Herre Senior 5 7:7 Efterår, P8 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
Runde 1
278994
ti22-08 2023
20:45 Skjold 22 Vestia 2 Lundehusparken
5
-
2
22. aug 2023
20:45
Skjold 22
5
Vestia 2
2
Runde 1
278989
to24-08 2023
20:00 Union 15 KB 10 Genforeningspladsen
3
-
2
24. aug 2023
20:00
Union 15
3
KB 10
2
Runde 1
278991
27-08 2023
12:30 HB 16 Østerbro IF 6 Fælledparken
2
-
2
27. aug 2023
12:30
HB 16
2
Østerbro IF 6
2
Runde 2
278998
to31-08 2023
20:15 Vestia 2 Frem 10 Bavnehøj Idrætsanlæg
8
-
0
31. aug 2023
20:15
Vestia 2
8
Frem 10
0
Runde 2
279059
to31-08 2023
20:30 Dunses Disciple 3 HB 16 Frederiksberg IP, kunst
3
-
3
31. aug 2023
20:30
Dunses Disciple 3
3
HB 16
3
Runde 2
279044
02-09 2023
11:30 Østerbro IF 6 Union 15 Fælledparken
3
-
4
02. sep 2023
11:30
Østerbro IF 6
3
Union 15
4
Runde 2
279061
02-09 2023
16:00 FB 28 B.93 13 Jens Jessens Vej
3
-
3
02. sep 2023
16:00
FB 28
3
B.93 13
3
Runde 2
279014
03-09 2023
10:00 KB 10 Skjold 22 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
7
03. sep 2023
10:00
KB 10
3
Skjold 22
7
Runde 3
279074
ma04-09 2023
20:00 Union 15 Dunses Disciple 3 Genforeningspladsen
4
-
2
04. sep 2023
20:00
Union 15
4
Dunses Disciple 3
2
Runde 3
279232
ma04-09 2023
20:45 Skjold 22 Østerbro IF 6 Lundehusparken
1
-
7
04. sep 2023
20:45
Skjold 22
1
Østerbro IF 6
7
Runde 3
279233
to07-09 2023
18:30 Frem 10 B.93 13 Valby Idrætspark
2
-
5
07. sep 2023
18:30
Frem 10
2
B.93 13
5
Runde 3
279231
09-09 2023
10:00 HB 16 FB 28 Fælledparken
3
-
1
09. sep 2023
10:00
HB 16
3
FB 28
1
Runde 3
279065
10-09 2023
11:00 Vestia 2 KB 10 Bavnehøj Idrætsanlæg
1
-
3
10. sep 2023
11:00
Vestia 2
1
KB 10
3
Runde 1
278995
to14-09 2023
18:15 Frem 10 FB 28 Valby Idrætspark
2
-
0
14. sep 2023
18:15
Frem 10
2
FB 28
0
Runde 4
279242
16-09 2023
11:30 Østerbro IF 6 Vestia 2 Fælledparken
4
-
1
16. sep 2023
11:30
Østerbro IF 6
4
Vestia 2
1
Runde 4
279249
16-09 2023
14:00 FB 28 Union 15 Jens Jessens Vej
HHT
16. sep 2023
14:00
FB 28
Union 15
HHT
Runde 4
279236
16-09 2023
14:30 KB 10 Frem 10 Kunst, KB, P. Bangs Vej
UHT
16. sep 2023
14:30
KB 10
Frem 10
UHT
Runde 4
279248
17-09 2023
16:00 Dunses Disciple 3 Skjold 22 Jens Jessens Vej
5
-
0
17. sep 2023
16:00
Dunses Disciple 3
5
Skjold 22
0
Runde 4
279247
17-09 2023
17:30 B.93 13 HB 16 B 93 Svanemølleanlæg.
4
-
4
17. sep 2023
17:30
B.93 13
4
HB 16
4
Runde 5
279253
ma18-09 2023
19:30 Skjold 22 FB 28 Lundehusparken
2
-
1
18. sep 2023
19:30
Skjold 22
2
FB 28
1
Runde 5
279251
to21-09 2023
20:00 Union 15 B.93 13 Genforeningspladsen
2
-
3
21. sep 2023
20:00
Union 15
2
B.93 13
3
Runde 5
279250
to21-09 2023
20:15 Vestia 2 Dunses Disciple 3 Bavnehøj Idrætsanlæg
1
-
4
21. sep 2023
20:15
Vestia 2
1
Dunses Disciple 3
4
Runde 5
279254
23-09 2023
11:00 Frem 10 HB 16 Valby Idrætspark
4
-
8
23. sep 2023
11:00
Frem 10
4
HB 16
8
Runde 5
279252
24-09 2023
10:00 KB 10 Østerbro IF 6 Kunst, KB, P. Bangs Vej
1
-
7
24. sep 2023
10:00
KB 10
1
Østerbro IF 6
7
Runde 1
278993
24-09 2023
18:00 B.93 13 Dunses Disciple 3 B 93 Svanemølleanlæg.
