Serie 5, P2/4 Efterår - Dommerløs række, Pulje 3 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
Runde 1
915792
to17-08 2023
20:30 B.93 9 PI Fodbold 2 B 93 Svanemølleanlæg.
6
-
3
17. aug 2023
20:30
B.93 9
6
PI Fodbold 2
3
Runde 1
915790
19-08 2023
14:00 FA 2000 15 Oversidder Jens Jessens Vej
19. aug 2023
14:00
FA 2000 15
Oversidder
Runde 1
915789
20-08 2023
10:00 Skovshoved IF 4 Sundby Bk. 4 Skovshoved I P
2
-
4
20. aug 2023
10:00
Skovshoved IF 4
2
Sundby Bk. 4
4
Runde 1
915791
20-08 2023
10:00 HIK 6 Watan FC 2 HIK
3
-
1
20. aug 2023
10:00
HIK 6
3
Watan FC 2
1
Runde 1
915793
20-08 2023
10:00 Jægersborg 3 FB 17 Gentofte Sportspark Øst
UHT
20. aug 2023
10:00
Jægersborg 3
FB 17
UHT
Runde 1
915794
20-08 2023
10:00 Vigerslev 3 Vestia 4 Valby Idrætspark
1
-
8
20. aug 2023
10:00
Vigerslev 3
1
Vestia 4
8
Runde 2
915800
fr25-08 2023
20:00 Watan FC 2 Skovshoved IF 4 Valby Idrætspark
UHT
25. aug 2023
20:00
Watan FC 2
Skovshoved IF 4
UHT
Runde 2
915799
26-08 2023
14:00 Sundby Bk. 4 Vigerslev 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
7
-
0
26. aug 2023
14:00
Sundby Bk. 4
7
Vigerslev 3
0
Runde 2
915798
26-08 2023
16:00 FB 17 B.93 9 Jens Jessens Vej
26. aug 2023
16:00
FB 17
B.93 9
Runde 2
915796
27-08 2023
10:00 Oversidder HIK 6
27. aug 2023
10:00
Oversidder
HIK 6
Runde 2
915797
27-08 2023
16:00 PI Fodbold 2 FA 2000 15 Valby Idrætspark
3
-
3
27. aug 2023
16:00
PI Fodbold 2
3
FA 2000 15
3
Runde 2
915795
27-08 2023
16:00 Vestia 4 Jægersborg 3 Bavnehøj Idrætsanlæg
HMH
27. aug 2023
16:00
Vestia 4
Jægersborg 3
HMH
Runde 3
915805
03-09 2023
10:00 Jægersborg 3 Sundby Bk. 4 Gentofte Sportspark Øst
1
-
4
03. sep 2023
10:00
Jægersborg 3
1
Sundby Bk. 4
4
Runde 3
915806
03-09 2023
10:00 Vigerslev 3 Watan FC 2 Valby Idrætspark
8
-
8
03. sep 2023
10:00
Vigerslev 3
8
Watan FC 2
8
Runde 3
915802
03-09 2023
10:00 HIK 6 Skovshoved IF 4 HIK
UHT
03. sep 2023
10:00
HIK 6
Skovshoved IF 4
UHT
Runde 3
915803
03-09 2023
10:00 Oversidder PI Fodbold 2
03. sep 2023
10:00
Oversidder
PI Fodbold 2
Runde 3
915801
03-09 2023
14:00 FA 2000 15 FB 17 Jens Jessens Vej
5
-
1
03. sep 2023
14:00
FA 2000 15
5
FB 17
1
Runde 3
915804
03-09 2023
18:00 B.93 9 Vestia 4 B 93 Svanemølleanlæg.
1
-
3
03. sep 2023
18:00
B.93 9
1
Vestia 4
3
Runde 4
915812
fr08-09 2023
20:00 Watan FC 2 Jægersborg 3 Valby Idrætspark
6
-
4
08. sep 2023
20:00
Watan FC 2
6
Jægersborg 3
4
Runde 4
915811
09-09 2023
14:00 Sundby Bk. 4 B.93 9 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
2
09. sep 2023
14:00
Sundby Bk. 4
1
B.93 9
2
Runde 4
915808
10-09 2023
10:00 Skovshoved IF 4 Vigerslev 3 Skovshoved I P
11
-
4
10. sep 2023
10:00
Skovshoved IF 4
11
Vigerslev 3
4
Runde 4
915810
10-09 2023
10:00 FB 17 Oversidder Jens Jessens Vej
HHT
10. sep 2023
10:00
FB 17
Oversidder
HHT
Runde 4
915809
10-09 2023
16:00 PI Fodbold 2 HIK 6 Valby Idrætspark
1
-
9
10. sep 2023
16:00
PI Fodbold 2
1
HIK 6
9
Runde 4
915807
10-09 2023
16:00 Vestia 4 FA 2000 15 Bavnehøj Idrætsanlæg
1
-
1
10. sep 2023
16:00
Vestia 4
1
FA 2000 15
1
Runde 5
915816
to14-09 2023
20:30 B.93 9 Watan FC 2 B 93 Svanemølleanlæg.
