Serie 4, P2/9 Efterår, Pulje 7 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
769774
ti22-08 2023
18:00 HB 5 Nørrebro FF 2 Fælledparken
1
-
6
22. aug 2023
18:00
HB 5
1
Nørrebro FF 2
6
769776
ti22-08 2023
20:30 B.93 8 FB 12 B 93 Svanemølleanlæg.
2
-
3
22. aug 2023
20:30
B.93 8
2
FB 12
3
769775
27-08 2023
14:00 FA 2000 9 Østerbro IF 6 Jens Jessens Vej
3
-
13
27. aug 2023
14:00
FA 2000 9
3
Østerbro IF 6
13
769778
27-08 2023
14:00 Brønshøj 4 Skjold 9 Tingbjerg Idrætspark
0
-
0
27. aug 2023
14:00
Brønshøj 4
0
Skjold 9
0
769782
fr01-09 2023
19:00 FB 12 FA 2000 9 Jens Jessens Vej
UHT
01. sep 2023
19:00
FB 12
FA 2000 9
UHT
769781
02-09 2023
12:00 Østerbro IF 6 HB 5 Fælledparken
4
-
0
02. sep 2023
12:00
Østerbro IF 6
4
HB 5
0
769783
02-09 2023
16:00 Skjold 9 B.93 8 Kløvermarkens Idrætsanlæg
7
-
0
02. sep 2023
16:00
Skjold 9
7
B.93 8
0
769779
03-09 2023
14:00 ØKF 2 Brønshøj 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
2
03. sep 2023
14:00
ØKF 2
2
Brønshøj 4
2
769780
03-09 2023
14:00 Nørrebro FF 2 Skjold 14 Mimersparken
8
-
1
03. sep 2023
14:00
Nørrebro FF 2
8
Skjold 14
1
769785
fr08-09 2023
18:00 HB 5 FB 12 Fælledparken
0
-
4
08. sep 2023
18:00
HB 5
0
FB 12
4
769787
10-09 2023
10:00 Skjold 14 Østerbro IF 6 Ryparken Idrætsanlæg
7
-
7
10. sep 2023
10:00
Skjold 14
7
Østerbro IF 6
7
769788
10-09 2023
14:00 Brønshøj 4 B.93 8 Tingbjerg Idrætspark
11
-
4
10. sep 2023
14:00
Brønshøj 4
11
B.93 8
4
769784
10-09 2023
14:00 ØKF 2 Nørrebro FF 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
2
10. sep 2023
14:00
ØKF 2
4
Nørrebro FF 2
2
769786
10-09 2023
14:00 FA 2000 9 Skjold 9 Jens Jessens Vej
3
-
3
10. sep 2023
14:00
FA 2000 9
3
Skjold 9
3
769790
16-09 2023
12:00 Østerbro IF 6 ØKF 2 Fælledparken
5
-
2
16. sep 2023
12:00
Østerbro IF 6
5
ØKF 2
2
769791
16-09 2023
16:00 B.93 8 FA 2000 9 B 93 Svanemølleanlæg.
1
-
3
16. sep 2023
16:00
B.93 8
1
FA 2000 9
3
769792
16-09 2023
16:00 FB 12 Skjold 14 Jens Jessens Vej
3
-
1
16. sep 2023
16:00
FB 12
3
Skjold 14
1
769789
17-09 2023
14:00 Nørrebro FF 2 Brønshøj 4 Mimersparken
7
-
5
17. sep 2023
14:00
Nørrebro FF 2
7
Brønshøj 4
5
769796
fr22-09 2023
20:00 Nørrebro FF 2 Østerbro IF 6 Mimersparken
6
-
2
22. sep 2023
20:00
Nørrebro FF 2
6
Østerbro IF 6
2
769795
23-09 2023
14:00 HB 5 B.93 8 Fælledparken
1
-
5
23. sep 2023
14:00
HB 5
1
B.93 8
5
769794
24-09 2023
14:00 ØKF 2 FB 12 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
2
24. sep 2023
14:00
ØKF 2
2
FB 12
2
769797
24-09 2023
16:00 Skjold 14 Skjold 9 Fælledparken
0
-
1
24. sep 2023
16:00
Skjold 14
0
Skjold 9
1
769798
ti26-09 2023
20:00 Brønshøj 4 FA 2000 9 Tingbjerg Idrætspark
5
-
2
26. sep 2023
20:00
Brønshøj 4
5
FA 2000 9
2
769803
30-09 2023
10:00 Skjold 9 ØKF 2 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
3
30. sep 2023
10:00
Skjold 9
1
ØKF 2
3
769800
30-09 2023
12:00 Østerbro IF 6 Brønshøj 4 Fælledparken
5
-
0
30. sep 2023
12:00
Østerbro IF 6
5
Brønshøj 4
0
769802
30-09 2023
14:00 FB 12 Nørrebro FF 2 Jens Jessens Vej
1
-
4
30. sep 2023
14:00
FB 12
1
Nørrebro FF 2
4
769801
01-10 2023
10:00 B.93 8 Skjold 14 B 93 Svanemølleanlæg.
