Herre Senior 4 7:7 Efterår, P8 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
225142
ma21-08 2023
20:00 VLI Oversidder Jens Jessens Vej
21. aug 2023
20:00
VLI
Oversidder
225144
ti22-08 2023
19:30 FC One Team 2 Oversidder Valby Idrætspark
22. aug 2023
19:30
FC One Team 2
Oversidder
225143
26-08 2023
16:00 FA 2000 8 B 1903 2 Jens Jessens Vej
3
-
1
26. aug 2023
16:00
FA 2000 8
3
B 1903 2
1
225145
27-08 2023
10:15 Skjold 17 Team 2. Sal (N) Lundehusparken
5
-
3
27. aug 2023
10:15
Skjold 17
5
Team 2. Sal (N)
3
225152
ti29-08 2023
18:15 Skjold 15 FC One Team 2 Lundehusparken
2
-
7
29. aug 2023
18:15
Skjold 15
2
FC One Team 2
7
225150
ti29-08 2023
20:15 B 1903 2 VLI B1903
0
-
1
29. aug 2023
20:15
B 1903 2
0
VLI
1
225148
to31-08 2023
20:30 Oversidder Skjold 17
31. aug 2023
20:30
Oversidder
Skjold 17
225151
03-09 2023
16:00 Oversidder FA 2000 8
03. sep 2023
16:00
Oversidder
FA 2000 8
225146
03-09 2023
17:15 Nørrebro United 6 Skjold 15 Nørrebroparken
1
-
1
03. sep 2023
17:15
Nørrebro United 6
1
Skjold 15
1
225158
ma04-09 2023
20:30 Team 2. Sal (N) Oversidder Valby Idrætspark
04. sep 2023
20:30
Team 2. Sal (N)
Oversidder
225162
ma04-09 2023
22:00 VLI Oversidder Jens Jessens Vej
04. sep 2023
22:00
VLI
Oversidder
225246
09-09 2023
14:30 Nørrebro United 6 FC One Team 2 Nørrebroparken
2
-
4
09. sep 2023
14:30
Nørrebro United 6
2
FC One Team 2
4
225168
10-09 2023
11:30 Skjold 17 B 1903 2 Lundehusparken
UHT
10. sep 2023
11:30
Skjold 17
B 1903 2
UHT
188460
ti12-09 2023
19:30 FC One Team 2 FA 2000 8 Valby Idrætspark
9
-
3
12. sep 2023
19:30
FC One Team 2
9
FA 2000 8
3
188454
ti12-09 2023
20:15 B 1903 2 Team 2. Sal (N) B1903
6
-
2
12. sep 2023
20:15
B 1903 2
6
Team 2. Sal (N)
2
189913
on13-09 2023
20:00 VLI Skjold 17 Jens Jessens Vej
2
-
5
13. sep 2023
20:00
VLI
2
Skjold 17
5
225167
to14-09 2023
20:30 FA 2000 8 Skjold 15 Jens Jessens Vej
12
-
0
14. sep 2023
20:30
FA 2000 8
12
Skjold 15
0
225248
to14-09 2023
20:30 Oversidder Nørrebro United 6
14. sep 2023
20:30
Oversidder
Nørrebro United 6
225147
16-09 2023
14:30 Nørrebro United 6 Team 2. Sal (N) Nørrebroparken
UHT
16. sep 2023
14:30
Nørrebro United 6
Team 2. Sal (N)
UHT
188461
17-09 2023
16:00 Oversidder Skjold 17
17. sep 2023
16:00
Oversidder
Skjold 17
188466
ma18-09 2023
20:00 VLI FC One Team 2 Jens Jessens Vej
3
-
3
18. sep 2023
20:00
VLI
3
FC One Team 2
3
188465
ma18-09 2023
20:30 Team 2. Sal (N) Oversidder Valby Idrætspark
18. sep 2023
20:30
Team 2. Sal (N)
Oversidder
188467
to21-09 2023
20:30 Oversidder B 1903 2
21. sep 2023
20:30
Oversidder
B 1903 2
189800
23-09 2023
14:30 Nørrebro United 6 FA 2000 8 Nørrebroparken
