U14 Drenge Liga Øst 3 (10) efterår, Pulje B (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
109324
19-08 2023
11:00 Hørsholm-Usserød IK FFB Hørsholm Idrætspark
1
-
2
19. aug 2023
11:00
Hørsholm-Usserød IK
1
FFB
2
109325
19-08 2023
11:00 BSF FA 2000 Ballerup Idrætspark
4
-
0
19. aug 2023
11:00
BSF
4
FA 2000
0
109322
20-08 2023
12:00 A27 Køge BK (2) Dragør Bk
3
-
2
20. aug 2023
12:00
A27
3
Køge BK (2)
2
109323
20-08 2023
12:00 GVI LSF GVI. Nymosen
1
-
3
20. aug 2023
12:00
GVI
1
LSF
3
109321
20-08 2023
13:00 Karlslunde IF FB Karlslunde Stadion
0
-
2
20. aug 2023
13:00
Karlslunde IF
0
FB
2
109328
on23-08 2023
18:15 Køge BK (2) Karlslunde IF Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
3
-
0
23. aug 2023
18:15
Køge BK (2)
3
Karlslunde IF
0
109326
26-08 2023
11:00 FFB BSF Frederikssund Stadion
2
-
1
26. aug 2023
11:00
FFB
2
BSF
1
109335
26-08 2023
11:00 LSF A27 Smørum Idrætscenter
4
-
0
26. aug 2023
11:00
LSF
4
A27
0
109327
27-08 2023
12:00 FB Hørsholm-Usserød IK Jens Jessens Vej
1
-
2
27. aug 2023
12:00
FB
1
Hørsholm-Usserød IK
2
109339
27-08 2023
12:00 FA 2000 GVI Jens Jessens Vej
3
-
1
27. aug 2023
12:00
FA 2000
3
GVI
1
109342
02-09 2023
10:45 Karlslunde IF LSF Karlslunde Stadion
0
-
4
02. sep 2023
10:45
Karlslunde IF
0
LSF
4
109347
02-09 2023
11:00 Hørsholm-Usserød IK Køge BK (2) Hørsholm Idrætspark
2
-
1
02. sep 2023
11:00
Hørsholm-Usserød IK
2
Køge BK (2)
1
109348
02-09 2023
11:00 BSF GVI Ballerup Idrætspark
3
-
0
02. sep 2023
11:00
BSF
3
GVI
0
109341
02-09 2023
11:00 FFB FB Frederikssund Stadion
1
-
1
02. sep 2023
11:00
FFB
1
FB
1
109344
03-09 2023
12:00 A27 FA 2000 Tårnby Stadion
4
-
4
03. sep 2023
12:00
A27
4
FA 2000
4
109350
on13-09 2023
18:15 Køge BK (2) FFB Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
2
-
2
13. sep 2023
18:15
Køge BK (2)
2
FFB
2
109371
16-09 2023
11:00 LSF Hørsholm-Usserød IK Smørum Idrætscenter
0
-
1
16. sep 2023
11:00
LSF
0
Hørsholm-Usserød IK
1
109349
17-09 2023
12:00 FB BSF Jens Jessens Vej
2
-
2
17. sep 2023
12:00
FB
2
BSF
2
109368
17-09 2023
12:00 GVI A27 GVI. Nymosen
1
-
1
17. sep 2023
12:00
GVI
1
A27
1
109372
17-09 2023
12:00 FA 2000 Karlslunde IF Jens Jessens Vej
3
-
1
17. sep 2023
12:00
FA 2000
3
Karlslunde IF
1
109374
23-09 2023
10:45 Karlslunde IF GVI Karlslunde Stadion
4
-
1
23. sep 2023
10:45
Karlslunde IF
4
GVI
1
109376
23-09 2023
11:00 Hørsholm-Usserød IK FA 2000 Hørsholm Idrætspark
0
-
0
23. sep 2023
11:00
Hørsholm-Usserød IK
0
FA 2000
0
109377
23-09 2023
11:00 BSF A27 Ballerup Idrætspark
1
-
2
23. sep 2023
11:00
BSF
1
A27
2
109373
23-09 2023
11:00 FFB LSF Frederikssund Stadion
4
-
1
23. sep 2023
11:00
FFB
4
LSF
1
109375
24-09 2023
12:00 FB Køge BK (2) Jens Jessens Vej
1
-
0
24. sep 2023