0
-
0
01. okt 2023
10:00
B.93 8
0
Skjold 14
0
769799
01-10 2023
14:00 FA 2000 9 HB 5 Jens Jessens Vej
14
-
0
01. okt 2023
14:00
FA 2000 9
14
HB 5
0
769805
fr06-10 2023
20:00 Nørrebro FF 2 Skjold 9 Mimersparken
2
-
3
06. okt 2023
20:00
Nørrebro FF 2
2
Skjold 9
3
769807
07-10 2023
10:00 Skjold 14 FA 2000 9 Ryparken Idrætsanlæg
5
-
3
07. okt 2023
10:00
Skjold 14
5
FA 2000 9
3
769806
07-10 2023
12:00 Østerbro IF 6 FB 12 Fælledparken
1
-
2
07. okt 2023
12:00
Østerbro IF 6
1
FB 12
2
769804
08-10 2023
14:00 ØKF 2 B.93 8 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
1
08. okt 2023
14:00
ØKF 2
2
B.93 8
1
769808
08-10 2023
14:00 Brønshøj 4 HB 5 Tingbjerg Idrætspark
11
-
1
08. okt 2023
14:00
Brønshøj 4
11
HB 5
1
769809
fr13-10 2023
20:00 HB 5 Skjold 14 Fælledparken
UHT
13. okt 2023
20:00
HB 5
Skjold 14
UHT
769813
15-10 2023
10:00 Skjold 9 Østerbro IF 6 Fælledparken
0
-
2
15. okt 2023
10:00
Skjold 9
0
Østerbro IF 6
2
769811
15-10 2023
10:00 B.93 8 Nørrebro FF 2 B 93 Svanemølleanlæg.
0
-
2
15. okt 2023
10:00
B.93 8
0
Nørrebro FF 2
2
769812
15-10 2023
14:00 Brønshøj 4 FB 12 Tingbjerg Idrætspark
0
-
1
15. okt 2023
14:00
Brønshøj 4
0
FB 12
1
769810
15-10 2023
14:00 FA 2000 9 ØKF 2 Jens Jessens Vej
2
-
5
15. okt 2023
14:00
FA 2000 9
2
ØKF 2
5
769777
22-10 2023
16:00 Skjold 14 ØKF 2 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
6
22. okt 2023
16:00
Skjold 14
2
ØKF 2
6
769793
22-10 2023
16:00 Skjold 9 HB 5 Fælledparken
2
-
0
22. okt 2023
16:00
Skjold 9
2
HB 5
0
769817
28-10 2023
10:00 Skjold 14 Brønshøj 4 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
8
28. okt 2023
10:00
Skjold 14
1
Brønshøj 4
8
769816
28-10 2023
12:00 Østerbro IF 6 B.93 8 Fælledparken
7
-
2
28. okt 2023
12:00
Østerbro IF 6
7
B.93 8
2
769818
29-10 2023
10:00 FB 12 Skjold 9 Jens Jessens Vej
2
-
3
29. okt 2023
10:00
FB 12
2
Skjold 9
3
769814
29-10 2023
14:00 ØKF 2 HB 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
9
-
0
29. okt 2023
14:00
ØKF 2
9
HB 5
0
769815
29-10 2023
14:00 Nørrebro FF 2 FA 2000 9 Mimersparken
5
-
2
29. okt 2023
14:00
Nørrebro FF 2
5
FA 2000 9
2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 8 puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 8 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 10 i alle 8 puljer rykker ned

Log ind