3
-
5
23. sep 2023
14:30
Nørrebro United 6
3
FA 2000 8
5
189906
ti26-09 2023
18:15 Skjold 15 Team 2. Sal (N) Lundehusparken
0
-
3
26. sep 2023
18:15
Skjold 15
0
Team 2. Sal (N)
3
189904
ti26-09 2023
19:30 FC One Team 2 Skjold 17 Valby Idrætspark
1
-
6
26. sep 2023
19:30
FC One Team 2
1
Skjold 17
6
189902
ti26-09 2023
20:50 B 1903 2 Nørrebro United 6 B1903
3
-
4
26. sep 2023
20:50
B 1903 2
3
Nørrebro United 6
4
189801
30-09 2023
16:00 FA 2000 8 VLI Jens Jessens Vej
6
-
2
30. sep 2023
16:00
FA 2000 8
6
VLI
2
189905
01-10 2023
16:00 Oversidder Oversidder
01. okt 2023
16:00
Oversidder
Oversidder
189907
ma02-10 2023
20:30 Team 2. Sal (N) FC One Team 2 Valby Idrætspark
4
-
2
02. okt 2023
20:30
Team 2. Sal (N)
4
FC One Team 2
2
189909
ma02-10 2023
22:00 B 1903 2 Oversidder B1903
02. okt 2023
22:00
B 1903 2
Oversidder
189908
to05-10 2023
20:30 Oversidder Skjold 15
05. okt 2023
20:30
Oversidder
Skjold 15
189911
07-10 2023
14:30 Nørrebro United 6 VLI Nørrebroparken
3
-
5
07. okt 2023
14:30
Nørrebro United 6
3
VLI
5
226187
ma09-10 2023
19:30 Skjold 15 B 1903 2 Lundehusparken
0
-
3
09. okt 2023
19:30
Skjold 15
0
B 1903 2
3
189910
ma09-10 2023
20:45 Skjold 17 FA 2000 8 Lundehusparken
0
-
3
09. okt 2023
20:45
Skjold 17
0
FA 2000 8
3
226185
ti10-10 2023
19:30 FC One Team 2 Oversidder Valby Idrætspark
10. okt 2023
19:30
FC One Team 2
Oversidder
225795
14-10 2023
14:00 FA 2000 8 Team 2. Sal (N) Jens Jessens Vej
9
-
1
14. okt 2023
14:00
FA 2000 8
9
Team 2. Sal (N)
1
226186
14-10 2023
14:30 Nørrebro United 6 Oversidder Nørrebroparken
14. okt 2023
14:30
Nørrebro United 6
Oversidder
188462
15-10 2023
10:15 Skjold 15 VLI Lundehusparken
2
-
3
15. okt 2023
10:15
Skjold 15
2
VLI
3
188471
ti17-10 2023
19:30 Skjold 17 Skjold 15 Lundehusparken
8
-
0
17. okt 2023
19:30
Skjold 17
8
Skjold 15
0
226189
ma23-10 2023
18:00 Team 2. Sal (N) VLI Valby Idrætspark
HHT
23. okt 2023
18:00
Team 2. Sal (N)
VLI
HHT
226192
ti24-10 2023
20:50 B 1903 2 FC One Team 2 B1903
2
-
3
24. okt 2023
20:50
B 1903 2
2
FC One Team 2
3
226191
to26-10 2023
20:30 Oversidder FA 2000 8
26. okt 2023
20:30
Oversidder
FA 2000 8
226193
29-10 2023
10:15 Skjold 17 Nørrebro United 6 Lundehusparken
5
-
2
29. okt 2023
10:15
Skjold 17
5
Nørrebro United 6
2
226195
29-10 2023
16:00 Oversidder Skjold 15
29. okt 2023
16:00
Oversidder
Skjold 15
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning: De 18 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 8 puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 2 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 9 og 10 i alle 8 puljer rykker ned

Log ind