2
-
4
14. sep 2023
20:30
B.93 9
2
Watan FC 2
4
Runde 5
915815
17-09 2023
10:00 Oversidder Vestia 4
17. sep 2023
10:00
Oversidder
Vestia 4
Runde 5
915818
17-09 2023
10:00 Jægersborg 3 Skovshoved IF 4 Gentofte Sportspark Øst
HHT
17. sep 2023
10:00
Jægersborg 3
Skovshoved IF 4
HHT
Runde 5
915814
17-09 2023
12:00 HIK 6 Vigerslev 3 HIK
17
-
1
17. sep 2023
12:00
HIK 6
17
Vigerslev 3
1
Runde 5
915817
17-09 2023
14:00 PI Fodbold 2 FB 17 Valby Idrætspark
UHT
17. sep 2023
14:00
PI Fodbold 2
FB 17
UHT
Runde 5
915813
17-09 2023
14:00 FA 2000 15 Sundby Bk. 4 Jens Jessens Vej
HHT
17. sep 2023
14:00
FA 2000 15
Sundby Bk. 4
HHT
Runde 6
915833
23-09 2023
14:00 Sundby Bk. 4 Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
23. sep 2023
14:00
Sundby Bk. 4
Oversidder
Runde 6
915820
24-09 2023
10:00 Skovshoved IF 4 B.93 9 Skovshoved I P
24. sep 2023
10:00
Skovshoved IF 4
B.93 9
Runde 6
915822
24-09 2023
10:00 Vigerslev 3 Jægersborg 3 Valby Idrætspark
4
-
7
24. sep 2023
10:00
Vigerslev 3
4
Jægersborg 3
7
Runde 6
915819
24-09 2023
16:00 Vestia 4 PI Fodbold 2 Bavnehøj Idrætsanlæg
4
-
1
24. sep 2023
16:00
Vestia 4
4
PI Fodbold 2
1
Runde 6
915845
24-09 2023
18:00 Watan FC 2 FA 2000 15 Valby Idrætspark
2
-
3
24. sep 2023
18:00
Watan FC 2
2
FA 2000 15
3
Runde 7
916508
to28-09 2023
20:15 HIK 6 Jægersborg 3 Gentofte Sportspark Vest
5
-
1
28. sep 2023
20:15
HIK 6
5
Jægersborg 3
1
Runde 7
916510
to28-09 2023
20:30 B.93 9 Vigerslev 3 B 93 Svanemølleanlæg.
UHT
28. sep 2023
20:30
B.93 9
Vigerslev 3
UHT
Runde 7
916512
30-09 2023
16:00 FB 17 Vestia 4 Jens Jessens Vej
2
-
6
30. sep 2023
16:00
FB 17
2
Vestia 4
6
Runde 7
916509
01-10 2023
10:00 Oversidder Watan FC 2
01. okt 2023
10:00
Oversidder
Watan FC 2
Runde 7
916511
01-10 2023
10:00 PI Fodbold 2 Sundby Bk. 4 Valby Idrætspark
1
-
0
01. okt 2023
10:00
PI Fodbold 2
1
Sundby Bk. 4
0
Runde 7
915846
01-10 2023
16:00 FA 2000 15 Skovshoved IF 4 Jens Jessens Vej
6
-
2
01. okt 2023
16:00
FA 2000 15
6
Skovshoved IF 4
2
Runde 8
916518
07-10 2023
14:00 Sundby Bk. 4 FB 17 Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT
07. okt 2023
14:00
Sundby Bk. 4
FB 17
UHT
Runde 8
916515
08-10 2023
10:00 Skovshoved IF 4 Oversidder Skovshoved I P
HHT
08. okt 2023
10:00
Skovshoved IF 4
Oversidder
HHT
Runde 8
916516
08-10 2023
10:00 Jægersborg 3 B.93 9 Gentofte Sportspark Øst
UHT
08. okt 2023
10:00
Jægersborg 3
B.93 9
UHT
Runde 8
916517
08-10 2023
10:00 Vigerslev 3 FA 2000 15 Valby Idrætspark
1
-
7
08. okt 2023
10:00
Vigerslev 3
1
FA 2000 15
7
Runde 8
916514
08-10 2023
14:30 Vestia 4 HIK 6 Bavnehøj Idrætsanlæg
1
-
7
08. okt 2023
14:30
Vestia 4
1
HIK 6
7
Runde 8
916519
08-10 2023
