Ungdomspokalen U14 Piger (10) 23/24

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
160496
13-08 2023
12:00 GVI (M) Roskilde Pigefodbold (Liga 2) GVI. Nymosen
1
-
4
13. aug 2023
12:00
GVI (M)
1
Roskilde Pigefodbold (Liga 2)
4
160508
ma14-08 2023
18:00 Vestia (1) B.93 (Liga 1) Bavnehøj Idrætsanlæg
0
-
15
14. aug 2023
18:00
Vestia (1)
0
B.93 (Liga 1)
15
160490
ti15-08 2023
18:30 B 1903 (1) Virum-Sorgenfri BK (Liga 2) B1903
HHT
15. aug 2023
18:30
B 1903 (1)
Virum-Sorgenfri BK (Liga 2)
HHT
160491
ti15-08 2023
18:30 LSF(M) BSF (Liga 1) Smørum Idrætscenter
0
-
3
15. aug 2023
18:30
LSF(M)
0
BSF (Liga 1)
3
160492
ti15-08 2023
18:30 IF Skjold Birkerød (M) Allerød Fodbold Klub (Liga 1) Birkerød Stadion
1
-
11
15. aug 2023
18:30
IF Skjold Birkerød (M)
1
Allerød Fodbold Klub (Liga 1)
11
160493
ti15-08 2023
18:30 FC Rudersdal (M) B 1908 (Liga 2) Rundforbi Stadion
2
-
5
15. aug 2023
18:30
FC Rudersdal (M)
2
B 1908 (Liga 2)
5
160494
ti15-08 2023
18:30 Fremad Valby (1) Bagsværd BK (Liga 2) Valby Idrætspark
0
-
12
15. aug 2023
18:30
Fremad Valby (1)
0
Bagsværd BK (Liga 2)
12
160495
ti15-08 2023
18:30 Hørsholm-Usserød IK (M) Ølstykke FC (M) Hørsholm Idrætspark
0
-
3
15. aug 2023
18:30
Hørsholm-Usserød IK (M)
0
Ølstykke FC (M)
3
160497
ti15-08 2023
18:30 Nykøbing FC (M) Vordingborg IF (M) Nykøbing FC
1
-
2
15. aug 2023
18:30
Nykøbing FC (M)
1
Vordingborg IF (M)
2
160498
ti15-08 2023
18:30 Herlufsholm GF (M) B. 73, Slagelse (Liga 2) Maglemølle Storhallen
1
-
0
15. aug 2023
18:30
Herlufsholm GF (M)
1
B. 73, Slagelse (Liga 2)
0
160503
ti15-08 2023
18:30 Sundby Bk. (1) Amager Pigefodbold (M) Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
1
15. aug 2023
18:30
Sundby Bk. (1)
3
Amager Pigefodbold (M)
1
160506
ti15-08 2023
18:30 Hvidovre IF (1) Brønshøj/Fix (Liga 1) Hvidovre IF's baner
HHT
15. aug 2023
18:30
Hvidovre IF (1)
Brønshøj/Fix (Liga 1)
HHT
160509
ti15-08 2023
18:30 Helsinge Fodbold (M) HB Køge (Liga 1) Helsinge Stadion
1
-
14
15. aug 2023
18:30
Helsinge Fodbold (M)
1
HB Køge (Liga 1)
14
160517
ti15-08 2023
18:30 Oversidder Farum BK (Liga 1)
15. aug 2023
18:30
Oversidder
Farum BK (Liga 1)
160510
to17-08 2023
17:45 FA 2000 (M) Brøndbyernes IF (Liga1) Jens Jessens Vej
1
-
5
17. aug 2023
17:45
FA 2000 (M)
1
Brøndbyernes IF (Liga1)
5
160501
on23-08 2023
18:15 Nørrebro United (1) HIK (Liga 2) Ryparken Idrætsanlæg
1
-
2
23. aug 2023
18:15
Nørrebro United (1)
1
HIK (Liga 2)
2
660788
ma28-08 2023
19:00 Bagsværd BK (Liga 2) HB Køge (Liga 1) Bagsværd Stadion
1
-
4
28. aug 2023
19:00
Bagsværd BK (Liga 2)
1
HB Køge (Liga 1)
4
660766
ti29-08 2023
