Serie 4, P2/9 Efterår, Pulje 5 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
769688
ti22-08 2023
20:00 Union 7 Skjold 6 Grøndal Multicenter
5
-
2
22. aug 2023
20:00
Union 7
5
Skjold 6
2
769685
ti22-08 2023
21:00 FC Nordhavn 2 B 1903 6 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
2
22. aug 2023
21:00
FC Nordhavn 2
1
B 1903 6
2
769684
27-08 2023
10:00 Oversidder FA 2000 12
27. aug 2023
10:00
Oversidder
FA 2000 12
769687
27-08 2023
16:00 Skjold 11 KFB 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
4
27. aug 2023
16:00
Skjold 11
1
KFB 4
4
769686
ti29-08 2023
18:00 Dragør 2 FB 15 Dragør Bk
6
-
0
29. aug 2023
18:00
Dragør 2
6
FB 15
0
769689
03-09 2023
12:00 KFB 4 Union 7 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
1
03. sep 2023
12:00
KFB 4
3
Union 7
1
769692
03-09 2023
12:00 FB 15 FC Nordhavn 2 Jens Jessens Vej
4
-
2
03. sep 2023
12:00
FB 15
4
FC Nordhavn 2
2
769693
03-09 2023
12:00 Skjold 6 Dragør 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
3
03. sep 2023
12:00
Skjold 6
1
Dragør 2
3
769690
03-09 2023
14:00 FA 2000 12 Skjold 11 Jens Jessens Vej
2
-
5
03. sep 2023
14:00
FA 2000 12
2
Skjold 11
5
769691
03-09 2023
16:00 B 1903 6 Oversidder B1903
03. sep 2023
16:00
B 1903 6
Oversidder
769696
ti05-09 2023
21:00 FC Nordhavn 2 Skjold 6 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
1
05. sep 2023
21:00
FC Nordhavn 2
1
Skjold 6
1
769695
10-09 2023
10:00 Oversidder FB 15
10. sep 2023
10:00
Oversidder
FB 15
769694
10-09 2023
12:00 KFB 4 FA 2000 12 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
1
10. sep 2023
12:00
KFB 4
0
FA 2000 12
1
769697
10-09 2023
14:00 Skjold 11 B 1903 6 Fælledparken
2
-
2
10. sep 2023
14:00
Skjold 11
2
B 1903 6
2
769698
10-09 2023
14:00 Union 7 Dragør 2 Grøndal Multicenter
4
-
5
10. sep 2023
14:00
Union 7
4
Dragør 2
5
769701
16-09 2023
14:00 Dragør 2 FC Nordhavn 2 Dragør Bk
5
-
0
16. sep 2023
14:00
Dragør 2
5
FC Nordhavn 2
0
769699
16-09 2023
16:00 FA 2000 12 Union 7 Jens Jessens Vej
4
-
1
16. sep 2023
16:00
FA 2000 12
4
Union 7
1
769703
17-09 2023
12:00 Skjold 6 Oversidder Ryparken Idrætsanlæg
17. sep 2023
12:00
Skjold 6
Oversidder
769700
17-09 2023
16:00 B 1903 6 KFB 4 B1903
6
-
1
17. sep 2023
16:00
B 1903 6
6
KFB 4
1
769702
17-09 2023
16:00 FB 15 Skjold 11 Jens Jessens Vej
1
-
7
17. sep 2023
16:00
FB 15
1
Skjold 11
7
769705
24-09 2023
10:00 Oversidder Dragør 2
24. sep 2023
10:00
Oversidder
Dragør 2
769704
24-09 2023
12:00 KFB 4 FB 15 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
0
24. sep 2023
12:00
KFB 4
3
FB 15
0
769707
24-09 2023
14:00 Skjold 11 Skjold 6 Fælledparken