3
-
3
24. sep 2023
18:00
B.93 13
3
Dunses Disciple 3
3
Runde 6
279256
30-09 2023
11:30 Østerbro IF 6 Frem 10 Fælledparken
1
-
6
30. sep 2023
11:30
Østerbro IF 6
1
Frem 10
6
Runde 6
279331
30-09 2023
14:00 FB 28 Vestia 2 Jens Jessens Vej
UHT
30. sep 2023
14:00
FB 28
Vestia 2
UHT
Runde 6
279257
01-10 2023
12:00 B.93 13 Skjold 22 B 93 Svanemølleanlæg.
4
-
4
01. okt 2023
12:00
B.93 13
4
Skjold 22
4
Runde 6
279255
01-10 2023
13:45 HB 16 Union 15 Fælledparken
2
-
2
01. okt 2023
13:45
HB 16
2
Union 15
2
Runde 6
279258
01-10 2023
16:00 Dunses Disciple 3 KB 10 Jens Jessens Vej
HHT
01. okt 2023
16:00
Dunses Disciple 3
KB 10
HHT
Runde 7
411282
ti03-10 2023
19:30 Skjold 22 HB 16 Lundehusparken
3
-
10
03. okt 2023
19:30
Skjold 22
3
HB 16
10
Runde 7
279332
to05-10 2023
20:15 Vestia 2 B.93 13 Bavnehøj Idrætsanlæg
3
-
3
05. okt 2023
20:15
Vestia 2
3
B.93 13
3
Runde 7
411280
07-10 2023
11:30 Østerbro IF 6 Dunses Disciple 3 Fælledparken
UHT
07. okt 2023
11:30
Østerbro IF 6
Dunses Disciple 3
UHT
Runde 7
411279
08-10 2023
10:00 KB 10 FB 28 Kunst, KB, P. Bangs Vej
UHT
08. okt 2023
10:00
KB 10
FB 28
UHT
Runde 7
411290
08-10 2023
12:00 Frem 10 Union 15 Valby Idrætspark
2
-
7
08. okt 2023
12:00
Frem 10
2
Union 15
7
Runde 8
411291
to12-10 2023
20:00 Union 15 Skjold 22 Genforeningspladsen
8
-
0
12. okt 2023
20:00
Union 15
8
Skjold 22
0
Runde 8
411325
to12-10 2023
20:30 B.93 13 KB 10 B 93 Svanemølleanlæg.
7
-
0
12. okt 2023
20:30
B.93 13
7
KB 10
0
Runde 8
416488
fr13-10 2023
18:30 FB 28 Østerbro IF 6 Jens Jessens Vej
2
-
7
13. okt 2023
18:30
FB 28
2
Østerbro IF 6
7
Runde 8
411326
14-10 2023
11:00 Frem 10 Dunses Disciple 3 Valby Idrætspark
2
-
3
14. okt 2023
11:00
Frem 10
2
Dunses Disciple 3
3
Runde 8
411321
15-10 2023
13:45 HB 16 Vestia 2 Fælledparken
2
-
4
15. okt 2023
13:45
HB 16
2
Vestia 2
4
Runde 9
357321
ma23-10 2023
19:30 Skjold 22 Frem 10 Lundehusparken
2
-
2
23. okt 2023
19:30
Skjold 22
2
Frem 10
2
Runde 9
416495
ma23-10 2023
20:15 Vestia 2 Union 15 Bavnehøj Idrætsanlæg
3
-
4
23. okt 2023
20:15
Vestia 2
3
Union 15
4
Runde 9
357320
28-10 2023
11:30 Østerbro IF 6 B.93 13 Fælledparken
11
-
0
28. okt 2023
11:30
Østerbro IF 6
11
B.93 13
0
Runde 9
416497
29-10 2023
15:30 KB 10 HB 16 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
7
29. okt 2023
15:30
KB 10
3
HB 16
7
Runde 9
357322
29-10 2023
16:00 Dunses Disciple 3 FB 28 Jens Jessens Vej
2
-
4
29. okt 2023
16:00
Dunses Disciple 3
2
FB 28
4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 9 puljer rykker op

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 9 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Ingen

Log ind