker op

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 2 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 8,9 og 10 i alle 6 puljer rykker ned

Log ind