Ungdomspokalen U16 Piger (08) 23/24

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
826403
on16-08 2023
18:30 FC Rudersdal (2) Hørsholm-Usserød IK (2) Rundforbi Stadion
7
-
1
16. aug 2023
18:30
FC Rudersdal (2)
7
Hørsholm-Usserød IK (2)
1
985513
on16-08 2023
18:30 Måløv BK (2) Greve Fodbold (1) Måløv Idrætspark
3
-
2
16. aug 2023
18:30
Måløv BK (2)
3
Greve Fodbold (1)
2
985514
on16-08 2023
18:30 Sorø Freja (2) Raklev GI (2) Sorø Stadion
2
-
3
16. aug 2023
18:30
Sorø Freja (2)
2
Raklev GI (2)
3
985515
on16-08 2023
18:30 Taastrup FC (2) Vallensbæk IF (2) NyBolig Park
3
-
1
16. aug 2023
18:30
Taastrup FC (2)
3
Vallensbæk IF (2)
1
985517
on16-08 2023
18:30 GVI (1) Herstedøster IC (1) GVI. Nymosen
1
-
6
16. aug 2023
18:30
GVI (1)
1
Herstedøster IC (1)
6
985518
on16-08 2023
18:30 Slangerup & Omegn IF (2) Frederiksværk Fodbold Klub (1) Slangerup Stadion
HHT
16. aug 2023
18:30
Slangerup & Omegn IF (2)
Frederiksværk Fodbold Klub (1)
HHT
661817
ma28-08 2023
18:15 Ringsted Pigefodbold (1) Roskilde Pigefodbold (Øst 1) Ringsted Stadion
1
-
6
28. aug 2023
18:15
Ringsted Pigefodbold (1)
1
Roskilde Pigefodbold (Øst 1)
6
661824
ti29-08 2023
18:00 Vordingborg IF (Øst 2) Brøndbyernes IF (DM) THUN Arena
1
-
4
29. aug 2023
18:00
Vordingborg IF (Øst 2)
1
Brøndbyernes IF (DM)
4
662552
ti29-08 2023
18:00 Herstedøster IC (1) B 1908 (M) Herstedøster Stadion
6
-
1
29. aug 2023
18:00
Herstedøster IC (1)
6
B 1908 (M)
1
662566
ti29-08 2023
18:00 Måløv BK (2) Farum BK (DM) Måløv Idrætspark
0
-
14
29. aug 2023
18:00
Måløv BK (2)
0
Farum BK (DM)
14
662565
on30-08 2023
17:45 FA 2000 (Øst 2) HIK (Øst 1) Jens Jessens Vej
4
-
7
30. aug 2023
17:45
FA 2000 (Øst 2)
4
HIK (Øst 1)
7
662567
on30-08 2023
18:00 Frederiksværk Fodbold Klub (1) BSF (DM) Frederiksværk Stadion
0
-
6
30. aug 2023
18:00
Frederiksværk Fodbold Klub (1)
0
BSF (DM)
6
662570
on30-08 2023
18:00 Nørrebro United (1) Hvidovre IF (M) Ryparken Idrætsanlæg
0
-
6
30. aug 2023
18:00
Nørrebro United (1)
0
Hvidovre IF (M)
6
661815
on30-08 2023
18:00 Amager Pigefodbold (Øst 1) Sundby Bk (Øst 1) Dragør Bk
2
-
4
30. aug 2023
18:00
Amager Pigefodbold (Øst 1)
2
Sundby Bk (Øst 1)
4
661816
on30-08 2023
18:00 Kirke Helsinge IF (1) Herlufsholm GF (Øst 1) Kirke Helsinge Sportsplads
1
-
5
30. aug 2023
18:00
Kirke Helsinge IF (1)
1
Herlufsholm GF (Øst 1)
5
662551
on30-08 2023
18:00 Kastrup (1) B. 73, Slagelse (Øst 2) Kastrup IA ved Røllikevej
0
-
6
30. aug 2023
18:00
Kastrup (1)
0
B. 73, Slagelse (Øst 2)
6
662553
on30-08 2023
18:00 Taastrup FC (2) Nykøbing FC (Øst 2) NyBolig Park
1
-
17
30. aug 2023
18:00
Taastrup FC (2)
1
Nykøbing FC (Øst 2)
17
662555
on30-08 2023
18:00 LSF (Øst 2) Brønshøj/Fix (Øst 2) Smørum Idrætscenter
0
-
5
30. aug 2023
18:00
LSF (Øst 2)
0
Brønshøj/Fix (Øst 2)
5
662556
on30-08 2023
18:00 Union-Husum (Øst 2) Allerød Fodbold Klub (Øst 1) Genforeningspladsen
1
-
4
30. aug 2023
18:00
Union-Husum (Øst 2)
1
Allerød Fodbold Klub (Øst 1)
4
662563
on30-08 2023