18:30 Farum BK (Liga 1) BSF (Liga 1) Farum Park
8
-
0
29. aug 2023
18:30
Farum BK (Liga 1)
8
BSF (Liga 1)
0
660780
ti29-08 2023
18:30 Ølstykke FC (M) Brønshøj/Fix (Liga 1) Ølstykke Stadion
0
-
10
29. aug 2023
18:30
Ølstykke FC (M)
0
Brønshøj/Fix (Liga 1)
10
661616
ti29-08 2023
18:30 Sundby Bk. (1) B.93 (Liga 1) Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
12
29. aug 2023
18:30
Sundby Bk. (1)
0
B.93 (Liga 1)
12
661617
ti29-08 2023
18:30 Herlufsholm GF (M) Virum-Sorgenfri BK (Liga 2) Maglemølle Storhallen
1
-
8
29. aug 2023
18:30
Herlufsholm GF (M)
1
Virum-Sorgenfri BK (Liga 2)
8
661618
ti29-08 2023
18:30 Vordingborg IF (M) Roskilde Pigefodbold (Liga 2) THUN Arena
0
-
5
29. aug 2023
18:30
Vordingborg IF (M)
0
Roskilde Pigefodbold (Liga 2)
5
661777
ti29-08 2023
18:30 B 1908 (Liga 2) Allerød Fodbold Klub (Liga 1) Sundby Idrætspark
0
-
4
29. aug 2023
18:30
B 1908 (Liga 2)
0
Allerød Fodbold Klub (Liga 1)
4
660775
on30-08 2023
18:30 HIK (Liga 2) Brøndbyernes IF (Liga1) Gentofte Sportspark Vest
0
-
4
30. aug 2023
18:30
HIK (Liga 2)
0
Brøndbyernes IF (Liga1)
4
704587
ti26-09 2023
18:30 Roskilde Pigefodbold (Liga 2) Virum-Sorgenfri BK (Liga 2) Himmelev Idrætspark
3
-
0
26. sep 2023
18:30
Roskilde Pigefodbold (Liga 2)
3
Virum-Sorgenfri BK (Liga 2)
0
704793
on27-09 2023
18:30 HB Køge (Liga 1) Brønshøj/Fix (Liga 1) Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
0
-
4
27. sep 2023
18:30
HB Køge (Liga 1)
0
Brønshøj/Fix (Liga 1)
4
704825
on27-09 2023
18:45 Allerød Fodbold Klub (Liga 1) Brøndbyernes IF (Liga1) Allerød Idrætspark
2
-
4
27. sep 2023
18:45
Allerød Fodbold Klub (Liga 1)
2
Brøndbyernes IF (Liga1)
4
704294
on27-09 2023
19:00 B.93 (Liga 1) Farum BK (Liga 1) B 93 Svanemølleanlæg.
0
-
6
27. sep 2023
19:00
B.93 (Liga 1)
0
Farum BK (Liga 1)
6
576050
ti23-04 2024
18:30 Farum BK (Liga 1) Brøndbyernes IF (Liga1) Farum Park
23. apr
18:30
Farum BK (Liga 1)
Brøndbyernes IF (Liga1)
577435
ti23-04 2024
18:30 Roskilde Pigefodbold (Liga 2) Brønshøj/Fix (Liga 1) Himmelev Idrætspark
23. apr
18:30
Roskilde Pigefodbold (Liga 2)
Brønshøj/Fix (Liga 1)
322677
26-05 2024
13:00 Vinder Farum-Brøndby Vinder Roskilde/Brønshøj-Fix Ballerup Idrætspark
26. maj
13:00
Vinder Farum-Brøndby
Vinder Roskilde/Brønshøj-Fix
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

1. runde 15.8 - Farum oversidder.  Lodtrækning 2.runde 18.8 12.00 facebook DBU Sjælland

2. runde 29.8 - Lodtrækning 3.runde 1.9 12.00 facebook DBU Sjælland

3. runde 26.9 kvartfinaler. Lodtrækning Semifinaler 1.12 kl 12.00 facebook DBU Sjælland

4. runde 24.4.24 Semifinaler 

5. Runde 26.5.24 Finale 

Log ind