Ungdomspokalen U16 Piger (08) 23/24

Seneste resultater

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Resultat
661815
on30-08 2023
18:00
Amager Pigefodbold (Øst 1)
Sundby Bk (Øst 1)
2
-
4
30. aug 2023
18:00
Amager Pigefodbold (Øst 1)
2
Sundby Bk (Øst 1)
4
661816
on30-08 2023
18:00
Kirke Helsinge IF (1)
Herlufsholm GF (Øst 1)
1
-
5
30. aug 2023
18:00
Kirke Helsinge IF (1)
1
Herlufsholm GF (Øst 1)
5
662551
on30-08 2023
18:00
Kastrup (1)
B. 73, Slagelse (Øst 2)
0
-
6
30. aug 2023
18:00
Kastrup (1)
0
B. 73, Slagelse (Øst 2)
6
662553
on30-08 2023
18:00
Taastrup FC (2)
Nykøbing FC (Øst 2)
1
-
17
30. aug 2023
18:00
Taastrup FC (2)
1
Nykøbing FC (Øst 2)
17
662555
on30-08 2023
18:00
LSF (Øst 2)
Brønshøj/Fix (Øst 2)
0
-
5
30. aug 2023
18:00
LSF (Øst 2)
0
Brønshøj/Fix (Øst 2)
5
662556
on30-08 2023
18:00
Union-Husum (Øst 2)
Allerød Fodbold Klub (Øst 1)
1
-
4
30. aug 2023
18:00
Union-Husum (Øst 2)
1
Allerød Fodbold Klub (Øst 1)
4
662563
on30-08 2023
18:00
Snekkersten IF (Øst 2)
B.93 (DM)
0
-
8
30. aug 2023
18:00
Snekkersten IF (Øst 2)
0
B.93 (DM)
8
661818
on30-08 2023
18:30
Raklev GI (2)
HB Køge (DM)
0
-
14
30. aug 2023
18:30
Raklev GI (2)
0
HB Køge (DM)
14
703806
on20-09 2023
19:00
Nykøbing FC (Øst 2)
B.93 (DM)
0
-
3
20. sep 2023
19:00
Nykøbing FC (Øst 2)
0
B.93 (DM)
3
703807
to21-09 2023
17:30
Herstedøster IC (1)
BSF (DM)
0
-
3
21. sep 2023
17:30
Herstedøster IC (1)
0
BSF (DM)
3
703808
on27-09 2023
19:00
Herlufsholm GF (Øst 1)
HIK (Øst 1)
4
-
1
27. sep 2023
19:00
Herlufsholm GF (Øst 1)
4
HIK (Øst 1)
1
703812
on27-09 2023
19:00
Virum-Sorgenfri BK (Øst 2)
Roskilde Pigefodbold (Øst 1)
2
-
4
27. sep 2023
19:00
Virum-Sorgenfri BK (Øst 2)
2
Roskilde Pigefodbold (Øst 1)
4
703819
on27-09 2023
19:00
Sundby Bk (Øst 1)
HB Køge (DM)
1
-
3
27. sep 2023
19:00
Sundby Bk (Øst 1)
1
HB Køge (DM)
3
704009
on27-09 2023
19:00
Brønshøj/Fix (Øst 2)
Allerød Fodbold Klub (Øst 1)
0
-
3
27. sep 2023
19:00
Brønshøj/Fix (Øst 2)
0
Allerød Fodbold Klub (Øst 1)
3
704010
on27-09 2023
19:00
B. 73, Slagelse (Øst 2)
Farum BK (DM)
0
-
5
27. sep 2023
19:00
B. 73, Slagelse (Øst 2)
0
Farum BK (DM)
5
703805
ti03-10 2023
17:30
Hvidovre IF (M)
Brøndbyernes IF (DM)
0
-
5
03. okt 2023
17:30
Hvidovre IF (M)
0
Brøndbyernes IF (DM)
5
545316
on25-10 2023
19:00
Allerød Fodbold Klub (Øst 1)
Farum BK (DM)
0
-
7
25. okt 2023
19:00
Allerød Fodbold Klub (Øst 1)
0
Farum BK (DM)
7
545318
on25-10 2023
19:15
Roskilde Pigefodbold (Øst 1)
Herlufsholm GF (Øst 1)
4
-
2
25. okt 2023
19:15
Roskilde Pigefodbold (Øst 1)
4
Herlufsholm GF (Øst 1)
2
545317
ti31-10 2023
19:00
BSF (DM)
Brøndbyernes IF (DM)
3
-
0
31. okt 2023
19:00
BSF (DM)
3
Brøndbyernes IF (DM)
0
545315
on22-11 2023
19:00
HB Køge (DM)
B.93 (DM)
7
-
5
22. nov 2023
19:00
HB Køge (DM)
7
B.93 (DM)
5

Stilling

Kommende kampe

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Resultat
576044
on24-04 2024
19:00
Roskilde Pigefodbold (Øst 1)
HB Køge (DM)
24. apr
19:00
Roskilde Pigefodbold (Øst 1)
HB Køge (DM)
576045
on24-04 2024
19:00
Farum BK (DM)
BSF (DM)
24. apr
19:00
Farum BK (DM)
BSF (DM)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

1. runde 16.08 oversiddere 26 hold

2. runde 30.08 - Lodtrækning 3.runde 1.9 12.00 facebook DBU Sjælland

3. runde 27.9 Lodtrækning 4. runde 29.9 kl 12.00 facebook DBU Sjælland

4. runde 25.10 kvartfinaler. Lodtrækning Semifinaler 1.12 kl 12.00 facebook DBU Sjælland

5. runde 24.4.24 Semifinaler 

6. Runde 29.5.24 Finale 

Log ind