Serie 3, P2/5 Efterår, Pulje 5 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
719702
12-08 2023
12:00 Hekla 2 KB 4 Hekla Park
0
-
2
12. aug 2023
12:00
Hekla 2
0
KB 4
2
719699
fr18-08 2023
19:30 Union 4 CBS Sport 4 Grøndal Multicenter
1
-
2
18. aug 2023
19:30
Union 4
1
CBS Sport 4
2
719701
19-08 2023
14:00 FB 6 HIK 4 Jens Jessens Vej
HHT
19. aug 2023
14:00
FB 6
HIK 4
HHT
719700
20-08 2023
12:00 Skjold 3 Jægersborg 2 Fælledparken
UHT
20. aug 2023
12:00
Skjold 3
Jægersborg 2
UHT
719697
20-08 2023
16:00 B 1903 4 HB 3 B1903
7
-
1
20. aug 2023
16:00
B 1903 4
7
HB 3
1
719698
20-08 2023
16:00 Amalie 2 FC Nyhavn 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
5
20. aug 2023
16:00
Amalie 2
1
FC Nyhavn 2
5
721407
on23-08 2023
18:00 HB 3 Hekla 2 Fælledparken
5
-
2
23. aug 2023
18:00
HB 3
5
Hekla 2
2
719704
fr25-08 2023
18:00 FC Nyhavn 2 Union 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT
25. aug 2023
18:00
FC Nyhavn 2
Union 4
UHT
719703
27-08 2023
12:00 KB 4 FB 6 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
1
27. aug 2023
12:00
KB 4
3
FB 6
1
719705
27-08 2023
12:00 Jægersborg 2 Amalie 2 Gentofte Sportspark Vest
6
-
2
27. aug 2023
12:00
Jægersborg 2
6
Amalie 2
2
721408
27-08 2023
12:00 CBS Sport 4 B 1903 4 Jens Jessens Vej
1
-
0
27. aug 2023
12:00
CBS Sport 4
1
B 1903 4
0
719706
27-08 2023
14:00 HIK 4 Skjold 3 HIK
4
-
1
27. aug 2023
14:00
HIK 4
4
Skjold 3
1
721411
fr01-09 2023
18:00 FC Nyhavn 2 Jægersborg 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
3
01. sep 2023
18:00
FC Nyhavn 2
4
Jægersborg 2
3
721414
02-09 2023
12:00 Hekla 2 CBS Sport 4 Hekla Park
2
-
2
02. sep 2023
12:00
Hekla 2
2
CBS Sport 4
2
721410
02-09 2023
14:00 Union 4 B 1903 4 Grøndal Multicenter
3
-
2
02. sep 2023
14:00
Union 4
3
B 1903 4
2
721412
02-09 2023
14:00 Skjold 3 KB 4 Kunst, KB, P. Bangs Vej
0
-
0
02. sep 2023
14:00
Skjold 3
0
KB 4
0
721413
02-09 2023
14:00 FB 6 HB 3 Jens Jessens Vej
0
-
4
02. sep 2023
14:00
FB 6
0
HB 3
4
721418
09-09 2023
14:00 HIK 4 FC Nyhavn 2 HIK
0
-
5
09. sep 2023
14:00
HIK 4
0
FC Nyhavn 2
5
721415
10-09 2023
12:00 KB 4 Amalie 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
9
-
1
10. sep 2023
12:00
KB 4
9
Amalie 2
1
721417
10-09 2023
12:00 Jægersborg 2 Union 4 Gentofte Sportspark Vest
4
-
2
10. sep 2023
12:00
Jægersborg 2
4
Union 4
2
721419
10-09 2023
12:00 HB 3 Skjold 3 Fælledparken
5
-
1
10. sep 2023
12:00
HB 3
5
Skjold 3
1
721420
10-09 2023
12:00 CBS Sport 4 FB 6 Jens Jessens Vej
1
-
3
10. sep 2023
12:00
CBS Sport 4
1
FB 6
3
721416