7
-
1
24. sep 2023
14:00
Skjold 11
7
Skjold 6
1
769708
24-09 2023
16:00 Union 7 FC Nordhavn 2 Grøndal Multicenter
8
-
1
24. sep 2023
16:00
Union 7
8
FC Nordhavn 2
1
769709
to28-09 2023
20:00 FC Nordhavn 2 Oversidder Ryparken Idrætsanlæg
28. sep 2023
20:00
FC Nordhavn 2
Oversidder
769706
to28-09 2023
20:15 FA 2000 12 B 1903 6 Jens Jessens Vej
4
-
7
28. sep 2023
20:15
FA 2000 12
4
B 1903 6
7
769711
30-09 2023
14:00 Dragør 2 Skjold 11 Dragør Bk
1
-
2
30. sep 2023
14:00
Dragør 2
1
Skjold 11
2
769713
01-10 2023
10:00 Skjold 6 KFB 4 Fælledparken
HHT
01. okt 2023
10:00
Skjold 6
KFB 4
HHT
769710
01-10 2023
16:00 B 1903 6 Union 7 B1903
1
-
3
01. okt 2023
16:00
B 1903 6
1
Union 7
3
769712
ti03-10 2023
20:15 FA 2000 12 FB 15 Jens Jessens Vej
5
-
3
03. okt 2023
20:15
FA 2000 12
5
FB 15
3
769718
08-10 2023
10:00 Union 7 Oversidder Genforeningspladsen
08. okt 2023
10:00
Union 7
Oversidder
769714
08-10 2023
12:00 Dragør 2 KFB 4 Dragør Bk
3
-
0
08. okt 2023
12:00
Dragør 2
3
KFB 4
0
769715
08-10 2023
14:00 FA 2000 12 Skjold 6 Jens Jessens Vej
1
-
0
08. okt 2023
14:00
FA 2000 12
1
Skjold 6
0
769717
08-10 2023
14:00 Skjold 11 FC Nordhavn 2 Fælledparken
UHT
08. okt 2023
14:00
Skjold 11
FC Nordhavn 2
UHT
769716
08-10 2023
16:00 B 1903 6 FB 15 B1903
9
-
0
08. okt 2023
16:00
B 1903 6
9
FB 15
0
769720
to12-10 2023
20:00 FC Nordhavn 2 KFB 4 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
4
12. okt 2023
20:00
FC Nordhavn 2
1
KFB 4
4
769723
14-10 2023
10:00 Skjold 6 B 1903 6 Ryparken Idrætsanlæg
HHT
14. okt 2023
10:00
Skjold 6
B 1903 6
HHT
769721
14-10 2023
14:00 Dragør 2 FA 2000 12 Dragør Bk
4
-
3
14. okt 2023
14:00
Dragør 2
4
FA 2000 12
3
769719
15-10 2023
10:00 Oversidder Skjold 11
15. okt 2023
10:00
Oversidder
Skjold 11
769722
15-10 2023
14:00 Union 7 FB 15 Grøndal Multicenter
UHT
15. okt 2023
14:00
Union 7
FB 15
UHT
769724
29-10 2023
10:00 KFB 4 Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
29. okt 2023
10:00
KFB 4
Oversidder
769725
29-10 2023
10:00 FA 2000 12 FC Nordhavn 2 Jens Jessens Vej
UHT
29. okt 2023
10:00
FA 2000 12
FC Nordhavn 2
UHT
769726
29-10 2023
10:00 B 1903 6 Dragør 2 B1903
5
-
1
29. okt 2023
10:00
B 1903 6
5
Dragør 2
1
769728
29-10 2023
12:00 FB 15 Skjold 6 Jens Jessens Vej
4
-
7
29. okt 2023
12:00
FB 15
4
Skjold 6
7
769727
29-10 2023
16:00 Skjold 11 Union 7 Ryparken Idrætsanlæg
5
-
5
29. okt 2023
16:00
Skjold 11
5
Union 7
5
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 8 puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 8 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 10 i alle 8 puljer rykker ned

Log ind