16:00 Watan FC 2 PI Fodbold 2 Valby Idrætspark
2
-
5
08. okt 2023
16:00
Watan FC 2
2
PI Fodbold 2
5
Runde 9
916527
14-10 2023
10:00 PI Fodbold 2 Skovshoved IF 4 Valby Idrætspark
UHT
14. okt 2023
10:00
PI Fodbold 2
Skovshoved IF 4
UHT
Runde 9
916525
15-10 2023
10:00 HIK 6 B.93 9 HIK
UHT
15. okt 2023
10:00
HIK 6
B.93 9
UHT
Runde 9
916526
15-10 2023
10:00 Oversidder Vigerslev 3
15. okt 2023
10:00
Oversidder
Vigerslev 3
Runde 9
916528
15-10 2023
10:00 FB 17 Watan FC 2 Jens Jessens Vej
HHT
15. okt 2023
10:00
FB 17
Watan FC 2
HHT
Runde 9
916524
15-10 2023
14:00 FA 2000 15 Jægersborg 3 Jens Jessens Vej
5
-
3
15. okt 2023
14:00
FA 2000 15
5
Jægersborg 3
3
Runde 9
916523
15-10 2023
16:00 Vestia 4 Sundby Bk. 4 Bavnehøj Idrætsanlæg
9
-
0
15. okt 2023
16:00
Vestia 4
9
Sundby Bk. 4
0
Runde 6
915821
ti17-10 2023
20:15 FB 17 HIK 6 Jens Jessens Vej
HHT
17. okt 2023
20:15
FB 17
HIK 6
HHT
Runde 10
916529
22-10 2023
10:00 Skovshoved IF 4 FB 17 Skovshoved I P
22. okt 2023
10:00
Skovshoved IF 4
FB 17
Runde 10
916530
22-10 2023
10:00 HIK 6 Sundby Bk. 4 HIK
7
-
0
22. okt 2023
10:00
HIK 6
7
Sundby Bk. 4
0
Runde 10
916532
22-10 2023
10:00 Jægersborg 3 Oversidder Gentofte Sportspark Øst
22. okt 2023
10:00
Jægersborg 3
Oversidder
Runde 10
916533
22-10 2023
10:00 Vigerslev 3 PI Fodbold 2 Valby Idrætspark
HHT
22. okt 2023
10:00
Vigerslev 3
PI Fodbold 2
HHT
Runde 10
916534
22-10 2023
16:00 Watan FC 2 Vestia 4 Valby Idrætspark
8
-
1
22. okt 2023
16:00
Watan FC 2
8
Vestia 4
1
Runde 10
916531
22-10 2023
16:00 B.93 9 FA 2000 15 B 93 Svanemølleanlæg.
HHT
22. okt 2023
16:00
B.93 9
FA 2000 15
HHT
Runde 11
916539
28-10 2023
16:00 FB 17 Vigerslev 3 Jens Jessens Vej
HHT
28. okt 2023
16:00
FB 17
Vigerslev 3
HHT
Runde 11
916537
29-10 2023
10:00 Oversidder B.93 9
UHT
29. okt 2023
10:00
Oversidder
B.93 9
UHT
Runde 11
916538
29-10 2023
10:00 PI Fodbold 2 Jægersborg 3 Valby Idrætspark
10
-
1
29. okt 2023
10:00
PI Fodbold 2
10
Jægersborg 3
1
Runde 11
916540
29-10 2023
10:00 Sundby Bk. 4 Watan FC 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
2
29. okt 2023
10:00
Sundby Bk. 4
0
Watan FC 2
2
Runde 11
916535
29-10 2023
16:00 Vestia 4 Skovshoved IF 4 Bavnehøj Idrætsanlæg
UHT
29. okt 2023
16:00
Vestia 4
Skovshoved IF 4
UHT
Runde 11
916536
29-10 2023
16:00 FA 2000 15 HIK 6 Jens Jessens Vej
2
-
8
29. okt 2023
16:00
FA 2000 15
2
HIK 6
8
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning: 
De 8 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de tre puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de tre puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 

a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Log ind