10-09 2023
16:00 B 1903 4 Hekla 2 B1903
UHT
10. sep 2023
16:00
B 1903 4
Hekla 2
UHT
721423
to14-09 2023
18:00 FC Nyhavn 2 KB 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
1
14. sep 2023
18:00
FC Nyhavn 2
3
KB 4
1
751107
to14-09 2023
18:00 Skjold 3 Amalie 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
3
14. sep 2023
18:00
Skjold 3
1
Amalie 2
3
721422
16-09 2023
14:00 Union 4 Hekla 2 Grøndal Multicenter
2
-
1
16. sep 2023
14:00
Union 4
2
Hekla 2
1
721426
16-09 2023
14:00 FB 6 B 1903 4 Jens Jessens Vej
0
-
3
16. sep 2023
14:00
FB 6
0
B 1903 4
3
721425
17-09 2023
12:00 Jægersborg 2 HIK 4 Gentofte Sportspark Vest
2
-
2
17. sep 2023
12:00
Jægersborg 2
2
HIK 4
2
721424
17-09 2023
14:00 Skjold 3 CBS Sport 4 Fælledparken
2
-
1
17. sep 2023
14:00
Skjold 3
2
CBS Sport 4
1
721421
17-09 2023
16:00 Amalie 2 HB 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
9
17. sep 2023
16:00
Amalie 2
2
HB 3
9
721430
23-09 2023
12:00 Hekla 2 FB 6 Hekla Park
1
-
4
23. sep 2023
12:00
Hekla 2
1
FB 6
4
721432
24-09 2023
10:00 CBS Sport 4 Amalie 2 Jens Jessens Vej
1
-
1
24. sep 2023
10:00
CBS Sport 4
1
Amalie 2
1
721427
24-09 2023
14:00 KB 4 Jægersborg 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
0
24. sep 2023
14:00
KB 4
4
Jægersborg 2
0
721429
24-09 2023
14:00 HIK 4 Union 4 HIK
HHT
24. sep 2023
14:00
HIK 4
Union 4
HHT
721431
24-09 2023
14:00 HB 3 FC Nyhavn 2 Fælledparken
6
-
2
24. sep 2023
14:00
HB 3
6
FC Nyhavn 2
2
721428
24-09 2023
16:00 B 1903 4 Skjold 3 B1903
2
-
2
24. sep 2023
16:00
B 1903 4
2
Skjold 3
2
723475
fr29-09 2023
19:15 Union 4 FB 6 Genforeningspladsen
2
-
1
29. sep 2023
19:15
Union 4
2
FB 6
1
723476
01-10 2023
12:00 FC Nyhavn 2 CBS Sport 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
1
01. okt 2023
12:00
FC Nyhavn 2
0
CBS Sport 4
1
723482
01-10 2023
12:00 Jægersborg 2 HB 3 Gentofte Sportspark Vest
HHT
01. okt 2023
12:00
Jægersborg 2
HB 3
HHT
723477
01-10 2023
14:00 Skjold 3 Hekla 2 Fælledparken
UHT
01. okt 2023
14:00
Skjold 3
Hekla 2
UHT
723483
01-10 2023
16:00 HIK 4 KB 4 HIK
2
-
3
01. okt 2023
16:00
HIK 4
2
KB 4
3
721433
ti03-10 2023
20:00 Amalie 2 B 1903 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
2
03. okt 2023
20:00
Amalie 2
4
B 1903 4
2
751087
07-10 2023
12:00 Hekla 2 Amalie 2 Hekla Park
UHT
07. okt 2023
12:00
Hekla 2
Amalie 2
UHT
751088
07-10 2023
12:00 HB 3 HIK 4 Fælledparken
UHT
07. okt 2023
12:00
HB 3
HIK 4
UHT
723486
07-10 2023
14:00 FB 6 Skjold 3 Jens Jessens Vej
2
-
1
07. okt 2023
14:00
FB 6
2
Skjold 3
1
751089
08-10 2023
