Serie 4, P2/9 Efterår, Pulje 9 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
769865
ma21-08 2023
18:00 HB 6 KB 7 Fælledparken
6
-
4
21. aug 2023
18:00
HB 6
6
KB 7
4
769868
26-08 2023
14:00 Amalie 3 Skjold 8 Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT
26. aug 2023
14:00
Amalie 3
Skjold 8
UHT
769867
26-08 2023
16:00 Skjold 12 Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
26. aug 2023
16:00
Skjold 12
Oversidder
769864
27-08 2023
14:00 Frem 4 Oversidder Valby Idrætspark
27. aug 2023
14:00
Frem 4
Oversidder
769871
02-09 2023
16:00 KB 7 Frem 4 Kunst, KB, P. Bangs Vej
HHT
02. sep 2023
16:00
KB 7
Frem 4
HHT
769873
03-09 2023
10:00 Skjold 8 Rødovre 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT
03. sep 2023
10:00
Skjold 8
Rødovre 2
UHT
769869
03-09 2023
12:00 Oversidder Amalie 3
03. sep 2023
12:00
Oversidder
Amalie 3
769870
03-09 2023
16:00 Oversidder Skjold 12
03. sep 2023
16:00
Oversidder
Skjold 12
769872
03-09 2023
16:00 FB 16 HB 6 Jens Jessens Vej
0
-
8
03. sep 2023
16:00
FB 16
0
HB 6
8
769866
ti05-09 2023
19:30 Rødovre 2 FB 16 Rødovre Stadion
2
-
7
05. sep 2023
19:30
Rødovre 2
2
FB 16
7
769877
09-09 2023
10:00 Skjold 12 KB 7 Fælledparken
UHT
09. sep 2023
10:00
Skjold 12
KB 7
UHT
769874
09-09 2023
12:00 Oversidder Oversidder
09. sep 2023
12:00
Oversidder
Oversidder
769875
10-09 2023
14:00 Frem 4 FB 16 Valby Idrætspark
9
-
0
10. sep 2023
14:00
Frem 4
9
FB 16
0
769876
10-09 2023
16:00 HB 6 Skjold 8 Fælledparken
2
-
1
10. sep 2023
16:00
HB 6
2
Skjold 8
1
769878
on13-09 2023
19:30 Rødovre 2 Amalie 3 Rødovre Stadion Kunst
1
-
0
13. sep 2023
19:30
Rødovre 2
1
Amalie 3
0
769882
fr15-09 2023
19:00 FB 16 Skjold 12 Jens Jessens Vej
0
-
3
15. sep 2023
19:00
FB 16
0
Skjold 12
3
769883
fr15-09 2023
20:00 Skjold 8 Frem 4 Fælledparken
2
-
2
15. sep 2023
20:00
Skjold 8
2
Frem 4
2
769881
16-09 2023
10:00 Rødovre 2 HB 6 Rødovre Stadion
HHT
16. sep 2023
10:00
Rødovre 2
HB 6
HHT
769880
16-09 2023
16:00 KB 7 Oversidder Kunst, KB, P. Bangs Vej
HHT
16. sep 2023
16:00
KB 7
Oversidder
HHT
769879
17-09 2023
16:00 Oversidder Amalie 3
17. sep 2023
16:00
Oversidder
Amalie 3
769887
23-09 2023
10:00 Skjold 12 Skjold 8 Fælledparken
2
-
3
23. sep 2023
10:00
Skjold 12
2
Skjold 8
3
769888
23-09 2023
14:00 Amalie 3 HB 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
4
23. sep 2023
14:00
Amalie 3
2
HB 6
4
769886
23-09 2023
16:00 Oversidder KB 7
UHT
23. sep 2023
16:00
Oversidder
KB 7
UHT
769884
24-09 2023
12:00 Oversidder FB 16
24. sep 2023
12:00
Oversidder
FB 16
769885
ti26-09 2023
19:30 Frem 4 Rødovre 2 Valby Idrætspark
6
-
0
26. sep 2023
19:30
Frem 4
6
Rødovre 2
0
769893
fr29-09 2023
19:00 FB 16 Oversidder Jens Jessens Vej
29. sep 2023
19:00
FB 16
Oversidder
769889
01-10 2023
16:00 HB 6 Frem 4 Fælledparken
3
-
3
01. okt 2023
16:00
HB 6
3
Frem 4
3
769896
01-10 2023
16:00 Skjold 8 Oversidder Fælledparken
01. okt 2023
16:00
Skjold 8
Oversidder
769890
ma02-10 2023
19:45 KB 7 Amalie 3 Frederiksberg IP, kunst
4
-
1
02. okt 2023
19:45
KB 7
4
Amalie 3
1
769892
to05-10 2023
19:30 Rødovre 2 Skjold 12 Rødovre Stadion
1
-
0
05. okt 2023
19:30
Rødovre 2
1
Skjold 12
0
769900
07-10 2023
10:00 Skjold 12 HB 6 Fælledparken
1
-
6
07. okt 2023
10:00
Skjold 12
1
HB 6
6
769899
07-10 2023
14:00 KB 7 FB 16 Kunst, KB, P. Bangs Vej
HMH
07. okt 2023
14:00
KB 7
FB 16
HMH
769897
08-10 2023
12:00 Oversidder Rødovre 2
08. okt 2023
12:00
Oversidder
Rødovre 2
769898
08-10 2023
16:00 Oversidder Skjold 8
08. okt 2023
16:00
Oversidder
Skjold 8
769901
08-10 2023
16:00 Amalie 3 Frem 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
1
08. okt 2023
16:00
Amalie 3
2
Frem 4
1
769904
14-10 2023
10:00 Rødovre 2 Oversidder Rødovre Stadion
14. okt 2023
10:00
Rødovre 2
Oversidder
769905
14-10 2023
14:00 Amalie 3 FB 16 Kløvermarkens Idrætsanlæg
10
-
1
14. okt 2023
14:00
Amalie 3
10
FB 16
1
769906
15-10 2023
10:00 Skjold 8 KB 7 Fælledparken
UHT
15. okt 2023
10:00
Skjold 8
KB 7
UHT
769902
15-10 2023
14:00 Frem 4 Skjold 12 Valby Idrætspark
4
-
1
15. okt 2023
14:00
Frem 4
4
Skjold 12
1
769903
15-10 2023
14:00 HB 6 Oversidder Fælledparken
15. okt 2023
14:00
HB 6
Oversidder
769911
fr27-10 2023
19:00 FB 16 Skjold 8 Jens Jessens Vej
7
-
2
27. okt 2023
19:00
FB 16
7
Skjold 8
2
769910
28-10 2023
10:00 Skjold 12 Amalie 3 Fælledparken
HHT
28. okt 2023
10:00
Skjold 12
Amalie 3
HHT
769909
28-10 2023
16:00 KB 7 Rødovre 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
HHT
28. okt 2023
16:00
KB 7
Rødovre 2
HHT
769907
29-10 2023
12:00 Oversidder Frem 4
29. okt 2023
12:00
Oversidder
Frem 4
769908
29-10 2023
16:00 Oversidder HB 6
29. okt 2023
16:00
Oversidder
HB 6
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 8 puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 8 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 10 i alle 8 puljer rykker ned

Log ind