18:00 Snekkersten IF (Øst 2) B.93 (DM) Snekkersten Idrætscenter
0
-
8
30. aug 2023
18:00
Snekkersten IF (Øst 2)
0
B.93 (DM)
8
662564
on30-08 2023
18:00 FC Rudersdal (2) Virum-Sorgenfri BK (Øst 2) Rundforbi Stadion
1
-
7
30. aug 2023
18:00
FC Rudersdal (2)
1
Virum-Sorgenfri BK (Øst 2)
7
661818
on30-08 2023
18:30 Raklev GI (2) HB Køge (DM) Røsnæshallen
0
-
14
30. aug 2023
18:30
Raklev GI (2)
0
HB Køge (DM)
14
703806
on20-09 2023
19:00 Nykøbing FC (Øst 2) B.93 (DM) Nykøbing FC
0
-
3
20. sep 2023
19:00
Nykøbing FC (Øst 2)
0
B.93 (DM)
3
703807
to21-09 2023
17:30 Herstedøster IC (1) BSF (DM) Herstedøster Stadion
0
-
3
21. sep 2023
17:30
Herstedøster IC (1)
0
BSF (DM)
3
703808
on27-09 2023
19:00 Herlufsholm GF (Øst 1) HIK (Øst 1) SEIFFERT ARENA (Kunstgræs)
4
-
1
27. sep 2023
19:00
Herlufsholm GF (Øst 1)
4
HIK (Øst 1)
1
703812
on27-09 2023
19:00 Virum-Sorgenfri BK (Øst 2) Roskilde Pigefodbold (Øst 1) Virumgård kunstgræsbane
2
-
4
27. sep 2023
19:00
Virum-Sorgenfri BK (Øst 2)
2
Roskilde Pigefodbold (Øst 1)
4
703819
on27-09 2023
19:00 Sundby Bk (Øst 1) HB Køge (DM) Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
3
27. sep 2023
19:00
Sundby Bk (Øst 1)
1
HB Køge (DM)
3
704009
on27-09 2023
19:00 Brønshøj/Fix (Øst 2) Allerød Fodbold Klub (Øst 1) Tingbjerg Idrætspark
0
-
3
27. sep 2023
19:00
Brønshøj/Fix (Øst 2)
0
Allerød Fodbold Klub (Øst 1)
3
704010
on27-09 2023
19:00 B. 73, Slagelse (Øst 2) Farum BK (DM) Stadion Vest Kunstgræs
0
-
5
27. sep 2023
19:00
B. 73, Slagelse (Øst 2)
0
Farum BK (DM)
5
703805
ti03-10 2023
17:30 Hvidovre IF (M) Brøndbyernes IF (DM) Avedøre Stadion Kunstgræs
0
-
5
03. okt 2023
17:30
Hvidovre IF (M)
0
Brøndbyernes IF (DM)
5
545316
on25-10 2023
19:00 Allerød Fodbold Klub (Øst 1) Farum BK (DM) Blovstrød idrætsanlæg
0
-
7
25. okt 2023
19:00
Allerød Fodbold Klub (Øst 1)
0
Farum BK (DM)
7
545318
on25-10 2023
19:15 Roskilde Pigefodbold (Øst 1) Herlufsholm GF (Øst 1) Himmelev Kunstgræsbane
4
-
2
25. okt 2023
19:15
Roskilde Pigefodbold (Øst 1)
4
Herlufsholm GF (Øst 1)
2
545317
ti31-10 2023
19:00 BSF (DM) Brøndbyernes IF (DM) Ballerup Idrætspark, Kunstgræs
3
-
0
31. okt 2023
19:00
BSF (DM)
3
Brøndbyernes IF (DM)
0
545315
on22-11 2023
19:00 HB Køge (DM) B.93 (DM) Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
7
-
5
22. nov 2023
19:00
HB Køge (DM)
7
B.93 (DM)
5
576044
on24-04 2024
19:00 Roskilde Pigefodbold (Øst 1) HB Køge (DM) Himmelev Idrætspark
24. apr
19:00
Roskilde Pigefodbold (Øst 1)
HB Køge (DM)
576045
on24-04 2024
19:00 Farum BK (DM) BSF (DM) Farum Park
24. apr
19:00
Farum BK (DM)
BSF (DM)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

1. runde 16.08 oversiddere 26 hold

2. runde 30.08 - Lodtrækning 3.runde 1.9 12.00 facebook DBU Sjælland

3. runde 27.9 Lodtrækning 4. runde 29.9 kl 12.00 facebook DBU Sjælland

4. runde 25.10 kvartfinaler. Lodtrækning Semifinaler 1.12 kl 12.00 facebook DBU Sjælland

5. runde 24.4.24 Semifinaler 

6. Runde 29.5.24 Finale 

Log ind