12:00 CBS Sport 4 Jægersborg 2 Jens Jessens Vej
5
-
1
08. okt 2023
12:00
CBS Sport 4
5
Jægersborg 2
1
723484
08-10 2023
14:00 KB 4 Union 4 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
2
08. okt 2023
14:00
KB 4
2
Union 4
2
723485
08-10 2023
16:00 B 1903 4 FC Nyhavn 2 B1903
5
-
1
08. okt 2023
16:00
B 1903 4
5
FC Nyhavn 2
1
751092
14-10 2023
14:00 Union 4 Skjold 3 Genforeningspladsen
1
-
3
14. okt 2023
14:00
Union 4
1
Skjold 3
3
751102
15-10 2023
12:00 FC Nyhavn 2 Hekla 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
1
15. okt 2023
12:00
FC Nyhavn 2
2
Hekla 2
1
751103
15-10 2023
12:00 Jægersborg 2 B 1903 4 Gentofte Sportspark Vest
4
-
2
15. okt 2023
12:00
Jægersborg 2
4
B 1903 4
2
751104
15-10 2023
14:00 HIK 4 CBS Sport 4 HIK
0
-
2
15. okt 2023
14:00
HIK 4
0
CBS Sport 4
2
751090
15-10 2023
14:00 KB 4 HB 3 Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
1
15. okt 2023
14:00
KB 4
4
HB 3
1
751091
15-10 2023
16:00 Amalie 2 FB 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
4
15. okt 2023
16:00
Amalie 2
0
FB 6
4
721409
to19-10 2023
20:00 HIK 4 Amalie 2 HIK
HHT
19. okt 2023
20:00
HIK 4
Amalie 2
HHT
751106
fr20-10 2023
18:00 Union 4 HB 3 Genforeningspladsen
1
-
2
20. okt 2023
18:00
Union 4
1
HB 3
2
751109
21-10 2023
12:00 Hekla 2 Jægersborg 2 Hekla Park
1
-
4
21. okt 2023
12:00
Hekla 2
1
Jægersborg 2
4
751108
21-10 2023
14:00 FB 6 FC Nyhavn 2 Jens Jessens Vej
5
-
2
21. okt 2023
14:00
FB 6
5
FC Nyhavn 2
2
751110
22-10 2023
10:00 CBS Sport 4 KB 4 Jens Jessens Vej
5
-
2
22. okt 2023
10:00
CBS Sport 4
5
KB 4
2
751105
22-10 2023
16:00 B 1903 4 HIK 4 B1903
UHT
22. okt 2023
16:00
B 1903 4
HIK 4
UHT
764058
28-10 2023
12:00 HB 3 CBS Sport 4 Fælledparken
1
-
3
28. okt 2023
12:00
HB 3
1
CBS Sport 4
3
764057
29-10 2023
10:00 HIK 4 Hekla 2 HIK
HHT
29. okt 2023
10:00
HIK 4
Hekla 2
HHT
764055
29-10 2023
12:00 FC Nyhavn 2 Skjold 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
3
29. okt 2023
12:00
FC Nyhavn 2
3
Skjold 3
3
764056
29-10 2023
12:00 Jægersborg 2 FB 6 Gentofte Sportspark Vest
3
-
4
29. okt 2023
12:00
Jægersborg 2
3
FB 6
4
751111
29-10 2023
14:00 KB 4 B 1903 4 Kunst, KB, P. Bangs Vej
UHT
29. okt 2023
14:00
KB 4
B 1903 4
UHT
764054
29-10 2023
14:00 Amalie 2 Union 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
3
29. okt 2023
14:00
Amalie 2
2
Union 4
3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 4 puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 4 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 10, 11 og 12 i alle 4 puljer 

Log ind