Kvinde Senior 2 7:7 Efterår, P3 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
825236
ma21-08 2023
18:30 Oversidder Union
21. aug 2023
18:30
Oversidder
Union
825237
ti22-08 2023
20:45 Rikken Oversidder Valby Idrætspark
22. aug 2023
20:45
Rikken
Oversidder
825235
on23-08 2023
20:30 Fremad Valby 2 HB 3 Valby Idrætspark
UHT
23. aug 2023
20:30
Fremad Valby 2
HB 3
UHT
825238
on23-08 2023
20:45 Vanløse FC Soccersisters Vanløse Idrætspark
3
-
1
23. aug 2023
20:45
Vanløse
3
FC Soccersisters
1
825239
27-08 2023
16:00 Nørrebro United 3 Sønderbro Fight Nørrebroparken
1
-
2
27. aug 2023
16:00
Nørrebro United 3
1
Sønderbro Fight
2
825243
ma28-08 2023
22:00 Oversidder Oversidder
28. aug 2023
22:00
Oversidder
Oversidder
825244
ti29-08 2023
18:45 Sønderbro Fight Rikken Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
1
29. aug 2023
18:45
Sønderbro Fight
0
Rikken
1
825240
ti29-08 2023
20:45 FC Soccersisters Nørrebro United 3 Valby Idrætspark
3
-
4
29. aug 2023
20:45
FC Soccersisters
3
Nørrebro United 3
4
825242
to31-08 2023
20:00 Union Fremad Valby 2 Genforeningspladsen
1
-
2
31. aug 2023
20:00
Union
1
Fremad Valby 2
2
825241
03-09 2023
12:30 HB 3 Vanløse Fælledparken
1
-
8
03. sep 2023
12:30
HB 3
1
Vanløse
8
825247
ma04-09 2023
18:30 Oversidder Sønderbro Fight
04. sep 2023
18:30
Oversidder
Sønderbro Fight
825245
ti05-09 2023
20:45 FC Soccersisters HB 3 Valby Idrætspark
5
-
0
05. sep 2023
20:45
FC Soccersisters
5
HB 3
0
825246
on06-09 2023
19:15 Fremad Valby 2 Oversidder Valby Idrætspark
06. sep 2023
19:15
Fremad Valby 2
Oversidder
825248
on06-09 2023
20:45 Vanløse Union Vanløse Idrætspark
1
-
4
06. sep 2023
20:45
Vanløse
1
Union
4
825249
09-09 2023
11:30 Nørrebro United 3 Rikken Nørrebroparken
5
-
2
09. sep 2023
11:30
Nørrebro United 3
5
Rikken
2
825253
ma11-09 2023
22:00 Oversidder Vanløse
11. sep 2023
22:00
Oversidder
Vanløse
825254
ti12-09 2023
18:00 Sønderbro Fight Fremad Valby 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
2
12. sep 2023
18:00
Sønderbro Fight
1
Fremad Valby 2
2
825252
ti12-09 2023
20:45 Rikken Oversidder Valby Idrætspark
12. sep 2023
20:45
Rikken
Oversidder
825251
to14-09 2023
20:00 Union FC Soccersisters Genforeningspladsen
1
-
3
14. sep 2023
20:00
Union
1
FC Soccersisters
3
825250
16-09 2023
11:15 HB 3 Nørrebro United 3 Fælledparken
2
-
4
16. sep 2023
11:15
HB 3
2
Nørrebro United 3
4
825255
ti19-09 2023
20:45 FC Soccersisters Oversidder Valby Idrætspark
19. sep 2023
20:45
FC Soccersisters
Oversidder
825257
on20-09 2023
18:00 HB 3 Union Fælledparken
1
-
4
20. sep 2023
18:00
HB 3
1
Union
4
825256
on20-09 2023
19:15 Fremad Valby 2 Rikken Valby Idrætspark
7
-
1
20. sep 2023
19:15
Fremad Valby 2
7
Rikken
1
825258
to21-09 2023