12:00
FB
1
Køge BK (2)
0
109381
30-09 2023
11:00 LSF FB Smørum Idrætscenter
2
-
0
30. sep 2023
11:00
LSF
2
FB
0
109378
01-10 2023
12:00 A27 Karlslunde IF Tårnby Stadion
3
-
1
01. okt 2023
12:00
A27
3
Karlslunde IF
1
109380
01-10 2023
12:00 GVI Hørsholm-Usserød IK GVI. Nymosen
1
-
1
01. okt 2023
12:00
GVI
1
Hørsholm-Usserød IK
1
109382
01-10 2023
12:00 FA 2000 FFB Jens Jessens Vej
1
-
2
01. okt 2023
12:00
FA 2000
1
FFB
2
109379
01-10 2023
13:00 Køge BK (2) BSF Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
0
-
3
01. okt 2023
13:00
Køge BK (2)
0
BSF
3
109385
on04-10 2023
18:15 Køge BK (2) LSF Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
0
-
3
04. okt 2023
18:15
Køge BK (2)
0
LSF
3
109383
07-10 2023
11:00 FFB GVI Frederikssund Stadion
4
-
1
07. okt 2023
11:00
FFB
4
GVI
1
109386
07-10 2023
11:00 Hørsholm-Usserød IK A27 Hørsholm Idrætspark
4
-
5
07. okt 2023
11:00
Hørsholm-Usserød IK
4
A27
5
109387
07-10 2023
11:00 BSF Karlslunde IF Ballerup Idrætspark
5
-
0
07. okt 2023
11:00
BSF
5
Karlslunde IF
0
109384
08-10 2023
12:00 FB FA 2000 Jens Jessens Vej
2
-
2
08. okt 2023
12:00
FB
2
FA 2000
2
109388
28-10 2023
10:45 Karlslunde IF Hørsholm-Usserød IK Karlslunde Stadion
2
-
2
28. okt 2023
10:45
Karlslunde IF
2
Hørsholm-Usserød IK
2
109391
28-10 2023
11:00 BSF LSF Ballerup Idrætspark
2
-
1
28. okt 2023
11:00
BSF
2
LSF
1
109390
29-10 2023
12:00 GVI FB GVI. Nymosen
0
-
4
29. okt 2023
12:00
GVI
0
FB
4
109418
29-10 2023
12:00 FA 2000 Køge BK (2) Jens Jessens Vej
2
-
0
29. okt 2023
12:00
FA 2000
2
Køge BK (2)
0
109389
29-10 2023
14:30 A27 FFB Kastrup IA ved Røllikevej
1
-
1
29. okt 2023
14:30
A27
1
FFB
1
109434
05-11 2023
12:00 FFB Karlslunde IF Frederikssund Stadion
6
-
1
05. nov 2023
12:00
FFB
6
Karlslunde IF
1
109435
05-11 2023
12:00 FB A27 Jens Jessens Vej
2
-
0
05. nov 2023
12:00
FB
2
A27
0
109436
05-11 2023
12:00 Køge BK (2) GVI Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
2
-
2
05. nov 2023
12:00
Køge BK (2)
2
GVI
2
109437
05-11 2023
12:00 Hørsholm-Usserød IK BSF Hørsholm Idrætspark
0
-
2
05. nov 2023
12:00
Hørsholm-Usserød IK
0
BSF
2
109438
05-11 2023
12:00 LSF FA 2000 Smørum Idrætscenter
1
-
2
05. nov 2023
12:00
LSF
1
FA 2000
2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Husk frist til Futsal/Indefodbold 23-24 er den 25.9.23 via kluboffice. Tilmelding på de enkelte datoer.

Læs mere Fodbold til vinter? Tilmeld jer DBU Sjællands vintertilbud for sæsonen 2023/24 (dbusjaelland.dk)

Nummer 1 fra pulje A og B rykker op i liga 2.
Nummer 2-6 i begge puljer spiller liga 3 pulje A i foråret 2024.
Nummer 7-10 spiller liga 3 pulje B i foråret 2024 sammen med en oprykker fra højeste LU række i DBU Sjælland og DBU København.

Log ind