20:45 Vanløse Sønderbro Fight Vanløse Idrætspark
5
-
0
21. sep 2023
20:45
Vanløse
5
Sønderbro Fight
0
825259
23-09 2023
16:00 Nørrebro United 3 Oversidder Nørrebroparken
23. sep 2023
16:00
Nørrebro United 3
Oversidder
825260
ma25-09 2023
18:30 Oversidder Fremad Valby 2
25. sep 2023
18:30
Oversidder
Fremad Valby 2
825263
ma25-09 2023
22:00 Oversidder HB 3
25. sep 2023
22:00
Oversidder
HB 3
825262
ti26-09 2023
20:45 Rikken Vanløse Valby Idrætspark
0
-
6
26. sep 2023
20:45
Rikken
0
Vanløse
6
825264
on27-09 2023
17:45 Sønderbro Fight FC Soccersisters Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
1
27. sep 2023
17:45
Sønderbro Fight
1
FC Soccersisters
1
825261
to28-09 2023
20:00 Union Nørrebro United 3 Grøndal Multicenter
0
-
3
28. sep 2023
20:00
Union
0
Nørrebro United 3
3
825265
ti03-10 2023
20:45 FC Soccersisters Rikken Valby Idrætspark
2
-
4
03. okt 2023
20:45
FC Soccersisters
2
Rikken
4
825267
to05-10 2023
20:00 Union Oversidder Grøndal Multicenter
05. okt 2023
20:00
Union
Oversidder
825268
to05-10 2023
20:30 Vanløse Oversidder Vanløse Idrætspark
05. okt 2023
20:30
Vanløse
Oversidder
825293
07-10 2023
16:00 Nørrebro United 3 Fremad Valby 2 Nørrebroparken
1
-
4
07. okt 2023
16:00
Nørrebro United 3
1
Fremad Valby 2
4
825266
08-10 2023
11:15 HB 3 Sønderbro Fight Fælledparken
2
-
3
08. okt 2023
11:15
HB 3
2
Sønderbro Fight
3
825295
ma09-10 2023
18:30 Oversidder FC Soccersisters
09. okt 2023
18:30
Oversidder
FC Soccersisters
825296
ti10-10 2023
20:45 Rikken HB 3 Valby Idrætspark
4
-
0
10. okt 2023
20:45
Rikken
4
HB 3
0
825294
on11-10 2023
20:30 Fremad Valby 2 Vanløse Valby Idrætspark
3
-
2
11. okt 2023
20:30
Fremad Valby 2
3
Vanløse
2
825298
14-10 2023
11:00 Sønderbro Fight Union Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
6
14. okt 2023
11:00
Sønderbro Fight
1
Union
6
825297
14-10 2023
16:00 Nørrebro United 3 Oversidder Nørrebroparken
14. okt 2023
16:00
Nørrebro United 3
Oversidder
825309
ma23-10 2023
22:00 Oversidder Sønderbro Fight
23. okt 2023
22:00
Oversidder
Sønderbro Fight
825302
ti24-10 2023
20:45 FC Soccersisters Fremad Valby 2 Valby Idrætspark
1
-
4
24. okt 2023
20:45
FC Soccersisters
1
Fremad Valby 2
4
825308
to26-10 2023
20:45 Vanløse Nørrebro United 3 Vanløse Idrætspark
4
-
1
26. okt 2023
20:45
Vanløse
4
Nørrebro United 3
1
825305
28-10 2023
10:00 HB 3 Oversidder Fælledparken
28. okt 2023
10:00
HB 3
Oversidder
825307
29-10 2023
16:00 Union Rikken Genforeningspladsen
3
-
0
29. okt 2023
16:00
Union
3
Rikken
0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de tre puljer rykker op

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de tre puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: nr. 9 og 10 i alle tre puljer rykker ned

Log ind